pirmadienis, sausio 25 d.
Lietuva
Vilniuje ruošia itin provokuojančią parodą apie lietuvių gyvenimą sovietmečiu
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pavasarį planuoja atidaryti pirmąją išsamią ekspoziciją apie žmonių gyvenimą sovietmečiu „Homo sovieticus“. „Tai bus
Pasaulis
Paskutiniai aplodismentai: Paryžius ruošiasi ypatingam Christo kūriniui
Ką tik Paryžiaus Pompidou meno centre atidaryta Christo kūrybos paroda skatina ne tik prisiminti ryškiausius šio neseniai mirusio menininko kūrinius,
Kultūra
Menas
Nuostoliai ir žlugę lūkesčiai: kaip nuo viruso nukentėjo išskirtinė paroda
Gente atidaryta garsiojo flamandų dailininko Jano Van Eycko paroda turėjo tapti metų įvykiu ne tik Belgijoje, bet ir visoje Europoje. Tačiau užuot skaičiavę šimtatūkstantinius lankytojų srautus, šiandien ketverius metus rengtos parodos rengėjai skaičiuoja didžiulius nuostolius.
Lietuva
Baltarusijoje pristatyta paroda „Lietuvos kelias į laisvę“
Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 102-ių metų sukaktį, Minsko meno galerijoje atidaryta Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus fotografijų paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“.
Lietuva
Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį
Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.
Pramogos
Brazilijos modernistas iš Vilniaus: Lasario Segallo sugrįžimas
Lapkričio 27 dieną, bendradarbiaujant su Lietuvos generaliniu konsulatu San Paule, Vilniaus Gaono žydų muziejuje atidaryta paroda „Brazilijos modernistas iš Vilniaus: Lasario Segallo sugrįžimas“, kurios lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti net 57 vieno žymiausių Brazilijos modernistų – gyvenimo kelią Vilniuje pradėjusio Lasario Segallo kūrinius, atskraidintus iš San Paule veikiančio jo vardo muziejaus.
Kultūra
Radvilos: šeimos ir šalies istorijos
Valdovų rūmuose atidaryta įtakingiausiai LDK giminei skirta paroda „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“, kurioje – daugiau nei 350 eksponatų iš septynių šalių. Apie savo šeimą ir jai skirtą parodą Laurai Čiginskaitei pasakojo vienas organizatorių kunigaikštis Motiejus Radvila.
Pramogos
Los Andžele atidaryta penkių lietuvių menininkų paroda
Lapkričio 15 dieną Lietuvos generaliniame konsulate Los Andžele atidaryta penkių lietuvių menininkų paroda „Arti–toli“.
Lietuva
Seimas pagerbs Pasaulinės Kinijos Respublikos vaikų piešinių parodos nugalėtojus iš Lietuvos
Lapkričio 7 d., ketvirtadienį, 13 val. Seimo lankytojų centre Taipėjaus misija Latvijos Respublikoje, bendradarbiaudama su Lietuvos parlamentu, pagerbs Pasaulinės Kinijos Respublikos (Taivano) vaikų piešinių parodos nugalėtojus iš Lietuvos.
Lietuva
Virtuali paroda „Vaikystė sovietinėje Lietuvoje“
Po 1940 m. okupacijos, atsidūrus geležiniuose Sovietų Sąjungos gniaužtuose, Lietuvai nepavyko išvengti visos socialinės, kultūrinės ir politinės erdvės pokyčių, turėjusių tarnauti komunistinės utopijos įtvirtinimui. Šios permainos neaplenkė ir vaikų.
Kultūra
Nauja intriga Luvre
Leonardo da Vinci asmenybę ir kūrybą lydinčios paslaptys vėl atsidurs pasaulio meno piligrimų akiratyje. Paryžiaus Luvro muziejuje spalio 24 d. atidaroma šiam Renesanso dailininkui ir išradėjui skirta paroda, tapsianti šiemet minimų 500-ųjų jo mirties metinių ir sukakčiai skirtų renginių kulminacija.
Kultūra
Iš fragmentų surinktas Lietuvos romantizmo amžius
Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“ eksponuojama XIX a. skirta paroda „Romantizmo amžius“, kurioje – daugiau nei šimtas šio laikotarpio kūrinių. Su permainingu Lietuvos dailės istorijos etapu Laurą Čiginskaitę supažindino parodos kuratorė Rūta Janonienė.
Pasaulio lietuviai
Minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną pristatoma virtuali paroda „Pasaulio lietuvių bendruomenės“
Minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną Lietuvos centrinis valstybės archyvas kartu su Lietuvos ypatinguoju archyvu pristato virtualią parodą „Pasaulio lietuvių bendruomenės“.
Pasaulio lietuviai
Baltarusijoje – dailininko Ramūno Čeponio kūrybos pristatymas
Spalio 3 dieną Baltarusijos meno rūmuose Lietuvos ambasada Baltarusijoje pristatė žinomo Lietuvos tapytojo ir grafiko Ramūno Čeponio tapybos darbų parodą „Abstraktus protas“.
Kultūra
Susižavėti daiktais: M. Navako kūryba kaip nuolatinis pokalbis su medžiaga
Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) atidaryta Mindaugo Navako paroda „Daiktiškumai“. Ką ji atskleidžia apie daiktus ir apie patį kūrėją, Laurai Čiginskaitei pasakojo parodos kuratorė Ūla Tornau.
Lietuva
Keiptaune pristatyta paroda apie Lietuvos žydų istoriją
Birželio 6 dieną Lietuvos ambasada Pietų Afrikos žydų muziejuje Keiptaune pristatė parodą - „Vienas amžius iš septynių. Lietuva. Lite. Lita“.
Kultūra
Matoma – nematoma: parodos „Gyvūnas – žmogus – robotas“ užkulisiai
Paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“ MO pakeitė ne tik ankstesnės ekspozicijos kūrinius, bet ir paties muziejaus erdves. Viktorija Vitkauskaitė prieš jos atidarymą domėjosi nematoma ruošimo puse, dėl kurios itin matomi tapo 170 kūrinių.
Kultūra
P. Assmannas: „Modernusis menas mums leidžia neužsidaryti vienoje srityje“
XIII a. Italijoje pastatytame Mantujos kunigaikščių rūmų muziejuje dera istorija ir dabartis. Nuo balandžio ten bus eksponuojami ir „Contour Art Gallery“ atstovaujamos menininkės iš Lietuvos – Laisvydės Šalčiūtės – kūriniai. Muziejaus direktorius Peteris Assmannas apie šiuolaikinį meną tarp istorinių sienų pasakojo Laurai Čiginskaitei.
Kultūra
Stebuklai, turintys pavardes
Pasaulio tautų teisuoliams iš Lietuvos skirta nauja paroda ir katalogas primena apie likimus, kuriuos nuo tragiškos lemties išgelbėjo neretai visai nepažįstamų žmonių gerumas
Kultūra
Porceliano saulėgrąžos ir kiti laimikiai iš parodų
Ernestas Parulskis prisimena, kaip jo kišenėje apsigyveno dalelytė Ai Weiwei instaliacijos.
ŽYMA
PARODA