trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Lietuva
Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau
Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad jam – dar tik 37 metai. Beveik prieš dvejus metus Pravieniškių pataisos namuose nutikusi tragiška istorija visiškai pakeitė vyro gyvenimą – šiandien jis mokosi iš naujo gyventi. „Esu lyg senas mažas vaikas“, – prisipažįsta Vytautas.
Lietuva
Pravieniškėse – dar negirdėtas skandalas: apie slaptą šifrą SZ, akistatą su žudiku ir karą dėl garbės
Apie netvarką Pravieniškių bei Alytaus pataisos namuose viešai kalbėjusi ir dėl to ne kartą įkalinimo įstaigų vadovybės priekaištų sulaukusi nuteistųjų slaugytoja Rūta Sakalauskienė nutarė trauktis iš kalėjimų sistemos, tačiau jai net neleidžiama ramiai išeiti: paskutinę darbo dieną ji sulaukė dar vieno tarnybinio patikrinimo – medikei nurodyta pasiaiškinti, kodėl ji viešai paskelbė nuasmenintą Pravieniškių gydytojo receptą, kuriame šis nurodo, kad ligoniui žaizdos perrišimus reikia daryti „su vaistais, o ne š...“.
Lietuva
Pravieniškėse – draudžiamos linksmybės, kuriose dalyvauja net 90 proc. kalinių
„Sintetinį kanabinoidą zonoje vartoja apie 90 proc. nuteistųjų, nes kitų galimybių legaliai atsipalaiduoti pataisos įstaigoje, kur vyrauja hierarchija, kastų sistemos, smurtas, – nėra“, – teigia Pravieniškių pataisos namuose bausmę dėl įvykdytų labai sunkių nusikaltimų atliekantis Linas Jucius.
Lietuva
Po incidento Pravieniškėse į komą panirusio nuteistojo žmona: „atsisėdo“ būdamas sveikas, o dabar jis – daržovė
Po incidento Pravieniškių pataisos namuose 2017-ųjų metų pabaigoje Vytautas Z. buvo išgabentas į gydymo įstaigą, paniro į komą, dar kone metus, žmonos teigimu, buvo gydomas nuteistųjų gydymo įstaigoje.
Lietuva
Pravieniškių pataisos namuose – šokiruojančios „vestuvės“: pradėtas tyrimas
Savo išrinktąją vedęs nuteistasis įkalinimo įstaigoje buvo pasitiktas improvizuotomis vestuvėmis su liaudiškomis tradicijomis ir vyru, perrengtu nuotaka.Tokį vaizdo įrašą paviešinusi Laura Radzevičiūtė teigia, kad jis buvo užfiksuotas šių metų birželį. Pataisos namų direktorius tvirtino, kad dėl neteisėtų dalykų, matomų įraše, pradėtas tyrimas, nors paties įvykio kaip neteisėto nevadino, priešingai – tai esą buvo teatrališkas pasitikimas.
Lietuva
Pasižymėjusio nusikaltėlio kelnaitėse – netikėtas radinys
Vilniaus apygardos teisme šiuo metu nagrinėjama vadinamoji „Pravieniškių mafijos“ byla parodė, kad žinomiausiuose Lietuvoje pataisos namuose prekyba narkotikais buvo itin paplitęs ir gerai sustyguotas verslas. Nors organizuotos gaujos, veikusios Pravieniškėse, nusikaltimai išaiškinti ir sustabdyti, narkotikų vartojimas šiuose pataisos namuose vis dar nesutramdomas.
Lietuva
Kaip linksminamasi Pravieniškėse: vienas skambutis iš pataisos namų ant kojų sukeldavo spec. tarnybas
Vilniaus apygardos teismui pradėjus nagrinėti vadinamąją Pravieniškių mafijos bylą paaiškėjo, kad Pravieniškių pataisos namuose valdžia užmerkė akis prieš kalinių savivalę, o šie, pasinaudoję atleistomis vadžiomis, įvedė savo tvarką.
Anglijoje
Po „Brexit“: atvykstantiems dirbti – jokių kliūčių, veltėdžiams parodys kelią atgal
Nors britai iš Europos Sąjungos traukiasi norėdami pristabdyti atvykėlių iš užsienio srautus, aukštus postus užimantys politikai tikina, kad šalyje dirbti norinčių žmonių niekas neatstums ir po „Brexit“.
ŽYMA
PRAVIENIŠKĖS