antradienis, gegužės 26 d.
Lietuva
Ministras susitiko su Lietuvoje išrinktais europarlamentarais
Birželio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje išrinktais Europos Parlamento nariais Petru Auštrevičiumi, Stasiu Jakeliūnu, Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku ir Broniu Rope. Ministras parlamentarams linkėjo užimti svarbias pozicijas politinėse grupėse ir komitetuose siekiant Lietuvos interesų įgyvendinimo.
Pramogos
Didžiosios Britanijos toriai vietos valdžios rinkimuose neteko 1 335 mandatų
Didžiosios Britanijos vietos valdžios rinkimuose valdantieji konservatoriai patyrė didelių nuostolių - palyginti su 2015 metų rinkimais, jie neteko 1 335 mandatų. Prasčiau pasirodė ir opozicinė Leiboristų partija. Tuo tarpu aiškiais rinkimų, vykusių dalyje Anglijos ir Šiaurės Airijos, nugalėtojais laikomi proeuropietiški liberaldemokratai. Savo pozicijas pagerino ir žalieji bei nepriklausomi kandidatai.
Anglijoje
JK parlamentarai pritarė pasiūlymui atidėti „Brexit“
Jungtinės Karalystės parlamentarai trečiadienį vieno balso persvara pritarė įstatymui, kuris įpareigotų vyriausybę siekti atidėti „Brexit“ vėliau nei balandžio 12-oji, kad būtų išvengta išstojimo iš Europos Sąjungos be susitarimo scenarijaus.
Anglijoje
Th. May žada atsistatydinti
Vykstant diskusijoms dėl „Brexit“, vienas šaltinis užsiminė, kad Theresa May planuoja atsistatydinti iš karto po to, kai Bendruomenių rūmuose bus priimtas „Brexit“ projektas, praneša bbc.com.
Anglijoje
Sumaištis parlamente: trys Torių parlamentarės perbėgo į nepriklausomą grupę
Anna Soubry, Sarah Wollaston ir Heidi Allen metė konservatorius ir, pagrindusios savo ėjimą Brexitu, perbėgo į dešinę.
Anglijoje
Kad būtų priimti „Brexit“ įstatymai, parlamentarai gali neatostogauti
Didžiosios Britanijos vyriausybei skubant priimti „Brexit“ įstatymus iki šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, parlamentarai galbūt ilgiau posėdžiaus, be to, gali būti atšauktos jų vasario atostogos, sekmadienį pranešė Dauningo gatvė.
Aktualijos
Socdemų frakcija nesutaria dėl ateities, nori pasirašyti susitarimą su „valstiečiais“
Socialdemokratai ieško kelių kaip galutinai nenutraukti ryšių su „valstiečių“ frakcija. Pirmadienį susirinkę šios Seimo frakcijos parlamentarai nubalsavo, jog reikėtų pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo.
ŽYMA
PARLAMENTARAI