ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Pramogos
Mortos tiesa: į Lietuvą grįžta „negluši“ emigrantai
Anądien sėdžiu su pussesere grožio salone ir šneku apie jos planus grįžti į Lietuvą. Greta buvusi lietuvė nustebusi net suprunkštė: „Grįžti į Lietuvą? Pffff... Parvarysi atgal tuoj!“ – ir nusižvengė. Pasirodo, ne ji viena įsitikinusi, jog nuspręsti grįžti namo – mažų mažiausiai naivus ir apgailėtinas pasirinkimas.
Pramogos
Mortos tiesa: iš Lietuvos jūsų neišvarė, patys kalti
Paklausk lietuvio Anglijoje, ar jis norėtų grįžti į Lietuvą ir už ką jaučiasi dėkingas tėvynei ir išgirsi 50 prieštaravimo sau pačiam atspalvių. Jaučiasi laimingi emigravę, bet norėtų grįžti į Lietuvą. Neturi už ką padėkoti tėvynei, bet myli jos gamtą ir žmones. Nemėgsta šalia gyvenančių britų, kitataučių ir kitų rasių žmonių, bet ir su lietuviais nesikalba.
Aktualijos
Pagalba nusižudyti Kalifornijoje pasinaudojo 111 pacientų
Per šešis mėnesius nuo 2016 metais Kalifornijoje priimto įstatymo, leidžiančio nusižudyti su gydytojų pagalba, įsigaliojimo, 111 nepagydomų pacientų pasitraukė iš gyvenimo, pranešė šios daugiausiai gyventojų turinčios Amerikos valstijos pareigūnai.
Pramogos
Mortos tiesa: abituriente, emigruosi? Tik nejuokink!
Vykstant brandos egzaminams lietuviški portalai mirgėte mirga įpykusių mokinukų ir absolventų verkšlenimais, kad jei jau šitaip, tai emigruosiu! Jeigu pirmame darbe man mokės TIK varganą minimumą – emigruosiu! Jei mokytojai ir toliau iš mūsų tiek daug reikalaus – emigruosiu! Jei... Švaistosi ta emigracija, lyg ši žinia, be mamos, dar ką nors gąsdintų. Šiaip turėtų gąsdinti – juos pačius, bet ne visi tą supranta.
Pramogos
Mortos tiesa: OK, prisipažįstu. Man baisu
„Ar tau viskas gerai? Kur esi?“ – ankstyvą rytą viena per kitą vertėsi žinutės „Facebook“ ir mobiliajame, o ankstyvą sekmadienio rytą mane pažadino ką tik išvardinti klausimai.
Pramogos
Mortos tiesa: užpuolė britas? Nebūkite bailiai!
Bene kiekvienos emigrantų grupės socialiniame tinkle galima rasti diskusiją „Ar esate susidūrę su anglų diskriminacija“. Ir kiekvienoje iš jų lietuviai bėdojasi buvę iškoneveikti, stumtelėti ar kartais gavę vieną kitą smūgį. Tačiau dar neteko išgirsti, kad kuris nors nukentėjusysis skųstųsi atitinkamoms instancijoms.
Pramogos
Mortos tiesa: kam jums ta dviguba pilietybė?
Tai palaukit, kam jums ta dviguba pilietybė? Pareigų neatliekat, teisių norit, tą suprantu, bet vis tiek trūksta „racijos“. Ne, rimtai, kam?
Pramogos
Mortos tiesa: Anglijoje pinigų neskaičiuoja tik melagiai
Kiekvienoje diskusijoje tarp emigrantų ir tėvynėje likusių lietuvių atsiras mažų mažiausiai vienas besigiriantis emigrantas. „Mes čia (ukuose, Norgėj, Airijoj...) neskaičiuojam, valgom, ką norim, perkam, ką norim, atostogaujam, kur norim. O ką jūs ten, Lietuvėlėj, runkeliai?“. Bet ar tikrai, drąsuoliai pagyrūnai, jūs neskaičiuojat?
Pramogos
Mortos tiesa: „prie ruso“ buvo geriau? Išsiblaivykit, dvasios vargšai!
„Prie ruso buvo geriau“. Vien išgirdus šią frazę man pasišiaušia visi ant kūno esantys plaukeliai. Net tie įaugę. Akimirksniu į širdį plūsteli daugiau kraujo, o per ausis, regis, ima veržtis dūmai. Ypač, kai taip sako emigrantai ir net neraudonuoja.
Pramogos
Mortos tiesa: Kodėl lietuviai užauga vilkais?
Aš kartais pati savęs labai nemėgstu. Tikrai labiau, nei jūs nekenčiat manęs. Aišku, tik kartais, bet vis tiek... Tai užknisa ir vargina. Man labiau patinka save mylėti. Dar aš labai myliu britus (tuoj pasakysiu, už ką), o lietuviai mane taaaaaip nervina... Kartais iki pamėlynavimo.
Aktualijos
Atsakymas Mortai: kiek gi galima tyčiotis iš JK lietuvių?
Tiesa.com periodiškai skelbiama Mortos nuomonė apie Jungtinės Karalystės lietuvius, jų kasdienybę bei įpročius dažniausiai sulaukia nemažai tautiečių dėmesio.
Pramogos
Mortos tiesa: kodėl lietuviai nemyli emigrantų?
Gyvendama Anglijoje niekaip negaliu atsikratyti vieno įpročio – lindžiu lietuviškuose naujienų portaluose. Gerai pagalvojus, ten einu tik smalsumo vedama, nes būtinybės tikrai nėra... Kad ir kaip ten būtų, realybės nenuneigsi. Man įdomu, kaip sekasi Tėvynei, kiek pasiekė ten likę gyventi darbštūs, protingi žmonės ir kokios problemos juos kamuoja.
Pramogos
Mortos tiesa: Nesuprantu „laimės nutekėjimo“
Stebiu aš mūsų lietuves moteris, gyvenančias emigracijoje, ir nenustoju stebėtis. Ir gražios, ir darbščios, ir protingos, ir rūpestingos, ir geros draugė, sesės, mamos, ir... Bet kažkas vis dėlto labai ir labai blogai.
Pramogos
Mortos tiesa: „Brexit“ pagimdė emigrantai!
Ar jau atsigavote nuo šoko, patirto paaiškėjus referendumo rezultatams? Ar jau supratote, kad niekas Jūsų niekur neišvarys (bent jau kol kas) ir jūsų namų bei viso užgyvento turto niekam neatiduos (bent jau kol kas)?
Pramogos
Mortos tiesa: kodėl lietuviai yra tokie kvaili?
Europos Sąjunga, „Brexit“, Davidas Cameronas, Borisas Johnsonas, Nigelas Farage‘as, Lisabonos sutarties 50-asis straipsnis – tai tik keletas vardų ir pavadinimų, kuriuos per pastarąją savaitę turėjo išmokti protingi ir nelabai mano tautiečiai. Bet net ir tiek nedaug kai kuriems pasirodė gerokai per daug.
Pramogos
Mortos tiesa: kodėl lietuviškos šventės man atsiduoda pigiena
Tais gūdžiais laikais, kai dar gyvenau tėvynėje, švęsti visas kalendorines šventes atrodė normalu. Visi taip darė. Aš irgi. Tačiau dabar, gyvendama šalyje, kurioje istorinis paveldas yra kone ant kiekvieno kampo, aš, kaip ir kiti protingi tautiečiai, laikausi atokiai ir nuo švenčių, ir nuo lietuvių.
Pramogos
Mortos tiesa: Karalienė lietuviams – kaip Stasė iš kaimo pakraščio
Jungtinė Karalystė tebegyvena savo valdovės Elžbietos II jubiliejinio gimtadienio nuotaikomis. Žmonės kalba apie ją tarsi apie seną pažįstamą, dedasi viską žinantys apie monarchės gyvenimą. Kartais, atrodo, netgi daugiau, nei ji pati.
Pramogos
Mortos tiesa: Socialiniai tinklai – iškrypėlių irštva. Ką ten veikia vaikai?
Naršant „Facebooke“ ar kitame socialiniame tinkle mane visada kamuoja vienas klausimas – kodėl ten tiek daug vaikų nuotraukų? Aš nedraudžiu jų kelti, nes žinau, kad visi mano draudimai niekam neįdomūs. Man užtektų, jeigu rasčiau atsakymą į savo „kodėl“.
Pramogos
Mortos tiesa: ar ne ant savęs pykstate?
Pykti, kaip ir klysti, – žmogiška. Ir jeigu dabar ramiai atsisėdę atliktumėte savo pykčio reviziją ir išsiaiškintumėte, kas jums dažniausiai sukelia pykčio priepuolius, patys labai nustebtumėte.
ŽYMA
PAGALBA NUSIŽUDYTI