ketvirtadienis, spalio 1 d.
Gyvenimas
Danijos premjerei teko trečią kartą nukelti suplanuotą vestuvių datą
Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen manė, kad pagaliau išrinko datą savo vestuvėms, tačiau dabar turės ją nukelti jau trečią kartą
Pasaulis
Jokių išimčių: Naujosios Zelandijos premjerė neįleista į kavinę
Naujosios Zelandijos vadovei teko įsitikinti, kad saugaus atstumo taisyklės galioja visiems: ji iš pradžių buvo neįleista į vieną iš sostinės
Pasaulis
IQ mėnesio žmogus
Sanna Marin
Naująja Suomijos ministre pirmininke tapusi S. Marin (34 metų) yra jauniausia pasaulyje moteris, vadovaujanti vyriausybei. Ankstesne rekordininke buvo Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern. Kai jos partija 2017 m. laimėjo nacionalinius šalies rinkimus, J. Ardern buvo 37-eri.
Pasaulis
JK reiškia „visišką paramą“ į ginčą su D. Trumpu įsivėlusiam diplomatui
Jungtinės Karalystės premjerės Theresos May vyriausybė pirmadienį išreiškė „visišką paramą“ savo ambasadoriui Vašingtone, po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė daugiau su juo neketinantis bendrauti.
IQ Tema
Partija, kurios nebus: kodėl D. Grybauskaitė greičiausiai nepasuks A. M. Brazausko keliu
Lietuvos ir užsienio žiniasklaida jau keletą mėnesių Daliai Grybauskaitei matuoja kėdes tarptautinėse organizacijose. Ji galėtų sulošti įspūdingą partiją ir vietos politikoje, tačiau vargu ar tam ryšis.
Anglijoje
Britų premjerė Th. May traukiasi iš posto
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May penktadienį paskelbė, kad birželio 7-ąją atsistatydins iš Konservatorių partijos vadovės posto, nesugebėjusi įtikinti parlamento pritarti jos siūlytai „Brexit“ sutarčiai, bet vadovaus vyriausybei, kol bus išrinktas naujas lyderis.
Anglijoje
Škotijos ir Velso parlamentai atmetė T. May „Brexit“ susitarimą
Škotijos ir Velso parlamentai atmetė britų premjerės Theresos May „Brexit“ susitarimą. Nors šie balsavimai neturi tiesioginių padarinių kovoje dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES, tačiau didina spaudimą vyriausybei Londone.
Anglijoje
T. May sulaukė jos pirmtako patarimo
Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Johnas Majoras mano, kad dabartinė šalies premjerė Theresa May turėtų imtis tarpininkės vaidmens tam, kad parlamentas galėtų rasti išeitį iš aklavietės dėl „Brexito“, praneša BBC.
Aktualijos
Politinė drama: Tailando ekspremjerė prieš teismo nuosprendį pabėgo iš šalies
Iki dešimt metų kalėjimo galėjusi gauti buvusi Tailando premjerė Yingluck Shinawatra pabėgo iš šalies. Bankoko chuntos šaltinio duomenimis, ji išskrido į Dubajų ir gali mėginti prašytis prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje.
Pasaulis
Švedai butų pirkėjus vilioja mažesnėmis kainomis
Jeigu norite įsigyti nekilnojamojo turto (NT) Švedijoje, dabar šiam žingsniui žengti visai neblogas laikas. Nors ir ne visuose NT segmentuose, bet kainos krenta, o tai įrodo šią savaitę paskelbti duomenys. Tai kardinalus pasikeitimas Švedijos NT rinkoje, nes kelis metus iš eilės kainos augo ir gana smarkiai.
ŽYMA
PREMJERĖ