šeštadienis, spalio 24 d.
Gyvenimas
Emocinė priklausomybė: kai dėl meilės gyvenimas praeina pro šalį
Kaip atsiranda meilės priklausomybė? Kodėl vieni žmonės užbaigia santykius ir toliau kuria savo gyvenimą, o kiti vėl ir vėl grįžta
Verslas
Lietuvio lošėjo portretas: jaunas, azartiškas ir linkęs nutylėti pasekmes
Kokie lošiančių Lietuvos gyventojų įpročiai ir kuo tai jiems gresia?
Pramogos
„Monkey dust”: kaip £2 tekainuojantis narkotikas trypia Jungtinės Karalystės žmonių gyvenimus
Itin greitai priklausomybę sukeliantis narkotikas, gatvėje žinomas „monkey dust” vardu, narkomanams tekainuoja kelis svarus, tačiau daugybė žmonių pasineria į nusikalstamą veiklą, kad finansuotų savo priklausomybę.
Pasaulis
Kanapės gali išgelbėti narkomanus?
Tyrėjų atliktas tyrimas rodo, kad kanabidiolis (arba CBD) gali sumažinti nerimą ir potraukį tiems, kurie turėjo priklausomybę nuo heroino.
Sveikata
Raminamieji bei migdomieji vaistai nėra tik nekaltos tabletės
Išgyvenate stiprų stresą? Kamuoja nepaaiškinamas nerimas? Sunku užmigti? Jaučiate, kad dėl tokios būsenos, liaudiškai tariant, tuoj „nuneš stogą“? Be jokios abejonės šioje ir panašiose situacijose padėti gali tik gydytojo specialisto konsultacija, o neretai savijautą pagerina ir benzodiazepinų grupės vaistai. Paprasčiau kalbant, raminamieji ar migdomieji. Tačiau ar žinote, kad šie vaistai nėra nekaltos tabletės, padedančios greičiau užmigti ir geriau miegoti. Netinkamas jų vartojimas gali sukelti priklausomybę.
Pramogos
Dainininkas R. Williamsas su priklausomybe kovoja spalvindamas knygutes
Visame pasaulyje garsus atlikėjas Robbie Williamsas, norėdamas įveikti priklausomybę nuo rūkymo, ėmėsi neįprasto hobio – spalvinimo. Savo gerbėjams tiesioginės transliacijos instagrame metu vyras atskleidė, kad spalvoti pieštukai, flomasteriai ir švarūs popieriaus lapai jam padeda sutelkti dėmesį ir negalvoti apie rūkymą.
Sveikata
Vis daugiau elektroninių cigarečių vartotojų nori išsigydyti priklausomybę nuo jų
Kaip teigia didžiausia Londone dirbanti klinika, padedanti atsikratyti žalingo įpročio rūkyti, vis daugiau elektroninių cigarečių vartotojų taip pat nori atsikratyti šios priklausomybės.
Temos
Pabėgimas į kitą pasaulį
Tobulėjant kompiuteriniams žaidimams ir tirpstant galimybėms įsidarbinti, vis daugiau jaunuolių traukiasi iš darbo rinkos ir leidžia laiką kitoje realybėje. Ryanas Aventas įtaria, kad tai gali būti svarbių permainų pradžia.
IQ Tema
Lošimai internete. Pagauk, jei gali
Išmanusis telefonas ir interneto ryšys žaidimų automatą leidžia turėti tiesiog kišenėje, tačiau valstybės įstaigoms šios rūšies lošimus kontroliuoti itin sudėtinga
The Economist
Skausmo spąstai
Amerikiečiai vis labiau priklausomi nuo opiatų. O skurdžiose šalyse žmonės jų negauna ir miršta agonijoje.
Pasaulio lietuviai
Murmansko lietuvių bendruomenė švenčia 20-metį
Šiaurės vakarų Rusijoje įsikūrusio Murmansko lietuvių bendruomenė rugsėjo 23-ąją švęs veiklos 20-metį.
ŽYMA
PRIKLAUSOMYBĖ