penktadienis, spalio 23 d.
Pasaulis
Ekologija
Kanada iki 2021 metų pabaigos uždraus kelių rūšių vienkartinius plastiko gaminius
Kanada iki 2021 metų pabaigos uždraus plastikinius maišelius, šiaudelius ir dar keturių rūšių vienkartinius plastiko gaminius, trečiadienį paskelbė aplinkos ministras, pripažindamas, kad perdirbimo iniciatyvų įgyvendinimo srityje visgi atsilieka nuo Europos valstybių.
Verslas
Aplinkosauga
Po savaitgalį užfiksuotos taršos „Vilniaus vandenys“ iš „Ecso“ laukia realių sprendimų
Bendrovei „Vilniaus vandenys“ savaitgalį užfiksavus taršą plastiko dalelėmis ir jau antrą kartą sustabdžius nuotekų priėmimą iš sostinės įmonės „Ecso“, pastarosios direktorius Andrius Rakštys žada jau pirmadienį sumontuoti papildomą įrangą, o po mėnesio įrengti trečią apsaugos liniją.
Aktualijos
Aplinkos tarša
Lietuva įsipareigojo mažinti vienkartinio plastiko naudojimą
Lietuva su kitomis 13 Europos valstybių penktadienį Briuselyje pasirašė Europos plastiko paktą, skirtą kovai su vienkartinio plastiko gaminių ir pakuočių vartojimu ir plastiko tarša. 
Lietuva
Numatoma nustatyti administracinę atsakomybę už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą
Seimas po svarstymo pritarė siūlymui nustatyti atsakomybę asmenims ar juridinių asmenų vadovams, kitiems atsakingiems asmenims už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose.
Verslas
Ekologija
Investuoja 1,8 mlrd. eurų į plastiko perdirbimą
Šveicarijos maisto produktų milžinė „Nestle“ pranešė, kad per penkerius metus investuos 2,6 mlrd. Šveicarijos frankų (1,8 mlrd. eurų) į pastangas sumažinti pirminio plastiko naudojimą produktų pakuotėse ir padidinti perdirbto plastiko dalį.
Anglijoje
Anglijos lietuvė Roberta Poškaitė: ekologija prasideda nuo manęs asmeniškai
Roberta Poškaitė ne tik domisi ekologijos, gamtosaugos problemomis, bet ir bando prisidėti prie jų įveikimo. Iš Anglijojos grįžusi į Lietuvą apsidžiaugė pastebėjusi, kad čia visur švaru, tvarkinga. Gal ji dar nesuspėjo apsidairyti, kaip atrodo pamiškės, nuošalesnės vietos?
Pramogos
Apmokestinus pirkinių maišelius, drastiškai sumažėjo jų naudojimas
Vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių pardavimai didžiuosiuose Anglijos prekybos centruose sumažėjo 90 proc. nuo tada, kai 2015-aisiais jie buvo apmokestinti, skelbiama naujausiame vyriausybės tyrime.
Pramogos
Vienas didžiausių Jungtinės Karalystės prekybos tinklų planuoja atsisakyti plastiko maišelių
Jungtinės Karalystės mažmeninės prekybos gigantas „Morrisons“ planuoja tapti pirmuoju Didžiosios Britanijos prekybos centru, draudžiančiu plastikines pakuotes vaisiams ir daržovėms, rašo eveningtimes.co.uk.
Pramogos
„Morrisons“ parduotuvėse – vaisių ir daržovių skyriai be plastiko
Atsisakyti ar bent jau sumažinti plastiko naudojimą yra labai svarbu, tačiau tai padaryti tikrai ne lengva. Jei daržoves ir vaisius perkate prekybos centruose, grįžus namo ir jas išpakavus lieka didžiulės vienkartinių plastikinių maišelių krūvos. Jei norite bent kiek sumažinti plastiko naudojimą, Jungtinėje Karalystėje populiarus prekybos tinklas „Morrisons“ siūlo puikią alternatyvą – apsipirkti jų vaisių ir daržovių skyriuose, kuriuose prekės į nieką nesupakuotos.
Pramogos
„Šiukšlių mergaite” pramintai trylikametei Nadijai Sparkes teko keisti mokyklą dėl žiaurių patyčių
Trylikametė Nadia Sparkes, bendramečių patyčininkų praminta „šiukšlių mergaite” už tai, kad laisvalaikiu renka šiukšles ir kitaip prisideda prie aplinkosaugos buvo taip žiauriai puolama mokykloje, kad jai teko susirasti naują ugdymo įstaigą.
Pramogos
D. Attenborough efektas: per metus vienkartinio plastiko naudojimas sumažėjo 53 proc.
Daugiau nei pusė visų vartotojų teigė sumažinę vienkartinio plastiko naudojimą per pastaruosius metus, skelbiama pranešime, kuriame nagrinėjamas taip vadinamas Davido Attenboroguh efektas.
Sveikata
Jūros tyrimų mokslininkas: plastiką ne tik perkame, bet ir valgome
Naujienos apie plastikiniuose maišeliuose įsipainiojusius ar jais apsirijusius jūrų gyvūnus vis daugiau žmonių skatina įsitraukti į gyvenimo be plastiko ar „zero waste“ iniciatyvas. Pasak Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininko dr. Arūno Balčiūno, gali būti, kad plastiko dalelių yra netgi mūsų organizme.
Pasaulis
Nugaišusio banginio pilve rado 40 kg plastiko
Filipinuose, Mabini pakrantėje, buvo rastas tikrojo snapuočio rūšies banginis, kurio pilve aptikta 40 kilogramų plastiko. Iš gyvūno pilvo biologas Darrellas Blatchley ištraukė 16 plastikinių maišų ryžiams ir pirkinių maišų, kurie naudojami vietinėse parduotuvėse.
The Economist
Kelininkai bando iš perdirbto plastiko gaminti tvirtesnius paviršius
Atliekos gali būti panaudojamos ir keliams tiesti.
Verslas
Misija: nepaskęsti plastike
Plastikas neatsiejamas nuo daugumos europiečių apsipirkimo įpročių. Kol kas sunkiai išvengiamas dėl maisto produktų sanitarijos reikalavimų, vis dėlto dažnai jis atsiduria gamtoje, darkydamas kraštovaizdį ir tapdamas gyvūnų žūčių priežastimi. ES kelia sau misiją keisti niūrias augančio plastiko suvartojimo tendencijas. Jau artėjantį rudenį lemtingą žodį tars Europos Parlamentas.
Pramogos
Kovo 24-oji: dienos įvykis
Kovo 24 yra 83-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 84-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 282 dienos.
ŽYMA
PLASTIKAS