ketvirtadienis, liepos 2 d.
Pasaulis
Rusijos premjeras M. Mišustinas užsikrėtė koronavirusu
Rusijos premjeras Michailas Mišustinas ketvirtadienį pranešė, kad jam testu patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19 ir kad jis izoliuosis, siekdamas apsaugoti kitus
Aktualijos
Mėnesio žmogus
Kas jis, naujasis Rusijos premjeras Michailas Mišustinas?
Naujasis Rusijos premjeras Michailas Mišustinas (53 metų) Valstybės Dūmos buvo paskirtas sausio 16-ąją. Daug spalvingesnė asmenybė, nei galima tikėtis iš pirmo žvilgsnio, patvirtinta 383 balsais, nė vienam įstatymų leidėjui nebalsavus prieš.
Pasaulis
IQ mėnesio šalis
Malta
Robertas Abela sekmadienį tapo naujuoju Maltos premjeru ir pakeitė šiame poste dėl žurnalistės nužudymo pasitraukusį Josephą Muscatą. Vieno buvusio Maltos prezidento sūnus R.
Aktualijos
Seimo rinkimai
Karšta kėdė: 2020-aisiais Lietuva turės bent vieną naują premjerą
Dar prieš Seimo rinkimus arba iš karto po jų Lietuva turės naują premjerą
Aktualijos
Naktį buvo pavogtas £1 000 000 vertės auksinis Blenheimo rūmų klozetas
18 karatų gryno aukso klozetas Blenheimo rūmų ekspoziciją papildė vos prieš kelias dienas. Ankstyvomis šio ryto valandomis šis įdomus eksponatas buvo pavogtas, policija pranešė iki šiol tualeto neradusi.
Anglijoje
B. Johnsonas raginamas atšaukti parlamento vasaros atostogas
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį atmetė siūlymą atšaukti parlamentą iš vasaros atostogų, kai nutekinti vyriausybės dokumentai atskleidė, kad vadinamojo kietojo „Brexit“ atveju Didžioji Britanija gali susidurti su maisto, degalų ir vaistų stygiumi bei chaosu pasienyje.
Anglijoje
JK parlamentarai bando išvengti „Brexit“ be sutarties galimybės
Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai ketvirtadienį užblokavo bet kokius vyriausybės bandymus išvesti šalį iš Europos Sąjungos be susitarimo.
Anglijoje
B. Johnsonas: ES tektų dalis atsakomybės už „Brexit“ be susitarimo
Pagrindinis pretendentas į Didžiosios Britanijos ministrus pirmininkus Borisas Johnsonas trečiadienį užsiminė, kad Europos Sąjungai tektų dalis atsakomybės, jei jis savo šalį iš bloko išvestų be „skyrybų“ sutarties.
Anglijoje
Britanijos premjero posto siekiantis B. Johnsonas nelinkęs kariauti su Iranu
Favoritu tapti naujuoju Didžiosios Britanijos premjeru laikomas konservatorius Borisas Johnsonas pirmadienį pareiškė, kad išrinktas į šį postą pasisakytų prieš karines operacijas prieš Iraną.
Anglijoje
Kovoje dėl JK premjero posto liko 4 kandidatai, B. Johnsonas toliau stiprina pozicijas
Kovoje dėl Jungtinės Karalystės premjero posto po dar vieno balsavimo trečiadienį liko keturi kandidatai, o joje ir toliau pirmauja buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas.
Anglijoje
Dėl Britanijos torių lyderio ir premjero posto varžysis 10 kandidatų
Dešimt kandidatų varžysis dėl teisės pakeisti atsistatydinančią Jungtinės Karalystės ministrę pirmininkę Theresą May, pirmadienį paskelbė Konservatorių partijos parlamentarų 1922-ųjų komitetas, tačiau daugelio jų požiūris į artėjantį Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos smarkiai skiriasi.
Anglijoje
Th. May pakeisti pasiryžusio B. Johnsono pažadas sukėlė aistras: palengvintų gyvenimą 3 mln. turtingųjų
Britų premjerę Theresą May pakeisti pasiryžęs Borisas Johnsonas pradėjo savo rinkimų kampaniją. Vienas jo pažadų užsienio žiniasklaidoje jau spėjo sulaukti didžiulio ažiotažo.
Aktualijos
S. Skvernelio Vyriausybės pusiaukelės apžvalga: kuo toliau – tuo sunkiau
Septynioliktoji Vyriausybė įpusėjo kadenciją, tačiau per likusį laiką įgyvendinti pažadą pakeisti Lietuvos politiką bus labai sudėtinga
Aktualijos
Partijos mąstytojas, savo sprendimus grindžiantis pragmatiniais sumetimais
Politikai turi priimti politinius sprendimus ir nepaskęsti emocijose bei smulkmenose, mano Seimo narys Gediminas Kirkilas. Interviu IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie bendraklasės tėvo jam dovanotą kostiumą, kurio taip ir nepasimatavo, buvusio Italijos premjero Silvio Berlusconi vaidmenį sprendžiant tranzito į Kaliningradą klausimus bei savo paties ryžtą Lietuvoje įgyvendinti švedišką socialdemokratiją.
Aktualijos
D. Medvedevas: ištikimas premjeras V. Putino šešėlyje
Rusijos premjero poste antradienį išlikęs Dmitrijus Medvedevas anksčiau vieną kadenciją ėjo prezidento pareigas, kol 2012-aisiais užleido vietą Kremliuje Vladimirui Putinui ir tapo vis mažėjančią įtaką ir autoritetą turinčiu ministrų kabineto vadovu.
Aktualijos
Armėnija
Protestai davė vaisių – opozicionierius N. Pašinianas iš antro karto išrinktas premjeru
Armėnijos parlamentas antradienį išrinko opozicijos protestų lyderį Nikolą Pašinianą vyriausybės vadovu.
IQ Tema
Politiko portretas
Kas jis, Saulius Skvernelis?
Žiniasklaidoje išnyrantys Vyriausybės vadovo portretai dažnai emocingi – jis tai rūstus, tai linksmas, tai vaikiškai nustebęs. Lyg dažnai keičiamos kaukės, kurias IQ pamėgino atidengti.
ŽYMA
PREMJERAS