antradienis, sausio 19 d.
Pasaulis
Neramumai Sahelyje
Malio karinis perversmas: kas atsitiko ir kodėl tai svarbu?
Antradienį linksmai nusiteikusios minios mojuodamos vėliavomis rinkosi į Malio sostinės Bamako gatves ir šventė, gyventojų nuomone, naują šalies istorijos etapą – po nesąžiningais laikomų rinkimų ir ne vieną savaitę besitęsusių protestų kariuomenės suimti prezidentas Ibrahimas Boubacaras Keita ir premjeras Boubou Cisse buvo priversti atsistatydinti.
Pasaulis
Perversmas
Nepavykusio Turkijos perversmo atomazga – kalėti iki gyvos galvos nuteistas 121 asmuo
Turkijos teismas penktadienį skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmes 121 žmogui, nuteistam už dalyvavimą nesėkmingame 2016 metų bandyme įvykdyti valstybės perversmą ir nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Pramogos
Londono meras siūlo įvesti dar vieną draudimą
Londono meras Sadiqas Khanas penktadienį pasiūlė uždrausti pernelyg riebaus, sūraus ir saldaus maisto reklamas miesto visuomeniniame transporte.
The Economist
Visi kronprinco vyrai
Muhammadas bin Salmanas pasistengė tapti vieninteliu Saudo Arabijos politikos arbitru
Gyvenimas
Primena tradicinius valgius, bet pagaminti sveikuoliškai
Iš kartos į kartą perduodami receptai – svarbi švenčių dalis. Tačiau lietuviški tradiciniai patiekalai neapsieina be mėsos (dažniausiai riebokos), pieno, kiaušinių. O ką pasigaminti, jei esi vegetaras, veganas, sveikuolis? Šventės – puiki proga išmėginti naujus, sveikus ir nenuobodžius skonius, paragauti netradiciškai pagamintų patiekalų.  
The Economist
Po perversmo – kontrperversmas
Nepavykęs pučas buvo kruviniausias Turkijos istorijoje. Atkirtis kelia ne mažiau nerimo.
Pramogos
Raginama skelbti akcijas sveikam maistui
Prekybos centrai raginami skelbti akcijas sveiko maisto produktams ir skatinti sveiką mitybą bei prisidėtų prie kovos su nutukimu.
Pramogos
Jungtinėje Karalystėje norima apmokestinti daug cukraus turinčius produktus
Jungtinėje Karalystėje padaugėjus nutukimo atvejų, buvo nuspręsta svarstyti papildomą daug cukraus turinčių produktų apmokestinimą. Daugelis sveikatos srityje dirbančių specialistų, o taip pat ir gerai žinomas virtuvės šefas Jamie‘is Oliveris, palaiko šią idėją, – pranešė naujienų portalas telegraph.co.uk.
ŽYMA
PERVERSMAS