ketvirtadienis, spalio 1 d.
Pasaulis
Pentagonas:
JAV šį mėnesį sumažins kontingentą Irake nuo 5200 iki 3000 karių
Pentagonas šį mėnesį sumažins savo karinį kontingentą Irake iki 3 000 karių, trečiadienį pareiškė vienas įtakingas generolas, Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui siekiant ištesėti savo pažadą išvesti savo pajėgas iš užsienio konfliktų.
Pasaulis
Pentagonas žada veikti, jei Rusija tikrai mokėjo už JAV karių žudymą Afganistane
Pentagono aukščiausio rango pareigūnai ketvirtadienį pažadėjo „imtis veiksmų“, jei JAV kariškiai galės patvirtinti žvalgybinę informaciją, rodančią, kad Maskva mokėjo su
Pasaulis
Pentagono vadovai bus apklausti dėl kariuomenės naudojimo neramumams malšinti
Pentagono aukščiausio rango vadovai pirmąkart per kelis pastaruosius mėnesius bus iškviesti atsakyti į Kongreso narių klausimus dėl virtinės kontraversijų, įskaitant
Komentarai
Saugumas
D. Trumpo sumanytas pasitraukimas iš Vokietijos pavojingas mums visiems
2017 metais Donaldas Trumpas suglumusiai Angelai Merkel pateikė 374 mlrd. sąskaitą atgaline 2002 metų data. Anot jo, ši sąskaita atspindi
Aktualijos
Paaiškėjo prasčiausios pradinės mokyklos Anglijoje
Švietimo departamento oficialiuose dokumentuose pateiktas ilgas prasčiausiai įvertintų pradinių mokyklų sąrašas. Pranešama, kad 364 valstybinės mokyklos neatitinka valdžios standartų. Pernai tokių mokyklų buvo 365.
Aktualijos
Oficialu: Airijos mokyklose pradedama dėstyti lietuvių kalba
Keliose Airijos mokyklose nuo šių mokslo metų bus dėstoma lietuvių kalba, pirmadienį pranešė Airijos švietimo ir įgūdžių ministerija.
Aktualijos
Airijos mokyklose bus dėstoma lietuvių kalba
Oficiali statistika rodo, kad Airijoje gyvena apie 40 tūkst. lietuvių, tačiau Lietuvos pareigūnai mano, kad realus skaičius yra dukart didesnis.
Aktualijos
JK evakuota 400 mokyklų
Pirmadienį šimtai pradinių, vidurinių ir pagrindinių ugdymo įstaigų visoje Jungtinėje Karalystėje (JK) buvo evakuota dėl gauto elektroninio laiško, kad skirtingose mokyklose bus detonuota bomba.
Aktualijos
Pentagono vadovas: JAV karinė padėtis prasta
Prasta šalies kariuomenės parengtis „šokiruoja“, sako JAV Pentagono vadovas Jimas Mattisas. Jis piktinosi biudžeto išlaidų apribojimais ir 16 metų besitęsiančio karo našta bei perspėja dėl grėsmių saugumui.
Aktualijos
Lietuvoje laukiama JAV gynybos sekretoriaus vizito
Artimiausiu metu mūsų šalyje gali apsilankyti vienas svarbiausių Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pareigūnų - gynybos sekretorius Jimas Mattisas, rašo „Lietuvos žinios“.
Aktualijos
Aštuonios JK mokyklos – išgąsčio sūkuryje
Pirmadienį aštuoniose Jungtinės Karalystės (JK) mokyklose buvo pasėta baimė. JK policijos pareigūnams teko skubėti į iškvietimus dėl galimos bombų grėsmės vidurio JK ir Glasgow mieste įsikūrusiose švietimo įstaigose.
Aktualijos
Antradienį JK evakuota 14 mokyklų
Antradienio rytą buvo evakuotos Ricard’s Lodge High School, Raynes Park High School ir dvi neįvardintos pietryčių ir vakarų Londone esančios mokyklos. Evakuacija įvyko po to, kai policijos pareigūnai sulaukė skambučių apie skirtingose švietimo įstaigose rastus įtartinus elektroninius įrenginius.
Aktualijos
Vaikams pamokų metu draudžiama naudotis tualetu
11-metės mergaitės mama Gemma Buckingham buvo šokiruota skalbinių dėžėje išvydusi savo atžalos apšlapintas kelnaites. Pasiteirusi dukros, kas nutiko, ši nesuvaldė ašarų.
Aktualijos
JK mokyklose musulmonų vaikai varomi melstis į lauką
Vakarų Jorkšyre esančioje Krikščioniškoje mokykloje musulmonų vaikai melstis varomi į lauką. Kaip pranešė Independent.co.uk., vaikai apeigas atlieka prastomis sąlygomis ir yra priversti iškęsti lietų bei šaltį.
Aktualijos
Saugokitės: ieškomi persirengėliai grobiantys vaikus
Vaikai einantys į mokyklą ar iš jos yra perspėti laikytis atokiau nuo klouno kaukes dėvinčių įtartinų asmenų, vairuojančių mikroautobusus, kurie galimai susiję su vaikų grobimu, – pranešė naujienų portalas express.co.uk.
Aktualijos
Pradinukai Londone kvėpuoja natrio dioksidu persmelktu oru
Pradinių mokyklų mokiniai Londone ir už jo ribų kvėpuoja labiausiai užterštu oru visoje šalyje, – pranešė naujienų portalas standard.co.uk.
Aktualijos
Mokyklos nelankančių vaikų tėvams – dar didesnės baudos
Viena iš opiausių Jungtinės Karalystės švietimo sistemos problemų – aplaidus mokinių požiūris į mokyklą ir mokslą. Šiuo metu mokyklos nelankančių mokinių tėvai jau turi mokėti baudą, tačiau, kai kurie tai daryti atsisako.
Lietuva
Pedagogai nusivylę ir grasina streiku
Nusivylę reformomis ir valdžios netęsimais pažadais, pedagogai pagrasino visuotiniu streiku. Pedagogų profesinės sąjungos atstovai pareiškė, kad dabar svarstomas naujas socialinis modelis neduos jokios naudos, o tik dar labiau apsunkins ir taip nelengvą Lietuvos mokytojų gyvenimą.
Aktualijos
Naujovė mokyklose: už vaikų vėlavimą – kalėjimas
Tėvai, kurių vaikai nuolat vėluoja į mokyklą bus baudžiami mažiausia £60 bauda, - pranešė naujienų portalas express.co.uk.
ŽYMA
PENTAGONAS