antradienis, balandžio 20 d.
Gyvenimas
Socialinių tinklų žvaigždė N. Bierancas apie patyčias: man yra siūlę akis išbadyti, rankas sulaužyti
„Man yra siūlę akis išbadyti, rankas sulaužyti, kad nieko negalėčiau fotografuoti, telefono rankose nenulaikyčiau...“ – apie grasinimus, kurių yra sulaukęs
Anglijoje
JK premjeras užstojo patyčiomis iš darbuotojų kaltinamą vidaus reikalų sekretorę
Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas penktadienį atsisakė atleisti arba papeikti savo vidaus reikalų sekretorę, nepaisant tyrimo išvadų, kad ji tyčiojosi
Gyvenimas
Patyčios mokykloje: kaip reaguoti ir padėti vaikams?
Rytoj TV3 eteryje laida „Tėvų darželis“ nagrinės itin jautrią ir opią temą – patyčios mokykloje. Laidos vedėjai Žygis ir Dovilė
Pramogos
Vidas Bareikis apie patyčias: pažįstama bėgo nuo patyčių emigruodama
„Turime pasiekti, kad gerbti vieni kitus taptų madinga“, – teigia kadaise mokykloje patyčias kaip nemalonią patirtį prisimenantis režisierius, aktorius, muzikantas ir kompozitorius Vidas Bareikis. Jis palaiko visas priemones prieš patyčias, o taip pat ir naujausią – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir programos „Kurk Lietuvai“ inicijuotą elektroninę platformą „Patyčių dėžutė“.
Lietuva
D.Filmanavičiūtė apie patyčias: vaikai neišsiugdys naujų bendravimo įgūdžių, kol to nepadarys suaugusieji
Dainininkė ir reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep atkreipia dėmesį, kad psichologinio smurto požymių šiandien pastebi tiek viešose vietose, tiek socialiniuose tinkluose. „Šiais laikais, kai psichologinis smurtas taip lengvai persikelia į virtualią erdvę, turėtų būti natūralu, kad ta pati virtuali erdvė turėtų ir priešnuodį tokiam psichologinę žalą sukeliančiam nuodų srautui“, – sako D. Filmanavičiūtė.
Aktualijos
Teigiama, kad 12 metų mergaitė, paskendusi upėje, galimai buvo priversta skandintis bendraamžių
Tragiška 12-metės Shukri Yahye-Abdi mirtis, įtariama, nebuvo tik nelaimingas atsitikimas.
Gyvenimas
Patyčios ar pajuokavimas: skiriamasis bruožas – psichologinis skausmas
Pasak žinomo vaikų psichiatro Lino Slušnio, patyčios – tai žalingi ir aktyvūs nuolatiniai veiksmai žmogaus atžvilgiu. „Tokie veiksmai turi labai dažnai kartotis. Paprastai jais atkakliai siekiama kaip nors pakenkti kitam asmeniui, jį įskaudinti ar net kontroliuoti. Patyčios yra agresija, nukreipta į kitą asmenį“, – aiškina L. Slušnys.
Pramogos
Jauna medikė apie patyčias ligoninėse: esu girdėjusi frazių, kad tokiems rezidentams reikėtų veidus išdaužyti
Dovilė Ragažinskaitė birželio mėnesį baigė bendrosios chirurgijos rezidentūros studijas. Didžiąją laiko dalį mergina praktikavosi Vilniaus Santaros klinikose. Čia ji susidūrė su vadinamuoju mobingu, t. y. patyčiomis. „Rezidentas, kaip mes juokaudavom, yra žemiau plintuso. Jį galima pakišti, galima bauginti, galima ant jo rėkti.“
Pasaulis
Žydų kilmės berniukas gavo pasirinkimą: arba bučiuoti musulmono kojas, arba būti primuštam
Pasaulį sukrėtė antisemitizmo mokykloje apraiška - žydų kilmės berniuką vertė bučiuoti musulmonų kilmės berniuko batus. Alternatyva - būti sumuštam.
Aktualijos
Traukinys pasiglemžė patyčias patyrusio 14-mečio gyvybę
Patyčių nukamuotas keturiolikos metų berniukas tragiškai mirė stebint keliems tuzinams pakraupusių iš mokyklos namo traukiančių vaikų. Berniukas, padavęs kuprinę mokyklos draugui, atsigulė prieš bėgiais atvažiuojantį traukinį.
Aktualijos
Velse įsiutęs tėvas primušė dvylikametį, skriaudusį jo sūnų ir numetė vaiką nuo riedlenčių rampos
Sekmadienį Lismore, Naująjame Pietų Velse įsiutęs tėvas smaugtelėjo dvylikametį berniuką, užgauliojusį jo sūnų, o po to vaiką numetė nuo rampos, kuria kiti vaikai važinėjosi riedučiais, riedlentėmis bei paspirtukais.
Pasaulis
25 pradinukai atsidūrė ligoninėje po to, kai klasiokas į jų vandens buteliukus pripylė klijų
Pranešama, kad vaikas klasiokams taip atsikeršijo už patirtas patyčias. Devynerių metų amžiaus berniukas įsmuko į klasę per fizinio lavinimo pamoką, kol visi jo klasiokai buvo lauke ir, atkimšęs visų savo bendraamžių vandens buteliukus privarė į juos skystų klijų, o po to vėl sudėliojo į vietas.
Lietuva
Parduotuvės vadovė darbuotoją vadino „lope“ ir „nenormalia“: jaučiausi nepilnaverčiu žmogumi
Prieš kelis mėnesius nusprendžiau įsidarbinti sporto prekių parduotuvėje Šiauliuose. Parduotuvė yra gan garsi ir populiari, nes daugiausia pardavinėja sportinius drabužius tiek laisvalaikiui, tiek sportui. Sudomino pasiūlymas, kadangi grafikas buvo neblogas, slenkantis, per savaitę penkias dienas dirbi ir dvi laisvos.
Pasaulis
Socialiniuose tinkluose sklindančios patyčios vos nesibaigė mirtimi - įspėkite vaikus
Socialinėje platformoje Snapchat siautėję bendraamžių dėka penkiolikmetė Amber Panozz mėnesių mėnesius leido ligoninėje dėl ilgą laiką trukusių patyčių sukelto badavimo. Mergaitė, patyrusi didžiulį stresą ir nerimą nustojo valgyti.
Aktualijos
Šokiruojančiame vaizdo įraše – merginų muštynės: užpuolė iš mokyklos einančią 11-metę
Praeitą penktadienį Demi Martin (11) ėjo namo iš mokyklos Stoke-on-Trente, kai prie jos „prikibusi“ 13-metė ėmė muštis, stumdė ją į sieną, pešė už plaukų, daužė kumščiais.
Pramogos
M. Markle tėvas ragina dukrą susitaikyti
Meghan Markle tėvas Thomas, su kuriuo ji nepalaiko ryšių, pirmadienį paragino dukrą su juo susisiekti ir sakė, kad jų nesantaika, išprovokuota jos santuokos su Didžiosios Britanijos princu Harry, „negali tęstis amžinai“.
Pramogos
M. Markle tėvas ir vėl nenulaikė liežuvio už dantų
Iš to, kaip dažnai Thomas Markle‘as (74) bendrauja su žiniasklaida, sėda priešais kameras ir dalija interviu, galima suprasti, kad vyrui nelabai patinka jo dukters Meghan Markle vyro šeima.
Pramogos
M. Markle tėvas iškrėtė dar vieną akibrokštą
Atskirtasis Meghan Markle tėvas Thomas Markle‘as rengiasi išleisti savo vyriškų drabužių kolekciją. Apie tai „Twitter“ paskelbė jo duktė Samantha.
Pramogos
M. Markle išvyksta į JAV pas tėvą
Hercogiene šių metų pavasarį tapusi buvusi amerikiečių aktorė Meghan Markle gyvena itin įtemptą gyvenimą. Jai netrūksta nei pareigų, nei renginių, kuriuose dalyvauja kartu su savo vyru princu Harry. Tačiau vienas po kito kilę skandalai, kurių epicentre atsidūrė jos tėvas ir sesuo, kelia neramumus rūmuose, tad žinoma moteris nusprendė grįžti į tėvynę ir siekti taikos su artimaisiais, rašoma dailymail.co.uk.
Pramogos
Paaiškėjo, ką apie tėvo keliamus skandalus mano dukra
Nuo tada, kai Meghan Markle susižadėjo su princu Harry ir tapo karališkosios šeimos nare, jos tėtis dažnai ir garsiai reiškia savo mintis ir jausmus įvairiems skandalus kuriantiems bulvariniams portalams, o tai nuoširdžiai atsibodo pačiam princui Harry ir jo žmonai.
ŽYMA
PATYČIOS