ketvirtadienis, liepos 16 d.
Lietuva
Vyriausybėje esminis lūžis - Lietuvoje keičiasi universitetų gyvenimas
Iki 2020 metų nutarta pertvarkyti aukštąjį mokslą – pakelti dėstytojams atlyginimus, išauginti tarptautinį konkurencingumą ir studijų kokybę. Taip pat planuojama sujungti dalį universitetų, optimizuoti studijų programas, o bakalauro studijas nuo 2018 metų padaryti nemokamas. Įgyvendinat premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybės programą siūloma veiksmų imtis ne rankų laužymu, o atviru susitarimu ir įsiklausymu į universitetų bendruomenių nuomones.
Anglijoje
„Brexit“ lėmė išsilavinimo stoka
Vieno Jungtinės Karalystės universiteto tyrėjai paskelbė savo „Brexit“ versiją – esą tai lėmė menkas šalies gyventojų išprusimas.
Verslas
Prieš dvejus metus atidarytas AIG paslaugų centras iš Vilniaus išsikels iki 2018-ųjų
2015-aisiais atidarytas vienos didžiausių pasaulyje draudimo kompanijų „American International Group“ (AIG) paslaugų centras bus pirmasis nutraukęs veiklą Lietuvoje.
Verslas
Viso, Donatai. Labas, Siri
Automatizuoti procesai pakeis dalį prie kompiuterių dirbančių žmonių
Aktualijos
Th.May imigrantų politika žalinga JK mokslui
Jungtinės Karalystės (JK) parlamentarai dar kartą perspėjo premjerę Theresą May. Šį kartą edukacijos komisija konstatavo faktą, kad ministrės pirmininkės atsisakymas garantuoti studentų ir universitetų darbuotojų iš Europos Sąjungos (ES) teises JK „kenkia geriausiems Britanijos universitetams”.
Aktualijos
Brangsta studijos JK universitetuose
Šiais metais Jungtinės Karalystės aukštosiose mokyklose – rekordiškai daug pasiūlymų studijuoti, tačiau brangsta ir mokslų kaina.
Aktualijos
Švietimas Anglijoje: mokslas brangs
Konservatoriams ir liberaldemokratams nepaneigus gandų apie didėsiančias aukštojo išsilavinimo kainas, manoma, jog mokestis už studijas po rinkimų gali būti didesnis nei £9 tūkst. per metus, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.
Lietuva
Stipendijomis vilioja užsienio lietuvius studijuoti Lietuvoje
Valstybinis studijų fondas nuo pirmadienio paskelbė konkursą, kuriame gali dalyvauti ir Lietuvos aukštosiose mokyklose gauti valstybės paramą studijoms išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai. Jie gali pretenduoti į dviejų rūšių paramą: stipendiją ir socialinę išmoką. Parama skiriama du kartus per metus pavasario ir rudens semestre, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.
Lietuva
Geriausiai egzaminus išlaikę vilniečiai studijas tęs Anglijoje
Abiturientai gali lengviau atsikvėpti – egzaminų sesija baigėsi. Sėkmingiausiai išlaikę abitūros egzaminus sostinės moksleiviai susirinko išklausyti sveikinimų ir padėkų, kurias įteikė Vilniaus meras Artūras Zuokas. Jis Vilniaus rotušėje susitiko su 120 jaunuolių, kurie surinko daugiau nei du šimtukus. Daugiausiai tokių – iš Vilniaus licėjaus.
Aktualijos
Baigusiems mokslus – didesnė konkurencija dėl darbo
Šiais metais Jungtinės Karalystės universitetus pabaigę absolventai susidurs su dar aršesne konkurencija darbo rinkoje, nes vietų naujai iškeptiems specialistams šiemet siūloma mažiau, skelbia BBC.
Pramogos
Geriausi JK universitetai – ne vargšams
Naujausi duomenys rodo, kad Jungtinėje Karalystėje valstybines mokyklas pabaigę jaunuoliai vis sunkiau patenka į prestižinius universitetus, kur daugiau nei pusė vietų atitenka privačių mokyklų auklėtiniams, skelbė „Skynews“.
Lietuva
Daugiausiai Lietuvos abiturientų ruošiasi laikyti IT egzaminą
Atėjus kalendoriniam pavasariui Lietuvos mokyklų abiturientai turi pasirinkti, kokius egzaminus jie laikys, o pagal tai jau galima spręsti ir kokios specialybės bus populiarios tarp būsimųjų pirmakurisų šiais metais.
Pramogos
Trigubai pabrangusios studijos irgi įperkamos
Aukštojo mokslo sistema D. Britanijoje išgyvena didžiulius pokyčius. Ir tai viena tų temų, kurios kelia vis didesnį ažiotažą visuomenėje. Karštų diskusijų ypač padaugėjo šių metų viduryje, kai prasidėjo stojimas į aukštąsias mokyklas, kuriose mokslas smarkiai pabrango. „Tiesa“ nusprendė pažvelgti atidžiau ir pasvarstyti, ar tikrai verta atsisakyti siekti mokslo aukštumų D. Britanijoje ir kokie egzistuoja keliai, norint pasilengvinti finansinę naštą.
ŽYMA
PASLAUGŲ CENTRAI