sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Pasaulis
Iš Baltarusijos arkivyskupo T. Kandrusevičiaus atimtas baltarusiškas pasas
Baltarusijos katalikų bažnyčios vadovui arkivyskupui metropolitui Tadevušui Kandrusevičiui buvo uždrausta įvažiuoti į šalį iš Lenkijos dėl negaliojančio paso,  skelbiama oficialiame Baltarusijos
Aktualijos
Bus supaprastinta asmens tapatybės dokumentų atsiėmimo tvarka
Vyriausybė pritarė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siūloma tobulinti asmens dokumentų išdavimo procesus, padaryti patogesnes piliečiams teikiamas asmens dokumentų išdavimo paslaugas.
Aktualijos
Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento darbuotojai surengė net septynias konsulines misijas
Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento darbuotojai 2019 m. surengė septynias konsulines misijas į Glasgow ir Portadown, Lidsą, Kings Lyną, Aberdyną, Bostoną, Mančesterį bei Peterborą.
Aktualijos
Būdas išvengti eilių: atsiimti pasą galima ir teritoriniuose padaliniuose
Migracijos departamentas siekia pagerinti piliečių aptarnavimo kokybę, vasarą išaugus klientų srautui ir departamentui pradėjus teikti naują paslaugą – asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų Lietuvos Respublikos piliečiams išdavimą.
Pramogos
Po beveik dviejų metų elektrikas atgavo pamestą pasą: visą tą laiką juo naudojosi paaugliai
Elektrikas, prieš beveik dvejus metus pametęs savo pasą, nustebo sužinojęs, kad jį rado paauglys. Tačiau tai – ne netikėčiausia šios istorijos dalis. Nepilnametis vaikinas su draugais net dvejus metus naudojosi svetimu tapatybės dokumentu, kad galėtų patekti į klubus, barus ir viešnamius, rašo Metro.co.uk.
Lietuva
„Brexit": atsakymai į visus jums rūpinčius klausimus vienoje vietoje
Žemiau pateiktas dažnai užduodamų klausimų, neraminančių Anglijoje gyvenančius lietuvius, rinkinys su atsakymais.
Anglijoje
Britiški pasai, nors „Brexit” dar neįvyko, jau leidžiami be užrašo „Europos Sąjunga” ant viršelių
Nepaisant to, kad „Brexit” dar neįvyko, išleisti pirmieji pasai be užrašo „Europos Sąjunga” ant viršelio.
Anglijoje
Kuo turėčiau pasirūpinti, jeigu po „Brexit“ noriu likti gyventi Jungtinėje Karalystėje?
Užsienio reikalų ministerija atsako į piliečiams kylančius su „Brexit“ susijusius klausimus.
Anglijoje
Konstitucinis Teismas pradės bylą dėl dvigubos pilietybės referendumo
KT vertins Seimo nutarimą, kad balsavimas privalomajame referendume dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo vyktų dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka.
Anglijoje
Britai skatinami atnaujinti pasus ir ruoštis išstojimui iš ES be „Brexit“ plano
Britanijos valdžia įspėja britus nelaukti paskutinės dienos ir iš anksto atsinaujinti pasus, jei nebus priimtas joks planas dėl „Brexit“, rašo Thesun.co.uk.
The Economist
Pilietybė
Namai – kur piniginė
Prekyba pilietybe ir leidimais gyventi – didelis verslas. Ir kontroversiškas.
Temos
Piliečiai pagal poreikį
Globalizacija pilietybę pavertė preke. Matthew Valencia susiruošė ieškoti naujo paso ir rado visai nebrangių pasiūlymų.
Aktualijos
Translyčiai Lietuvoje galės pasikeisti dokumentus
Lietuvos piliečiai, kurie tapatinasi su kita lytimi pasikeisti dokumentus galės kur kas lengviau, jei Teisingumo ministerija parengtas įstatymo projektas bus priimtas. Dabar norint dokumentuose pakeisti nuorodą į lytį, vardą, pavardę ir asmens kodą reikalingas teismo sprendimas.
Aktualijos
S. Skvernelis: delsdami įteisinti originalią pavardžių rašybą kenčiame finansiškai
Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį teigė, kad sprendimas leisti rašyti pavardes originalo kalba yra jau subrendęs, todėl turi šansą būti priimtas. Jis pabrėžė, kad Lietuva dėl delsimo apkrauna teismus ir patiria finansinių nuostolių.
Aktualijos
Trečia lytis – jau greitai Kanados pasuose
Kanados vyriausybė paskelbė įvedanti specialų žymenį „X“ tiems šalies piliečiams, kurie nelaiko savęs nei vyrais, nei moterimis. Šis ženklas galės būti naudojamas pasuose bei kituose asmens dokumentuose.
Aktualijos
Vyriausybė nori leisti originalią pavardžių rašybą, lauks Seimo pritarimo
Galimybė galutinai išspręsti pavardžių rašybos dokumentuose klausimą palikta Seimui – Vyriausybė tokiam projektui pritarė. Pagal jį, pavardę nelietuviškais rašmenimis būtų galima rašyti pagrindiniame paso puslapyje.
Pramogos
Londone eismą trukdo rupūžės
Londono Richmondo rajone kelioms savaitėms uždaryta judri gatvė, kad ją saugiai kirsti galėtų migruojančios rupūžės. Richmondo taryba jau ketvirtus metus iš eilės uždaro dalį Church Road gatvės, kad būtų išvengta rupūžių žūties, rašė standard.co.uk.
ŽYMA
PASAS