pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Pasaulis
Venecija kenčia nuo gąsdinančio dviejų reiškinių derinio
Potvyniai Venecijoje, nusinešę dviejų žmonių gyvybes ir padarę žalos šimtams statinių, įskaitant ir Šv. Morkaus baziliką, regis, nenumaldomi. Miestas – trapus lobis, pastatytas ant 118 salų šiaurės rytų Italijoje.
Pasaulis
Venecijos gyventojai nesulaiko ašarų: pabudę išvydo apokaliptinius vaizdus
Venecijiečiai trečiadienį pabudę išvydo pribloškiančius vaizdus, miestą užliejus aukščiausiam per daugiau kaip 50 metų potvyniui, dėl kurio žuvo du žmonės, o turistams teko bristi užtvindytomis gatvėmis ieškantis prieglobsčio.
Pasaulis
Pragaras Indonezijoje: tarp šiuo metu iš po purvo ištrauktų penkiasdešimties kūnų trys - vaikai
Purvo nuošliaužos ir žaibiški potvyniai Indonezijoje nusinešė daugybę gyvybių, kol kas iš po purvo ir vandens ištraukta 50-šimt kūnų, tarp jų - trys vaikai, dar apie 60 žmonių - sunkiai sužaloti.
Aktualijos
Hjustoną skandina uragano „Harvis“ sukelti potvyniai
Hjustoną sekmadienį užplūdo smarkūs potvyniai, sukelti uragano „Harvis“: ketvirtame didžiausiame JAV mieste buvo uždaryti oro uostai bei greitkeliai, o gyventojai iš užlietų namų buvo evakuojami valtimis.
Aktualijos
Potvynio ir nuošliaužų Siera Leonės sostinėje aukų skaičius tebeauga
Siera Leonės sostinėje Fritaune per didžiulį potvynį ir purvo nuošliaužas pirmadienį žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 312. Dar daugiau nei 2 tūkst. gyventojų liko be pastogės.
IT ir transportas
Dėl šylančio klimato kinta potvynių Europoje kalendorius
Pasaulinio klimato šiltėjimas keičia potvynių Europoje kalendorių – kai kurios upės patvinsta anksčiau arba vėliau negu įprasta, patvirtino per pastaruosius pusę šimto metų užfiksuotų duomenų analizė.
Aktualijos
Tragedija Šri Lankoje – aukų padaugėjo iki 146
Per musoninių liūčių sukeltus potvynius ir purvo nuošliaužas žuvo mažiausiai 146 žmonės, dar 112 laikomi dingusiais.
Pramogos
Vaikų išlaikymo klausimai JK
Geriausia išeitis – susitarti Vaiko išlaikymas, arba vadinamieji alimentai – tai finansinės lėšos, skirtos vaiko kasdieniams poreikiams tenkinti, kai vaiko tėvai gyvena atskirai. Pasak IB Service specialistų, geriausia, kai dėl vaiko išlaikymo dydžio tėvai susitaria draugiškai – Jungtinėje Karalystėje tai vadinama „šeiminiu susitarimu“.
Pramogos
Ko reikia norint tapti nuolatiniu rezidentu Anglijoje
Asmuo, norintis gauti nuolatinio rezidento (Permanent Residence) statusą patvirtinantį dokumentą JK, turi pateikti paraišką šiam statusui gauti ir atitikti tam tikrus keliamus reikalavimus.
Aktualijos
Mokesčių grąžinimas savarankiškai dirbantiems asmenims (self-employed)
Mokesčių grąžinimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtingas, tačiau perpratus sistemą ir įgijus keletą naujų įpročių viskas eisis kaip iš pypkės.
Pramogos
Darbo ir vaiko mokesčių kreditų (Working and Child Tax Credit) baudos
Ši informacija aktuali tiems, kas gauna darbo ir vaiko mokesčių pašalpas.
Pramogos
Vienkartinė motinystės pašalpa (Sure Start Maternity Grant)
Pirmajam vaikelio kraiteliui supirkti tenka išleisti gana daug – vien tik pagrindiniai daiktai, tokie kaip lovytė, vežimėlis, gali paploninti jūsų piniginę nemaža suma.
Aktualijos
Susitvarkykite mokesčius, jei nusprendėte išvykti iš JK
Jei nusprendėte išvykti iš JK, turite išsiaiškinti, ar nėra jokių pokyčių dėl Jūsų mokesčių mokėjimo, ir perspėti Mokesčių inspekciją (HM Revenue and Customs).
Aktualijos
Kriterijai nuolatinio rezidento statusui gauti
Asmuo, norintis gauti nuolatinio gyventojo (permanent residence) statusą patvirtinantį dokumentą Jungtinėje Karalystėje, turi pateikti paraišką šiam statusui gauti.
Pramogos
Universalus kreditas – pašalpų sistemos naujovė
Universalus kreditas (Universal Credit) yra nauja pašalpa, kuri pradėjo keisti 6 dabartines pašalpas vieną kartą per mėnesį mokama paprastesne išmoka, jei esate bedarbis arba gaunate mažas pajamas.
Aktualijos
Paprastesnė mokesčių sistema dirbantiesiems savarankiškai
Nuo 2013 m balandžio 5 d. savarankiškai dirbantieji (self-employed) gali naudotis paprastesne pajamų ir išlaidų skaičiavimo sistema – cash basis, leidžiančia apskaičiuoti apmokestinamas pajamas pagal faktą.
ŽYMA
POTVYNIS