trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Pasaulis
Kontrolė
Virš Honkongo tvenkiasi debesys: Kinija atidarė savo nacionalinio saugumo agentūrą
Kinija trečiadienį atidarė Honkonge nacionalinio saugumo agentūrą, leisiančią kinų agentams pirmą kartą atvirai veikti Honkonge pagal griežtą naują saugumo įstatymą, Pekinui viešai demonstruojant griežtesnę šio finansų centro kontrolę.
Pasaulis
Koronavirusas
Rimta situacija Pekine: dėl viruso grėsmės atšaukiami skrydžiai, uždaromos mokyklos
Kinijos sostinėje augant nerimui dėl naujo koronaviruso protrūkio trečiadienį buvo atšaukta daugiau kaip 1,2 tūkst. skrydžių, vėl uždarytos mokyklos.
Pasaulis
Dalyje Pekino įvesta „karinė padėtis“ dėl naujų COVID-19 atvejų
Kinijos sostinės pietinėje dalyje 11-oje rajonų buvo įvesta „karinė padėtis“, nustačius keletą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, siejamų su vienu maisto
Pasaulis
Koronavirusas
Kinija perskaičiavo COVID-19 aukas: mirusiųjų skaičius išaugo 242 asmenimis
Žmonių, mirusių Kinijoje nuo naujojo koronaviruso, ir juo užsikrėtusiųjų skaičius ketvirtadienį dramatiškai padidėjo, tarnyboms pakeitus užsikrėtimo atvejų skaičiavimo metodiką.
Pasaulis
Koronavirusas
Dėl 26 gyvybių pareikalavusio viruso Kinijoje ribojamas susisiekimas
Kinija penktadienį izoliavo milijonus žmonių, gyvenančių netoli naujo koronaviruso protrūkio epicentro, nutraukdama viešąjį susisiekimą devintame mieste, šaliai imantis precedento neturinčių karantino priemonių
Pramogos
JK „itin sunerimusi“ dėl pranešimų apie konsulato darbuotojo sulaikymą Kinijoje
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija antradienį pareiškę esanti „labai sunerimusi“ dėl pranešimų, kad jos konsulato Honkonge darbuotojas buvo sulaikytas žemyninės Kinijos pareigūnų, kai ketino sugrįžti į šį pusiau autonominį miestą.
IQ Tema
Atsargiai pirmyn: kaip geriausia vertinti Kinijos galią?
Auganti Kinijos galia vilioja naujomis galimybėmis. Tačiau Lietuva neturėtų pamiršti, kieno pusėje ji stovi.
The Economist
Aštriuoju galu
Kinijos vyriausybė siekia vogčiomis formuoti viešąją nuomonę ir tildyti kritiką kitose šalyse
Pasaulis
Laukdami pabėgėlių slepia religinius simbolius
Norvegiją, kaip ir Europos šalis, užplūdo pabėgėliai. Nenorėdami sukelti jiems diskomforto, norvegai ėmė rūpintis šiltu priėmimu. Šią savaitę šalies Imigracijos direktoratas paragino visas valstybines institucijas ir privačiius asmenis, kurie priglaudžia pabėgėlius nuo matomų vietų pašalinti visus religinius simbolius.
Lietuva
Pabėgėlių sutiktuvės nusikėlė
Pirmųjų pabėgėlių Lietuvoje tikimasi sulaukti kitų metų pradžioje. Manoma, kad apie 70 irakiečių atvyks iš Turkijos, kur dabar laikinai glaudžiasi.
ŽYMA
PEKINAS