antradienis, liepos 7 d.
Ekonomika
VALSTYBĖS TURTAS
Tavo ir mano kvadratai
Dar daug reikia nuveikti, kad valstybės ir savivaldybių turtas duotų naudos, o ne būtų našta Dar visai neseniai niekas nežinojo, kiek
Verslas
Privatizacija
Lietuvos monetų kalyklai dirbant nuostolingai, bus spendžiama dėl jos ateities
Lietuvos monetų kalyklai dirbant nuostolingai, bus spendžiama dėl jos ateities – iki šių metų vidurio tikimasi turėti studiją, kuri parodys, ar ši valstybės įmonė perspektyvi, rašo „Verslo žinios“.
Komentarai
Pašte lietuvis, ko verkia, nežino
Kadaise regioninėje spaudoje teko skaityti apie keistą ginčą – sodybą pardavusi moteris pyko ant naujojo savininko, kad šis neleidžia jai ir jos giminaičiams kartą per metus susirinkti sodelyje, prisiminti gerų laikų ir tiesiog parymoti.
Komentarai
Šliaužianti deprivatizacija
Kai valdžia parduoda (ar atiduoda) savo turtą, tai vadinama privatizacija. Kai valdžia perka privatų turtą ‒ deprivatizacija. O kai valdžia prievarta atima turtą iš privačių savininkų, tai žinoma kaip nacionalizacija. Įdomu, kad žodžio, nusakančio reiškinį, kai privatūs savininkai atima turtą iš valdžios, kaip ir nėra.
IQ Tema
1998–2007 m.: apvaisinimas, „Williams“ ir Briuselio milijonai
Valstybės sėkmė gali būti matuojama tuo, kaip kokybiškai ji reflektuoja praeitį, kaip ryžtingai kuria dabartį ir tiki ateitimi.
Verslas
Rusija nebenori privatizuoti „Aeroflot“
Didžiausios Rusijoje skrydžių bendrovės „Aeroflot“ privatizavimo planų gali būti galutinai atsisakyta, pranešė finansų viceministras Aleksejus Moisejevas.
Aktualijos
Anglijos vagys pasižymi vagystės vertus namus
Anglijos policija perspėja piliečius apžiūrėti savo namų išorę. Mat, vagys namus, kuriuos ketina apiplėšti, pasižymi lipdukais, kuriuose siūlomos įvairios paslaugos. Šiuos lipdukus dažniausiai užklijuoja ant paradinių durų, kad būtų lengvai pastebimi, - rašė standard.co.uk.
Aktualijos
Lietuviai kaltinami organizuotu nusikalstamumu Europoje
Europiečių nusikalstamų grupuočių nariai skraido pigių oro linijų lėktuvais į įvairius Europos miestus ir grįžta atgal dar tą pačią dieną, atlikę keletą nešvarių darbelių, - pranešė standard.co.uk.
Aktualijos
Newhamo policijos pagalba lietuviams
Metropoliteno policija bendradarbiauja su Njuhemo (Newham) gyventojais, kad būtų saugu gyventi ir dirbti šiai savivaldybei priklausančiame rajone. Tam, kad būtų pasiektas šis tikslas, Newhamo policija nori išklausyti ir čia gyvenančius lietuvių bendruomenės narius.
ŽYMA
PRIVATIZACIJA