penktadienis, gegužės 7 d.
Pasaulio lietuviai
Pasaulio lietuvių apygardoje pergalę iškovojo A. Armonaitė
Pirmą kartą įsteigtoje Pasaulio lietuvių apygardoje Seimo nario mandatą iškovojo Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.  Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, tik šiemet
Pasaulio lietuviai
Pasaulio lietuvių apygardoje antrajame ture varžysis A. Armonaitė ir D. Asanavičiūtė
Pirmą kartą įsteigtoje Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje pirmąsias dvi vietas užėmė ir į antrą turą pateko Laisvės partijos lyderė Aušrinė
Aktualijos
Rinkimai
Balsuoti Seimo rinkimuose registravosi per 20 tūkst. užsienyje gyvenančių piliečių
Pasaulio lietuviai
Mokyklos nebaigęs paauglys: Mokyklos metimas man buvo principo reikalas
Švietimas laikomas viena svarbiausių valstybės uždavinių bei kiekvieno žmogaus gyvenimo etapu. Pastaruoju metu švietimo sistema mūsų šalyje patiria dramatiškas aukštumas: mokinių streikai dėl abejotinai prailgintų mokslo metų, ištinka kataklizmai egzaminų metu, galiausiai, mokytojų streikai LR Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose dėl prastų darbo sąlygų ir skatinimo.
Pasaulio lietuviai
Karolina Dabašinskaitė: nuo degtukų dėžučių kolekcijos iki kvapą gniaužančių kelionių
Kelionių aistra užsikrečiame kone kiekvienas. Vieni keliauja po savo šalį, kiti negali atsispirti traukai pirmiausia pažinti pasaulį. O pažinę šios aistros keliauti nebeatsigina visa savo gyvenimą. Štai vieni keliauja motociklais, kiti renkasi kiek ekstravagantiškesnes keliones ir leidžiasi į nuotykį senais automobiliais.
Pasaulio lietuviai
Jurgita Smyth: Vaistai nuo kelionių ligos – daugiau kelionių
Nepažinti pasaulio kraštai visada vilioja kiekvieną iš mūsų „Gerai ten, kur mūsų nėra“, – sakoma žinomame posakyje. Tačiau viltis sako, ką kita. Atrodo, kad ten, už jūrų marių, skraido mūsų laimės paukštė. Kelionės būna įvairios: vienos gniaužia kvapą nuo nematytų tolių egzotikos, kitos praturtina istorine bei pažintine prasme. Įdomu pasinerti į dar nepažintą kultūrą, žavėtis gamtovaizdžiais, atrasti vasarą žiemos laiku ar paslidinėti, kai gimtinėje kupa žaluma.
Lietuva
Kovo mėnesį į posėdžius Seime rinksis Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija vasario 12 d., siekiant išvengti galimų nesklandumų, svarstė Seimo rinkimų organizavimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje klausimus. Kadangi šiais metais užsienio lietuviai pirmą kartą rinks savo atstovą į Lietuvos Respublikos Seimą, tikimąsi aktyvaus užsienyje gyvenančių lietuvių balsavimo, o tam turi būti tinkamai pasiruošta.
Pasaulio lietuviai
Toronte apžvelgtos bendradarbiavimo galimybės tarp Lietuvos ir Kanados
Vasario 5-9 dienomis Lietuvos ambasados Kanadoje darbuotojai lankėsi Toronte, kur susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais, apžvelgė naujas verslo galimybes tarp Lietuvos ir Kanados bei teikė konsulines paslaugas.
Pasaulio lietuviai
Vašingtone surengtas Lietuvą pristatantis vakaras
Vasario 9 dieną Lietuvos ambasada Vašingtone (JAV), NBA rungtynių tarp Vašingtono „Wizards“ ir Memfio „Grizzlies“ metu, surengė Lietuvai ir Lietuvos paveldui skirtą vakarą.
Pasaulio lietuviai
Ieva Gudmonaitė (Išvari Prema): menininkė, atsidavusi Vedų kultūrai
Ieva Gudmonaitė (Išvari Prema) 2015 m. išleido savo pirmąją knygą Sniego skonis, kuri pateko į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. Tai intelektuali, žaisminga, lyriška poezija, kurią skaitydamas pajunti, jog mūza, neketino sprukti tolyn nuo autorės ir nebuvo gaudoma su didžiulėmis pastangomis, poeziją kurti skatino vidinis, gilus sielos poreikis. Taigi, „Sniego skonis” nėra kartus.
Pasaulio lietuviai
Kamilė Mickutė: Esu žmogus, kuris užsiima mėgstama veikla ir save ugdo
Žmogus, gyvenantis bendruomenėje, savo laiką skiria pareigoms, veiklai, vaidmenims, be kurių jo buvimas būtų neįmanomas.
Pasaulio lietuviai
Ieva Molytė - menekenė nemėgstanti greitos mados
Manekenė liekna, žavinga, vilkinti įžūliai drąsiu rūbu, ar primenanti pasakos princesę žengia podiumu. Ją seka tūkstančiai akių. Žvelgiant į podiumo karalaites ar raganaites, suspurda ne vienos paauglės širdis. Turbūt, sunku rasti merginą, kuri be jaudulio ištartų – „mano bendraamžė tapo manekene“.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas susitiko su Lietuvos vyskupų konferencijos delegatu užsienio lietuvių sielovadai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus Seime priėmė komisijos narį, Lietuvos vyskupų konferencijos delegatą užsienio lietuvių sielovadai, prelatą Edmundą Putrimą. Dėkodamas, kad Seimas 2020 metus paskelbė Ateitininkų metais, prelatas E. Putrimas džiaugėsi, kad visa jo tėvų karta buvo ateitininkai, ir pabrėžė didelį jų indėlį atkuriant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę bei lietuvių jaunimo ugdymą krikščioniškų ir tautinių vertybių dvasia.
Pasaulio lietuviai
Milena Venclauskienė: Geras kadras prasideda nuo sumanymo ir šviesos
Fotografės Milenos profesijos pasirinkimas kito nuo draudimo agentės veiklos iki fotografijos. Iš pradžių buvo mėgėjiška veikla, ji fotografavo tai, kas traukė akį: gėlytes, aplinkos vaizdus. Tačiau ji greitai suvokė, kad jos sielai reikalinga meninė veikla. Siekdama profesionalumo, pasitelkdavo drausmę, atkaklumą, kartojimą.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas susitiko su Kanados lietuviais
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas susitiko su Kanados lietuviais
Anglijoje
Anglijos lietuvė Roberta Poškaitė: ekologija prasideda nuo manęs asmeniškai
Roberta Poškaitė ne tik domisi ekologijos, gamtosaugos problemomis, bet ir bando prisidėti prie jų įveikimo. Iš Anglijojos grįžusi į Lietuvą apsidžiaugė pastebėjusi, kad čia visur švaru, tvarkinga. Gal ji dar nesuspėjo apsidairyti, kaip atrodo pamiškės, nuošalesnės vietos?
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkai aptarė ateinančių metų komisijos prioritetinius tikslus
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkai Antanas Vinkus ir dr. Rimvydas Baltaduonis, susitikę Seime, aptarė prabėgusių metų komisijos darbus ir nustatė ateinančių metų tikslus, tarp kurių prioritetais išlieka gimimu įgytos pilietybės išsaugojimo ir artėjančių Seimo rinkimų organizavimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje klausimai.
Pasaulio lietuviai
URM palaiko ryšį su 21 Venesuelos lietuviu, pageidaujančiu persikelti į Lietuvą
Užsienio reikalų ministerija (URM) teigia palaikanti ryšį su 21 Venesuelos lietuviu, pageidaujančiu persikelti į Lietuvą.
Pasaulis
Lietuvės kurtą Kalėdinį vaizdo klipą transliavo Graikijos televizija
Lietuvės kurtą Kalėdinį vaizdo klipą transliavo populiari vieno didžiausių Graikijos televizijos Alfa TV laida Foss Sto Tounel, kiekvieną svaitę pritraukianti milijonines žiūrovų auditorijas.
ŽYMA
PASAULIO LIETUVIAI