penktadienis, rugsėjo 25 d.
Lietuva
Pentagono atstovas: JAV artimiausiais metais į Lietuvą pratyboms siųs šimtus karių
Jungtinės Valstijos per artimiausius kelerius metus pratyboms atsiųs šimtus amerikiečių karių į Lietuvą, ketvirtadienį pranešė aukšto rango Pentagono atstovas. Vilniuje apsilankęs
Pasaulis
Teisiamas kelerius metus bendradarbius nuodijęs vyras
Vokietijoje dėl pasikėsinimo nužudyti teisiamas 57 metų vyras, kelerius metus nuodijęs bendradarbius „pagardindamas“ jų sumuštinius nuodingosiomis medžiagomis.
Aktualijos
Skripalių apnuodijimas: aiškėja nauji faktai, atsirado dar vienas įtariamasis
Pagaliau paaiškėjo, ką Didžioji Britanija ketina įvardyti kaip Aleksandro Petrovo ir Ruslano Boširovo bendražygį, tvirtina Rusiško portalo „Fontanka“ leidėjai. GRU užsakomų nunuodijimų koncepciją, anot jų, idealiai atitinka 45-erių metų pilietis Sergejus Fedotovas.
Aktualijos
Skripalių apnuodijimu įtariamą asmenį buvo apdovanojęs Putinas
Žurnalistinių tyrimų grupė „Bellingcat“ antradienį paskelbė, kad antrajam įtariamajam, siejamam su buvusio rusų dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimu Didžiojoje Britanijoje, 2014 metais Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įteikė aukščiausią jo šalies apdovanojimą – Rusijos didvyrio medalį.
Aktualijos
Solsberyje įtariamas dar vienas apsinuodijimas „Novičiok“
Anglijos pietvakariuose esančiame Solsberyje, kur kovą nervus paralyžiuojančia medžiaga buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas ir jo dukra, sekmadienį vakare policija atitvėrė dalį miesto, kai vietos restorane prastai pasijuto du čia vakarieniavę žmonės.
Aktualijos
Britų žvalgyba ieško dviejų įtariamųjų: vienas gydytojas, kitas - „ambasados“ darbuotojas
Didžiosios Britanijos žvalgyba ieško dar dviejų asmenų, įtariamų padėjus Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui, kuriuos Londonas kaltina apuodijus buvusį dvigubą rusų šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukrą, sekmadienį pranešė leidinys „The Sunday Mirror“, remdamasis šaltiniu iš vyriausybės.
Aktualijos
Mirtinus nuodus paskleidę vyrai tikina atvykę tik atostogų
Dviejų buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimu kaltinamų vyrų pareiškimas, kad jiedu atvyko į Angliją turistiniais tikslais, penktadienį ne tik sukėlė Didžiojoje Britanijoje pašaipų bangą, bet ir nustebino paprastai patriotiškai nusiteikusią Rusijos žiniasklaidą.
Aktualijos
„Novičiok“ apsinuodijęs britas vėl paguldytas į ligoninę
Britas, praėjusį mėnesį apsinuodijęs kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, buvo vėl paguldytas į ligoninę dėl regėjimo sutrikimo, pranešė britų žiniasklaida.
Aktualijos
Motina ir du nepilnamečiai apsinuodijo neaiškios kilmės medžiaga
Moteris ir du jos vaikai rasti apsinuodiję namuose neaiškios kilmės medžiaga. Šeima skubiai išgabenta į ligoninę.
Aktualijos
Mįslingos aplinkybės neapleidžia „Novičiok“ skandalo
Charlie Rowley, apsinuodijęs kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, buvo išrašytas iš ligoninės ir nebekelia pavojaus visuomenei, pranešė jį gydę medikai.
Aktualijos
Diplomatinė krizė: V. Putin'as apkaltino Londoną melagyste
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino Didžiąją Britaniją skelbiant nepagrįstus įtarimus, kad Maskva susijusi su buvusio dvigubo agento ir trijų kitų žmonių apnuodijimu Pietų Anglijoje nervus paralyžiuojančia medžiaga.
Aktualijos
Nuodų skandalas įgauna pagreitį, rasta per pusę tūkstančio įkalčių
Didžiosios Britanijos policija, Eimsberio mieste tirianti apsinuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ bylą, paėmė daugiau kaip 400 daiktinių įrodymų, mėginių ir kitų dalykų.
Aktualijos
Policija rado buteliuką su „Novičiok“ nuodais
Didžiosios Britanijos policija paskelbė radusi „buteliuką“ su Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ vieno iš dviejų britų, praeitą mėnesį apsinuodijusių šiuo cheminiu ginklu, namuose.
Aktualijos
Nauji kaltinimai dėl nunuodytos moters kelia diplomatinę sumaištį
Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Gavinas Williamsonas pareiškė, kad vienos Eimsberio miesto gyventojos, apsinuodijusios nervus paralyžiuojančia medžiaga, mirtis yra susijusi su Rusijos veiksmais.
Aktualijos
„Novičiok“ gali būti paplitęs labiau nei manyta
Vienas policijos pareigūnas, tirtas dėl galimo kontakto su nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ po to, kai praėjusią savaitę ja apsinuodijo viena pora pietvakarių Anglijoje, yra sveikas, šeštadienį pranešė Didžiosios Britanijos policija.
Aktualijos
Policija paviešino vietas, kuriose lankęsi asmenys turi būti budrūs dėl nuodų „Novičiok“
Jungtinės Karalystės policija aiškinasi, nuo kokio daikto nervus paralyžiuojančia medžiaga kritiškai apsinuodijo viena britų pora tame pačiame pietų Anglijos rajone, kur anksčiau šiais metais buvo apnuodytas buvęs dvigubas rusų agentas.
Aktualijos
Patvirtinta: dar viena pora apsinuodijo „Novičiok“, aukų gali būti ir daugiau
Pora, kritiškai apsinuodijusi nervus paralyžiuojančia medžiaga tame pačiame pietų Anglijos rajone, kur anksčiau šiais metais buvo apnuodytas buvęs dvigubas rusų agentas, turėjo kontaktą su vienu užterštu daiktu, pranešė Didžiosios Britanijos policija.
Aktualijos
Kovos su terorizmu pareigūnai atskleidė detalių apie Skripalių bylą
Didžiosios Britanijos policija toliau tiria incidentą Solsberyje ir tikrina kelias įvykio versijas, kurių kol kas neskelbia, antradienį pranešė Skotland Jardas.
Aktualijos
Solsberyje pradedama masinė dezinfekavimo operacija
Anglijos pietiniame Solsberio mieste trys kariuomenės sunkvežimiai dalyvaus operacijoje, per kurią bus neutralizuoti nervus paralyžiuojančios medžiagos, paveikusios Rusijos dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją, numanomi likučiai, antradienį pranešė televizija „Sky News“.
Aktualijos
Paviešinti asmenys galimai nunuodiję Skripalius
Britų laikraštis „Daily Mirror“ sekmadienį paskelbė buvusio rusų dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu įtariamo vyro vardą.
ŽYMA
PRATYBOS