penktadienis, gegužės 7 d.
Pasaulis
Pietryčių Azija
Kinija pritarė drastiškai Honkongo politinės sistemos pertvarkai
Kinijos valdžia antradienį pritarė Honkongo rinkimų sistemos didžiulio masto pertvarkai – sumažino tiesiogiai renkamų deputatų skaičių ir užsitikrino, kad dauguma miesto įstatymų leidėjų bus patikrinti ir atrinkti Pekinui lojalių komitetų.
Aktualijos
Pataisos
Parlamentarai įteisino nuotolinio Seimo darbo galimybę
Parlamentarai ketvirtadienį priėmė statuto pataisas, įteisinančias nuotolinio Seimo darbo galimybę.
Pasaulis
Norvegijos parlamentas tapo „didžiulės“ kibernetinės atakos taikiniu
Norvegijos parlamentas antradienį pranešė pastarosiomis dienomis tapęs „didžiulio masto“ kibernetinės atakos, per kurią buvo įsibrauta į dalies įstatymų leidėjų elektroninio
Pasaulis
Australijoje dėl atsinaujinusio COVID-19 protrūkio uždaromas parlamentas
Australijos parlamentas bus uždarytas dviem savaitėms dėl pavojaus, kad politikai galėtų parsivežti koronavirusą į sostinę iš protrūkio židinių, šeštadienį paskelbė
Anglijoje
JK parlamentas karantino sąlygomis atnaujina darbą, pasitelkęs virtualias priemones
 Jungtinės Karalystės parlamentas antradienį pratęs darbą po ilgos Velykų pertraukos, o įstatymų leidėjai dėl koronaviruso protrūkio pirmą kartą galės dalyvauti
Pramogos
JK parlamente aptiktos slaptos durys atskleidė šimtmečių senumo paslapčių
Atliekant atnaujinimo darbus Didžios Britanijos parlamente buvo aptiktas užmirštas koridorius, pastatytas karaliaus Karolio II karūnavimui 1661 metais, trečiadienį pranešė pareigūnai.
Pramogos
Į JK Parlamentą užklydusi lapė sukėlė sąmyšį: to dar nebuvome matę!
Jungtinės Karalystės (JK) Parlamento darbuotojams penktadienis tikrai įsiminė – į rūmus įsmuko lapė. Sąmyšį sukėlusi smailianosė sugebėjo ne tik išvengti apsaugos, bet ir koridoriais pakilti į ketvirtą aukštą, rašo „CNN“.
Komentarai
Konstitucija
Prezidentas ir jo (ne)galios
Lietuvos Konstitucija apibrėžė labai specifinę, bemaž unikalią valstybės valdymo sistemą. Ji ne parlamentinė ir ne prezidentinė, nes nėra vieno galios
IQ Tema
Kodėl Baltarusijos parlamento rinkimai primena demokratijos parodiją
A. Lukašenka politiniams oponentams parlamento rinkimuose neleidžia net pabandyti laimės
Anglijoje
Didžiosios Britanijos parlamentas dėl „Brexit“ pirmą kartą per 37 metus į posėdį rinksis šeštadienį
Didžiosios Britanijos parlamentas dėl „Brexit“ pirmą kartą per 37 metus į posėdį rinksis šeštadienį. Parlamentarai ketvirtadienį 287 balsais „už“ ir 275 „prieš“ pritarė pasiūlymui šeštadienį surengti neeilinį parlamento posėdį, tviteryje pranešė Bendruomenių Rūmai. Nuo Antrojo pasaulinio karo tokių šeštadieninių posėdžių būta tik penkiskart, pastarąjį kartą – 1982 metais dėl Folklandų karo
Anglijoje
Pradinėse mokyklose rodytas torių propagandinis filmukas sukėlė skandalą
Leiboristų partijos parlamentarė Stella Creasy liepė Borisui Johnsonui pripažinti, kad pradinės mokyklos turėtų likti „zona be „Brexito propagandos””.
Anglijoje
Borisas Johnsonas meta naują iššūkį: ko jie bijo?
Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį metė iššūkį opozicijos parlamentarams surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo jo vyriausybe, neketindamas pasiduoti po Aukščiausiojo Teismo nutarties, jog jo sprendimas įšaldyti parlamento darbą yra neteisėtas ir negaliojantis.
Anglijoje
Aukščiausiasis Teismas: B. Johnsonas, sustabdydamas parlamento darbą, pažeidė įstatymą ir melavo karalienei
Sensacingas Didžiosios Britanijos Aukščiausiojo Teismo sprendimas: teismas nusprendė, kad sustabdydamas parlamento veiklą Borisas Johnsonas pažeidė įstatymą ir melavo pačiai Didžiosios Britanijos monarchei.
Anglijoje
Liberaldemokratai balsavo už tai, kad „Brexitas” būtų pilnai atšauktas
Nenumaldomai artėjant datai, kai Didžioji Britanija turėtų išstoti iš Europos Sąjungos (su susitarimu ar be jo), pasipriešinimas „Brexitui” kaip niekada gyvas.
Anglijoje
Britų parlamentas prieš darbo sustabdymą sudavė naują smūgį ministrui pirmininkui
Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pažadėjo tęsti savo bandymus pasiekti naują „Brexit“ susitarimą su Briuseliu, nors anksti antradienį pralaimėjo dar vieną parlamento balsavimą dėl pirmalaikių rinkimų.
Anglijoje
JK parlamentas pirmadienį sustabdys darbą
Jungtinės Karalystės parlamentas vėliau pirmadienį mėnesiui sustabdys savo darbą, vykdydamas vyriausybės vadovo Boriso Johnsono nurodymą, kurį jis davė siekdamas sutrukdyti įstatymų leidėjams blokuoti jo „Brexit“ strategiją.
Anglijoje
JK parlamentarai pritarė „Brexit“ atidėjimą numatančiam teisės akto projektui
Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai trečiadienį 29 balsų persvara pritarė teisės akto projektui, kuris įpareigotų premjerą Borisą Johnsoną siekti „Brexit“ atidėjimo, jei nepavyktų užsitikrinti išstojimo iš Europos Sąjungos su susitarimu scenarijaus.
Anglijoje
Britų premjeras patyrė didelį pralaimėjimą „Brexit“ kontrolę perėmusiame parlamente
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį vakare patyrė didelį pralaimėjimą parlamente, maištaujantiems parlamentarams balsavus už „Brexit“ kontrolės perėmimą ir privertus lyderį pareikšti, kad jis sušauks naujus visuotinius rinkimus.
Anglijoje
JK teismus užgriuvo skundai dėl premjero sprendimo sustabdyti Parlamento darbą
Jungtinės Karalystės (JK) premjero Boriso Johnsono sprendimas sustabdyti Parlamento darbą likus kelioms savaitėms iki numatyto išstojimo iš ES ketvirtadienį buvo apskųstas teismams.
Anglijoje
Sustabdyta Jungtinės Karalystės Parlamento veikla: ką tai reiškia ir kas bus toliau?
Jungtinėje Karalystėje (JK) bręsta nauja politinė krizė. Šalies premjeras Borisas Johnsonas paprašė karalienės leidimo sustabdyti Parlamento darbą iki spalio 14 d., o monarchė šiam prašymui pritarė. Tad dabar „Brexit“ procesą norintiems sustabdyti parlamentarams teks pasitempti, nes iki planuojamo išstojimo jie teturės mažiau nei tris savaites.
ŽYMA
PARLAMENTAS