ketvirtadienis, spalio 22 d.
Lietuva
Referendumas dėl dvigubos pilietybės įvyko, bet Konstituciją pakeisti trūksta balsų
Seimo inicijuotas referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo įvyko – jame balsavo daugiau kaip 50 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių, bet Konstitucijos pataisai priimti trūksta balsų, rodo naujausi Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
Anglijoje
Specialus interviu su Daina Bilevičiūte: apie  „Brexit”, referendumą bei pilietybės išsaugojimą
Portalui Tiesa.com duotame interviu Daina Bilevičiūtė atskleidė, kodėl nebijo  „Brexito”, kodėl, jos nuomone užsienio lietuviai neskuba registruotis balsuoti ir asmenines patirtis emigracijoje.
Anglijoje
D. Ibelhauptaitė: jei tik galėtų, mano vyras priimtų Lietuvos pilietybę
Viena talentingiausių Lietuvos režisierių Dalia Ibelhauptaitė save laiko pasaulio piliete. Moteris jau daugiau nei 28-erius metus gyvena Londone, kurį vadina savo namais. „Bet lietuvis visur bus lietuvis“ – populiarų posakį primena nuo 1997 dvigubą pilietybę turinti režisierė. Pastaruoju metu vis garsiau aidint kalboms apie dvigubą pilietybę, pašnekovė rėžia, kad pilietybė jokiu būdu nėra susijusi su žmogaus identitu, tad riboti žmonių pasirinkimus prilygsta beprotystei.
Anglijoje
Emigrantei svajonių darbo siekti trukdo pilietybė: gaila, kad neatsižvelgia į gabumus
Jau dvylika metų Šiaurės Airijoje gyvenanti mokytoja Irma Latvytė juokiasi, kad iš gyvenimo bando pasiimti viską, kas įmanoma. „Mano svajonė yra mokyti anglų kalbos kur nors šiltuose kraštuose, tačiau tikriausiai ji neišsipildys“, – liūdnai prasitaria pašnekovė. Vos tik pabandžiusi eiti tikslo link, moteris netruko susidurti su skaudžia realybe – dirbti keliaujančia mokytoja ji negali, nes neturi anglakalbės šalies pilietybės.
Anglijoje
Kuo skiriasi dviguba pilietybė ir pilietybės išsaugojimas?
Nenumaldomai artėjant gegužės 12 d. vyksiančiam referendumui, tai – vienas esminių klausimų, kuris vis dar neduoda ramybės visuomenės nariams, turėsiantiems atiduoti savo balsą. Kas konkrečiai šiuo referendumu bus sprendžiama bei kokie pakitimai lauktų daugumai nubalsavus teigiamai?
Anglijoje
M. Mikutavičius: dvi pilietybės nereiškia, kad tu kažką išduodi
Marijaus Mikutavičiaus dainų žodžius žino kone visi lietuviai, o bene garsiausias jo kūrinys „Trys milijonai“ šmaikščiai pristatomas antruoju Lietuvos himnu. Žinomas vyras save laiko tikru patriotu, tačiau apie meilę gimtinei jam kalbėti kur kas sunkiau, nei dainuoti.
Anglijoje
Kunigas Ričardas Doveika kviečia visus dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo
„Koks yra tas nematomas saitas susiejantis kiekvieną iš mūsų? Tai mūsų pilietybė“, - sako kunigas Ricardas Doveika ir kviečia visus dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo.
Anglijoje
Ar išsaugoję Lietuvos pilietybę liktų ištikimi gimtajai šaliai?
Besiruošiant balsuoti gegužės 12 d. referendume dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo, vienas labiausiai visuomenę neraminančių klausimų – kokios pasekmės būtų valstybės saugumui, jei būtų priimtas teigiamas referendumo nutarimas.
Anglijoje
Lietuva žengia istorinį žingsnį: spręsime, kokią valstybės ateitį norime kurti
Šių metų gegužės 12 d. Lietuvos gyventojai referendumo būdu sieks priimti sprendimą dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo teisės tiems piliečiams, kurie po 1990 m. kovo 11 d. išvyko gyventi į ES ir NATO šalis ir norėtų įgyti tų šalių, kuriose gyvena, pilietybę. Referendumo rezultatas lems, ar bus keičiamas pamatinis valstybės įstatymas – Konstitucija. Kuo šis sprendimas svarbus kiekvienam iš mūsų ir Lietuvos valstybei?
Anglijoje
„Balsavimas leidžia mums kurti ateitį, kokią norėtume turėti“, - sako Benediktas Vanagas
Gegužės 12 dieną organizuojamas referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo. Jame balsuoti užsienyje gyvenančius lietuvius jau kvietė daugybė iškilių visuomenės atstovų, o dabar prie jų prisijungė ir Benediktas Vanagas.
Anglijoje
Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo: dažniausiai užduodami klausimai ir pagrindinė informacija
Gegužės 12 dieną organizuojamas referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (toliau – referendumas dėl pilietybės išsaugojimo). Jame turėsime atsakyti į vieną Valstybės ir Tautos gyvenimui itin svarbų klausimą – ar sutinkame, kad Lietuvos piliečiams, kurie įgijo kitos europinius ar euroatlantinius integracijos kriterijus atitinkančios valstybės (ES, NATO) pilietybę, būtų leista išsaugoti ir Lietuvos pilietybę. Kviečiame susipažinti su pagrindine referendumo dėl pilietybės išsaugojimo informacija.
ŽYMA
PILIETYBĖS IŠSAUGOJIMAS