antradienis, rugpjūčio 11 d.
Pasaulis
Streikuojanti prancūzų profesinė sąjunga nutraukė elektros tiekimą tūkstančiams namų
Streikuojantys Prancūzijos nacionalinių elektros tinklų operatorės darbuotojai antradienį nutraukė elektros tiekimą tūkstančiams kompanijų ir namų į pietus nuo Paryžiaus.
The Economist
Technologijos ir profesinės sąjungos
Visų šalių darbininkai, junkitės prie interneto!
Technologijos pakirto profsąjungų galią. Jas įdarbinus organizuota darbo jėga gali atsigauti.
Aktualijos
Prie Britanijos krantų ant seklumos užplaukė Rusijos prekinis laivas
Vienas Rusijos prekinis laivas pirmadienį užplaukė ant seklumos netoli Anglijos Kornvalio grafystės krantų, pranešė Didžiosios Britanijos visuomeninis transliuotojas BBC.
Verslas
Nacionaliniame susitarime – didesnių algų vizija
Vyriausybė, verslo atstovai ir profesinės sąjungos susitarė ateityje didinti atlyginimus, mažinti darbo jėgos apmokestinimą ir skatinti kolektyvines sutartis. Pirmadienį pasirašytas tai numatantis trišalis susitarimas.
Verslas
Trišalėje taryboje vėl nepavyko susitarti
Vyriausybės, darbuotojų ir darbdavių atstovams Trišalėje taryboje antradienį nepavyko susitarti dėl darbo tarybų ir profesinių sąjungų kompetencijų paskirstymo.
Pasaulis
Teroristų sužeistą Turkiją turistai aplenkia
Teroristų išpuoliams ir žlugusiam perversmo bandymui atbaidžius dalį svečių iš užsienio, Turkijos pajamos iš turizmo 2016 metais sumažėjo beveik 30 proc., o tai reiškia, kad svarbiame sektoriuje buvo uždirbta 19,7 mlrd. eurų.
Pasaulis
Rusų gyvybes šienauja nuodingas gėrimas
Rusijos Irkutsko mieste nuo vonioms skirtos kvapiosios esencijos su nuodingu metanoliu mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 76 žmonių.
Lietuva
Rusai ilgisi Sovietų Sąjungos ir bendrystės jausmo
Didelė dalis Rusijos gyventojų ilgisi praeities ir Sovietų Sąjungos. Net 56 proc. gyventojų apgailestauja, kad Sovietų Sąjunga žlugo, o 51 proc. yra įsitikinęs, kad to buvo galima išvengti.
Lietuva
Vilniuje – daugybė rusų minėjo Pergalės dieną
Pirmadienį, gegužės 9-ąją Vilnius nusidažė raudonai. Į sostinės Antakalnio kapines plūdo Pergalės dieną II-ąjame pasauliniame kare minintys rusai.
Aktualijos
Dopingo skandalas Rusijoje: sportininkai gali likti be Olimpiados
Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) paskelbė Rusijai nepalankias išvadas dėl galimos korupcijos ir dopingo vartojimo lengvosios atletikos varžybose.
Pasaulis
Dar viena katastrofa: tarp žuvusiųjų vėl rusai
Trečiadienį pasaulį apskriejo dar viena žinia apie skaudžią nelaimę. Trečiadienį Pietų Sudane sudužo krovininis rusų gamybos lėktuvas. Kaip pranešė BBC, žuvo mažiausiai 41 žmogus. Penki jų – rusai.
Pasaulis
Už Sirijos prezidento galvą – milijonų dolerių premija
Sirija ir toliau bombarduojama Rusijos artilerijos. Žiniasklaida pranešė, kad prie aviacijos jau prisijungė sausumos pajėgos, kurios stebėtinai panašios į Ukrainoje veikusius „žaliuosius žmogelius“. Rusai ir Sirijos režimas tikisi, kad kariniai veiksmai sunaiks „Islamo valstybę“, tuo tarpu ši paskelbė premiją už Sirijos prezidento Basharo al-Assado galvą.
Aktualijos
Mortos tiesa: „tikrų“ ir „netikrų“ lietuvių paradoksai
„Lenkas – šlekta!“, „Čio ty robiš!“„K…a, k…a...“ „Prakeiktas nevykėlis...“, „Rusas – putiloidas, niekingas ruskis!“, „Putino pakalikas...“
ŽYMA
PROFESINĖS SĄJUNGOS