sekmadienis, balandžio 11 d.
Pasaulis
Pabėgėliai
ES sienų apsaugos agentūra sustabdė operacijas Vengrijoje
Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra (FRONTEX) trečiadienį sustabdė visas operacijas Vengrijoje, Europos Sąjungos aukščiausios instancijos teismui paskelbus, kad šalis
Aktualijos
Baltarusiai Lietuvoje
Į Lietuvą atvykstantys pabėgėliai iš Baltarusijos nori dirbti, todėl pagalbos negaus
Į Lietuvą nuo režimo represijų priversti trauktis baltarusiai čia reikalingi tik pagalbą teikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms.
Lietuva
Skandalingai pagarsėjęs ispanas dramatiškai sugrįžo į Lietuvą: buvo sučiuptas ir apgyvendintas su pabėgėliais
Vytauto Didžiojo universitete (VDU) ir mokyklose ispanų kalbą dėstęs Miquelis Puertas gan skandalingai pagarsėjo prieš penketą metų, kai į viešumą
Pasaulis
KORONAVIRUSAS IR KONFLIKTAI
Balsas tyruose: kvietimą pandemijos metu stabdyti konfliktus išgirdo ne visi
COVID-19 pandemija galėjo tapti priežastimi pasaulyje skelbti taiką. Bet netapo. Pavojinga vieta pasaulis buvo dar iki viruso COVID-19 protrūkio. Pernai tarp
Politika
KORONAVIRUSAS IR KONFLIKTAI
Balsas tyruose
COVID-19 pandemija galėjo tapti priežastimi pasaulyje skelbti taiką. Bet netapo. Pavojinga vieta pasaulis buvo dar iki viruso COVID-19 protrūkio. Pernai tarp
Pasaulis
ES pabėgėlių agentūra: koronavirusas gali padidinti prieglobsčio prašančiųjų skaičių bendrijoje
ES pabėgėlių agentūros (EASO) teigimu, kad nors dėl koronaviruso įvestas karantinas ir kelionių apribojimai gerokai sumažino į Europą atvykstančių prieglobsčio
Pasaulis
Pabėgėliai
Gresiant naujai pabėgėlių krizei stiprinama ES sienų su Turkija kontrolė
Europos Sąjungos sienų kontrolės agentūra FRONTEX sekmadienį pranešė paskelbusi „aukšto lygio parengtį“ pasienyje su Turkija, iš kurios tūkstančiai migrantų siekia
Pasaulis
Migracija
Danija vėl priims pabėgėlius
Danija artimiausiomis dienomis priims 30 pabėgėlių, vėl imdama vykdyti Jungtinių Tautų kvotų planą, kurį buvo sustabdžiusi 2016 metais, ketvirtadienį paskelbė pareigūnai.
Pasaulis
IQ mėnesio šalis
Malta
Robertas Abela sekmadienį tapo naujuoju Maltos premjeru ir pakeitė šiame poste dėl žurnalistės nužudymo pasitraukusį Josephą Muscatą. Vieno buvusio Maltos prezidento sūnus R.
Kultūra
Šiaurės Kasablanka: Lietuvos didybė nyrant į prarają
Ruduo prieš 80 metų Lietuvoje buvo neramus – liūdesį dėl prarastos Klaipėdos, įtampą dėl įsileistų sovietų karių dalinių ir prasidėjusio karo tik trumpam išsklaidė džiaugsmas dėl atgauto Vilniaus. Išgyvendama paskutines nepriklausomybės akimirkas Vasario 16-osios Respublika vis dėlto tapo ramybės užutėkiu dešimtims tūkstančių pabėgėlių.
Lietuva
Lietuva – Baltijos šalių lyderė pagal priimamus pabėgėlius
Lietuva pernai tenkino daugiausiai prieglobsčio prašymų tarp trijų Baltijos šalių, šią savaitę pranešė Eurostatas.
Pramogos
Iš mokyklos į Islamo valstybę pabėgusi mergina nori grįžti į JK
Viena iš trijų merginų, 2015-aisiais palikusių Jungtinę Karalystę tam, kad prisidėtų prie Islamo valstybės grupuotės, teigia nesigailinti priėmusi šį sprendimą, tačiau nori sugrįžti namo, rašo Bbc.com.
Pasaulis
Paskirta 2018-ųjų Nobelio premija medicinoje
Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos ir fiziologijos srityje atiteko dviem imunologams, amerikiečiui Jamesui P. Allisonui ir japonui Tasuku Honjo, „už vėžio terapiją slopinant neigiamą imuninį reguliavimą“, pirmadienį paskelbė Nobelio komitetas Stokholme veikiančiame Karolinskos institute.
Gyvenimas
Oficialu: gydytojai JK galės išrašyti vaistų su kanapėmis
Didžiosios Britanijos gydytojai galės teisėtai išrašyti savo pacientams iš kanapių pagamintų vaistų, pranešė šalies vyriausybė, tačiau pabrėžiama, kad tai nėra žingsnis marihuanos legalizavimo rekreaciniais tikslais link.
Aktualijos
Medikams diagnozavus ne tą ligą, mirė šešiametė lietuvė
Jungtinėje Karalystėje gyvenusi, vos šešerių metukų sulaukusi lietuvė mirė po to, kai medikai nesugebėjo laiku diagnozuoti jos ligos.
Gyvenimas
Siaubas JK: dėl netinkamai paskirtų vaistų, ligoninėje mirė 450 pacientų
Vienoje Anglijos ligoninėje nuo stiprių skausmą malšinančių vaistų, paskirtų „be medicininio pateisinimo“, mirė daugiau kaip 450 pacientų, sakoma trečiadienį paskelbtoje nepriklausomos komisijos ataskaitoje.
Aktualijos
Ugnis pasiglemžė 6 aukštų pastatą
Londone, Harley Street esantis 6 aukštų pastatas, kuriame įsikūrusios įvairios medicinos įstaigos virto fakelu. Visas 6, 5 ir 4 aukštai skendėjo dūmuose ir liepsnuose, viena moteris buvo įkalinta viduje.
Gyvenimas
Atskleista kiek kasmet padaroma nekaltybės atstatymo operacijų
NHS atskleidė kiek moterų kiekvienais metais ryžtasi drąstiškai nekaltybės atstatymo operacijai, kuri gerokai paplonina moterų pinigines.
Gyvenimas
Dėl technikos klaidos galėjo mirti keli šimtai moterų
Moterys susiduria su vėlavimu atlikti įprastines ar skubias krūtų skenavimo procedūras po NHS fiasko, pranešė gydytojai.
ŽYMA
PABĖGĖLIAI