ketvirtadienis, spalio 22 d.
Pasaulis
Indų policija tuščiais šoviniais šaudė į naujas demonstracijas prieš pilietybės įstatymą
Indijos policija šalies šiaurės rytuose ketvirtadienį tuščiais šoviniais šaudė į naujas demonstracijas prieš pilietybės įstatymą, kuriose nepaisydami komendanto valandos dalyvavo tūkstančiai protestuotojų.
Lietuva
Pasikeitė asmenų aptarnavimo tvarka Lietuvos Respublikos pilietybės klausimais
Nuo š. m. rugsėjo 2 d. prašymai ir dokumentai Lietuvos Respublikos pilietybės klausimais Migracijos departamento centrinėje įstaigoje nebepriimami.
Atradimai
Pilietybė kaip dovana, kaip prievolė, kaip planas ateičiai
Šis tekstas rašomas, kai iki referendumo dėl dvigubos pilietybės dar yra šiek tiek laiko, ir savo radijo laidoje kalbuosi su senu bičiuliu, esančiu tarp dvidešimt kelių tūkstančių lietuvių kilmės žmonių, kuriems išimties tvarka leidžiama su lietuviškuoju pasu turėti dar ir kitą.
Anglijoje
V. Adamkus: man kiekvienas lietuvis, kur jis bebūtų, yra dalis Lietuvos
Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus yra įsitikinęs, kad dabartiniai emigrantai, siekiantys turėti dvigubą pilietybę, to nedaro dėl kažkokios naudos, o Lietuvos piletybę vertina kaip prisirišimo prie gimtinės išraišką.
Anglijoje
Kuo skiriasi dviguba pilietybė ir pilietybės išsaugojimas?
Nenumaldomai artėjant gegužės 12 d. vyksiančiam referendumui, tai – vienas esminių klausimų, kuris vis dar neduoda ramybės visuomenės nariams, turėsiantiems atiduoti savo balsą. Kas konkrečiai šiuo referendumu bus sprendžiama bei kokie pakitimai lauktų daugumai nubalsavus teigiamai?
Anglijoje
Ar išsaugoję Lietuvos pilietybę liktų ištikimi gimtajai šaliai?
Besiruošiant balsuoti gegužės 12 d. referendume dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo, vienas labiausiai visuomenę neraminančių klausimų – kokios pasekmės būtų valstybės saugumui, jei būtų priimtas teigiamas referendumo nutarimas.
Anglijoje
Norite dvigubos pilietybės - teks registruotis ir balsuoti
Šalyje pokyčiai vyksta, kai piliečiai aiškiai išreiškia savo nuomonę. Kaip tai padaryti gyvenant užsienyje? Balsuoti.
Anglijoje
Pasaulis migruoja - ką daro Lietuva?
The Economist
Pilietybė
Namai – kur piniginė
Prekyba pilietybe ir leidimais gyventi – didelis verslas. Ir kontroversiškas.
Aktualijos
Drama Kijeve: M. Saakašvilis sulaikytas, sekėjai neleidžia jo išvežti
Buvęs Gruzijos prezidentas, Ukrainos opozicinės partijos „Naujųjų jėgų judėjimas“ lyderis ir buvęs Odesos srities administracijos vadovas Michailas Saakašvilis, rugsėjį viešai savavališkai kirtęs Ukrainos sieną, antradienį buvo sulaikytas Kijeve, jo bute atlikta krata.
Aktualijos
M.Saakašvilis ir jo šalininkai į Ukrainą pateko jėga
Gruzijos eksprezidento ir buvusio Ukrainos Odesos srities gubernatoriaus Michailo Saakašvilio bei jo šalininkų veiksmai kertant Ukrainos sieną laikytini ataka prieš šalies valstybingumą, ir kaltininkai privalės už tai atsakyti, pirmadienį pareiškė premjeras Volodymyras Hroismanas.
Pramogos
Savaitės filmas: Išvirkščias pasaulis (Inside Out)
Brendimas kartais primena duobėtą kelią – būtent taip atrodo vienuolikmetei Riley Anderson, kurios tėtis gavo naują darbą ir iš jaukaus gimtojo miesto šeima persikelia į niekad nepailstantį San Francisko didmiestį.
Aktualijos
„Variago“ iš Lietuvos mįslė
Trijų užsieniečių paskyrimas į ministrų postus Ukrainoje įvertintas nevienareikšmiškai, o tarptautinėje arenoje tapo kone įrodymu, kad vyriausybė pasiryžusi rimtoms reformoms. Lietuviui Aivarui Abromavičiui patikėtos svarbios ekonominės plėtros ir prekybos ministro pareigos. Ką tai reiškia Lietuvai? Atslūgus pasididžiavimo tautiečio sėkme nuotaikoms gali paaiškėti, kad grėsmių yra daugiau nei galimybių.
ŽYMA
PILIETYBĖ