penktadienis, sausio 22 d.
Sveikata
Žaislai žudikai: guminiai ančiukai ir populiarieji _slaimai_ gali kelti mirtiną pavojų
Europos Komisija pateikė naujausią ataskaitą apie rinkoje pasirodžiusius nesaugius produktus. Ataskaitos rezultatai – lyg šaltas dušas vartotojams: nesaugūs gaminiai, tarp
Gyvenimas
E-cigaretė „it bomba“ sprogo kišenėje - 37 metų amžiaus tėtis patyrė trečio laipsnio nudegimus
37 metų amžiaus tėtis Richardas Binghamas sako, kad akimirka, kai jo elektroninė cigaretė susilietė su raktais, buvo tarsi bombos sprogimas - laimei tą dieną jis dirbo Whitingtono ligoninėje šiauriniame Londone.
Lietuva
Viešbutis privalės atlyginti žalą dėl ant mažametės užvirtusios spintos
15 tūkst. eurų – įvairius sužalojimus patyrusiai mažametei, po 1 tūkst. eurų – jos tėvams ir 500 eurų nukentėjusiosios seseriai, iš viso 17,5 tūkst. eurų.
Pasaulis
Rygoje pristatyta studija apie Baltarusijos atominės elektrinės keliamas hibridines grėsmes
Sausio 28 dieną Rygoje vyko seminaras „Branduolinė energetika ir dabartinė saugumo aplinka hibridinių grėsmių eroje“. Pagrindinis seminaro tikslas buvo supažindinti Latvijos auditoriją su studija apie branduolinės energetikos objektų keliamas grėsmes hibridinių grėsmių kontekste.
Pramogos
Įspėjimas tėvams: programėlėje TikTok sklinda naujas „iššūkis“ vaikams - kišti monetas į „iPhone“ įkroviklius
TikTok plintantis „iššūkis“ ragina vaikus kišti „iPhone“ įkroviklius į sieninį lizdą, prieš tai į juos įstačius monetą.
Sveikata
Naujas koronavirusas Kinijoje - koks pavojus mums?
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (toliau – ELPKC) praneša, kad Kinijos Wuhano savivaldybėje nuo 2019 m. gruodžio 31 d. iki 2020 m. sausio 5 d. užregistruoti 59 plaučių uždegimo atvejai, kuriuos galimai sukėlė dar nežinomas naujas koronavirusas.
Pasaulis
Vokietijoje apalpus tramvajaus vairuotojui transporto priemonę sustabdė keleiviai
Vokietijoje vieno tramvajaus keleiviai, netikėtai apalpus vairuotojui, įsiveržė į jo kabiną ir sustabdė dideliu greičiu lėkusią transporto priemonę, pranešė policija.
Lietuva
Populiarieji elektriniai paspirtukai tampa pavojumi keliuose: nuteista senyvo amžiaus moterį sužalojusi mergina
Klaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį, kuria atmetė dvidešimtmetės apeliacinį skundą dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio, kuriuo ji pripažinta kalta elektriniu paspirtuku sužalojusi senyvo amžiaus moterį.
Lietuva
Lietuva nuosekliai kelia Baltijos jūroje paskandinto cheminio ginklo klausimą
Lapkričio 26 dieną Lietuvos ir Lenkijos nuolatinių atstovybių prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) iniciatyva Cheminio ginklo konvencijos valstybių narių konferencijos Hagoje metu surengta diskusija jūrose paskandinto cheminio ginklo klausimais.
Aktualijos
Pamatę šį vyrą nedelsdami skambinkite 999 ir jokiais būdais neprisileiskite jo artyn
Šio 21 metų jaunuolio policija įspėja šiukštu neprisileisti artyn ir išsyk skambinti bendruoju pagalbos telefonu 999.
Sveikata
Rudenį ir žiemą išauga Meningokokinės infekcijos rizika - ar žinote, kaip apsisaugoti?
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena apie meningokokinę infekciją – klastingą ligą, kuriai būdingas sezoniškumas, todėl susirgti šia infekcija didesnė tikimybė yra šaltuoju metų laikotarpiu: rudens, žiemos, pavasario mėnesiais, kuomet yra didelis sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
Pasaulis
Dvylikametis apipiltas nagų lako valikliu ir padegtas: mama įspėja tėvus dėl naujo „ugnies iššūkio”
Dvylikamečio berniuko mama įspėja tėvus: socialiniuose tinkluose vėl plinta naujas siaubą keliantis „iššūkis”, viliojantis paauglius. Šįkart tai - „ugnies iššūkis”, trumpai tariant, vaikai skatinami pasidegti. Šios mamos sūnų nagų lako valikliu apipylė ir padegė draugas.
Aktualijos
Pavojingiausios Londono vietos pagal užpuolimų peiliu skaičių
Žiniasklaidos grupės BBC atliktas tyrimas atskleidė, kad net 16 iš 20 pavojingiausių vietų Anglijoje bei Velse pagal užpuolimų peiliu skaičių yra Londone.
Pramogos
JK pakrantėse išplaunami pavojingi ir labai nuodingi padarai - jokiu būdu nelieskite
Socialiniuose tinkluose ėmė plisti išties ypatingai įdomaus ir pažiūrėti gražaus organizmo nuotraukos - daugeliui gali pasirodyti, kad tai - tiesiog medūza, tačiau iš tikrųjų tai - portugališkieji laiveliai.
Pasaulis
Išsiveržė vienas pavojingiausių pasaulyje ugnikalnis: tūkstančiams teko evakuotis
Papua Naujojoje Gvinėjoje anksti antradienį išsiveržus neramiam Ulavuno ugnikalniui į dangų kilo raudonos lavos stulpas, o tik neseniai į namus sugrįžę gyventojai vėl turėjo evakuotis.
Aktualijos
Dėl būsto defektų 100 gyventojų priversti palikti namus
Maždaug 100 gyventojų yra priversti laikotarpiui iki trijų metų palikti savo namus dėl „galimai degios pastato izoliacijos“ ir kitų defektų, praneša Bbc.com.
Aktualijos
Keturiolikmetis berniukas, Blackpool šviesų festivalyje įstrigęs po tramvajumi, kovoja dėl savo gyvybės
Kraupus incidentas įvyko kasmetinio festivalio „Ride the Lights” metu, sužalotas berniukas buvo skubiai išgabentas į Alder Hey vaikų ligoninę Liverpulyje.
Pasaulis
Pirmoji elektroninių cigarečių sukelta mirtis sukėlė rimtų abejonių dėl šių įtaisų saugumo
Pacientas mirė po to, kai elektroninių cigarečių rūkymas sukelė rimtą plaučių ligą. Tai - pirma Tokia mirtis Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau anksčiau šią savaitę gydytojus suglumino keista elektroninių cigarečių vartotojus išguldžiusi plaučių liga.
Aktualijos
SKUBI PAIEŠKA: dingo į upę Kente įkritęs 6 metų amžiaus Lucas Dobson
Dingęs vaikas, šešerių metukų amžiaus Lucas Dobson, paskutinį kartą matytas vakar, šeštadienį, apie 13:20. Vaikas buvo žvejybinėje iškyloje su tėčiu, upėje Stour, Kente.
Pasaulis
Pamirškite Černobylį ar Fukušimą: šis rojaus kampelis yra labiausiai užteršta vieta Žemėje
Po branduolinio reaktoriaus sprogimo Černobyllio atominės elektrinės stogas buvo pramintas pavojingiausia vieta Žemėje – juk ant jo pabuvus bent dvi minutes gyvenimo trukmė sumažėdavo per pusę. Per pastaruosius dešimtmečius radiacijos kiekis Černobylyje nukrito, o teritorija atvira turistams, kuriems virš 18 metų. To nebūtų galima pasakyti apie dalį Maršalo salų. Susipažinkite – šios Ramiajame vandenyne esančios salos yra labiau užterštos radiacija nei garsusis Černobylis, rašo businessinsider.com.
ŽYMA
PAVOJUS