ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Lietuva
Kovo mėnesį į posėdžius Seime rinksis Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija vasario 12 d., siekiant išvengti galimų nesklandumų, svarstė Seimo rinkimų organizavimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje klausimus. Kadangi šiais metais užsienio lietuviai pirmą kartą rinks savo atstovą į Lietuvos Respublikos Seimą, tikimąsi aktyvaus užsienyje gyvenančių lietuvių balsavimo, o tam turi būti tinkamai pasiruošta.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: Vilniaus lietuvių namai – mokykla tiems, kurie savo ateitį sieja su Lietuva
Vasario 13 d. Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus lankėsi Vilniaus lietuvių namuose. Tai bendrojo ugdymo mokykla, vykdanti lietuvių kilmės tremtinių, politinių kalinių palikuonių, užsieniečių ir Lietuvos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi į Lietuvą, bendrąjį ugdymą, suaugusiųjų ir vaikų formalųjį ir neformalųjį švietimą.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas susitiko su Lietuvos vyskupų konferencijos delegatu užsienio lietuvių sielovadai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus Seime priėmė komisijos narį, Lietuvos vyskupų konferencijos delegatą užsienio lietuvių sielovadai, prelatą Edmundą Putrimą. Dėkodamas, kad Seimas 2020 metus paskelbė Ateitininkų metais, prelatas E. Putrimas džiaugėsi, kad visa jo tėvų karta buvo ateitininkai, ir pabrėžė didelį jų indėlį atkuriant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę bei lietuvių jaunimo ugdymą krikščioniškų ir tautinių vertybių dvasia.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkai aptarė ateinančių metų komisijos prioritetinius tikslus
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkai Antanas Vinkus ir dr. Rimvydas Baltaduonis, susitikę Seime, aptarė prabėgusių metų komisijos darbus ir nustatė ateinančių metų tikslus, tarp kurių prioritetais išlieka gimimu įgytos pilietybės išsaugojimo ir artėjančių Seimo rinkimų organizavimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje klausimai.
Pasaulio lietuviai
Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke šventinis video sveikinimas tautiečiams
Dalia Henke sveikinima tautiečius pasaulyje ir Lietuvoje visos PLB valdybos vardu.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: „Pasaulio lietuvių metai – tai pagarba ir padėka mūsų diasporai“
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija aptarė besibaigiančius Pasaulio lietuvių metus ir 2020 m. kovo 16–19 dienomis vyksiančių komisijos posėdžių darbotvarkę.
Lietuva
Į posėdžius Seime rinksis Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija
Lapkričio 18–21 d. Seime į posėdžius rinksis Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, posėdžiausianti visą savaitę.
Pasaulio lietuviai
Pasaulio lietuvių centras – įspūdingas JAV lietuvių bendruomenės pasiekimas
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus susitiko su Pasaulio lietuvių centro Lemonte (JAV) direktoriumi Artūru Žiliu. Susitikime diskutuota apie jau daugiau nei tris dešimtmečius veikiančio Pasaulio lietuvių centro tikslus, misiją ir veiklos planus.
Pasaulio lietuviai
Minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną pristatoma virtuali paroda „Pasaulio lietuvių bendruomenės“
Minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną Lietuvos centrinis valstybės archyvas kartu su Lietuvos ypatinguoju archyvu pristato virtualią parodą „Pasaulio lietuvių bendruomenės“.
Lietuva
Helsinkyje – Šiaurės šalių ir Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo organizacijų sąskrydis
Rugpjūčio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos ambasadoje Suomijoje pasveikino Šiaurės šalių ir Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo organizacijų atstovus, kurie susirinko į Helsinkyje tris dienas vyksiantį sąskrydį „Šiaurės Sriuba'19“.
Anglijoje
Pasaulio lietuvių bendruomenė skelbia pilietiškumo pergalę
Gegužės 12 dienos LR Prezidento rinkimuose ir Referendume dėl Pilietybės išsaugojimo buvo sulaukta beprecedenčio užsienyje gyvenančių LR piliečių aktyvumo. Preliminariais duomenimis prie balsadėžių Lietuvos diplomatinėse atstovybėse atėjo tris kartus daugiau rinkėjų nei  2016 m. Seimo rinkimuose. Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) sveikina šį istorinį proveržį, kuris gali tapti tvirtu pagrindu glaudesniam ir aktyvesniam lietuvių diasporos įsitraukimui kuriant sėkmės Lietuvą atvirame pasaulyje.
Pasaulio lietuviai
Scrantono universitete JAV pristatyta Lietuvos istorija, kultūra ir ekonomika
Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandas Kriščiūnas balandžio 30 dieną lankėsi Scrantono universitete Pensilvanijos valstijoje, kuriame buvo surengtas renginių ciklas, skirtas Lietuvos istorijos, kultūros ir ekonomikos pristatymui.
IQ Tema
Mylėti palikusius: kodėl emigrantai per rinkimus balsuoja vangiai?
2016 m. Seimo rinkimuose balsavo mažiau nei dešimtadalis tokią teisę turinčių emigrantų. Ar Lietuva tikrai nori stipresnio ryšio su jais?
Lietuva
Žiema rodo savo nagus: jutiminė tempratūra nukris iki -33
Arktinis šaltis sukaustė didelę dalį Lietuvos. Tiesa, labai žemai temperatūra nukrito rytiniuose šalies regionuose, kur siekė 21 laipsnį žemiau nulio, o pajūryje buvo -5 laipsniai šalčio.
Lietuva
Lietuvą šią savaitę sukaustys žiema
Šventinis savaitgalis Lietuvoje kvepėjo jeigu ne pavasariu, tai priminė nešaltą rudenį. Tiesa, anot sinoptikų, šis pirmadienis buvo paskutinė šilta diena.
Lietuva
Kokia žiema atkeliaus į Lietuvą?
Baigiantis lapkričiui Lietuvoje paspaudė šaltukus, gausiai snigo, tačiau atėjus kalendorinei žiemai orai atšilo. Tiesa, prognozuojama, kad pliusinė temperatūra laikysis neilgai.
Lietuva
Premjeras su prezidente nesikalbėjo nuo sausio
Du aukščiausi šalies pareigūnai nebendrauja jau gerą pusmetį. Premjeras Algirdas Butkevičius ir prezidentė Dalia Grybauskaitė paskutinį kartą kalbėjosi sausį. Anot socialdemokrato, santykiai su prezidente pašlijo jam atostogaujant, kai kilo taip vadinamas „Vijūnėlės“ skandalas.
Lietuva
Stingdantis šaltis sugrįš
Stingdantis šaltis iš Lietuvos pasitraukė. Pronozuojama, kad artimiausiomis dienomis oras ir toliau šils. Ar ilgai bus galima džiaugtis šiltesniais orais? Klimatologai prognozuoja, kad žiema dar parodys savo galią.
ŽYMA
PASAULIO LIETUVIŲ BENDRUOMENĖ