trečiadienis, spalio 28 d.
Komentarai
Pašte lietuvis, ko verkia, nežino
Kadaise regioninėje spaudoje teko skaityti apie keistą ginčą – sodybą pardavusi moteris pyko ant naujojo savininko, kad šis neleidžia jai ir jos giminaičiams kartą per metus susirinkti sodelyje, prisiminti gerų laikų ir tiesiog parymoti.
Pramogos
Lenkai prisidirbo kaip reikiant
Jungtinėse Valstijose sulaikyti keturi Lenkijos sunkiojo metalo grupės nariai antradienį padarė kaltės nepripažinimo pareiškimus dėl kaltinimų, kad šią vasarą po koncerto Vašingtono valstijoje jie pagrobė moterį ir ją išprievartavo savo gastrolių autobuse.
Anglijoje
Borisas Johnsonas pareiškė, kas JK galės pasilikti po „Brexit”
Borisas Johnsonas viešai pareiškė, kad po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos, šalyje gyvenantys Lenkijos piliečiai „kviečiami čia pasilikti”.
Aktualijos
Kauno „Žalgiris" nušluostė nosį Torūnės „Polski Cukier" komandai (nuotraukos)
Titanų dvikova tarp Kauno „Žalgirio“ ir Lenkijos Torūnės „Polski Cukier krepšinio klubų įvyko. Penktadienį Londone esančioje Copper box arenoje buvo sausakimša.
Lietuva
Emigrantams svarbus įstatymas skinasi kelią į Seimą
Rudenį Seimas turėtų nuspręsti dėl užsienietiškų vardų ir pavardžių rašymo lietuviškuose pasuose. Teisingumo ministerija paruošė du pasiūlymus, kuriuose numatytos taisyklės, kaip rašyti originalias pavardes užsieniečiams, su jais susitukuosiems žmonėms bei jų vaikams.
Lietuva
Seimas linkęs leisti mišrioms šeimoms pasuose rašyti nelietuviškas pavardes
Seime ir, žinoma, visuomenėje, jau kelis metus netyla diskusijos dėl nelietuviškų raidžių rašymo asmens dokumentuose.
Aktualijos
Vietoje Profsąjungų rūmų ant Tauro kalno planuoja Tautos namus
Vyriausybei siūloma valstybės nuosavybėn perimti buvusius Profsąjungų namus ant Tauro kalno Vilniuje. Tokį siūlymą šiandien svarstė Seimas. Parlamentaras Juozas Olekas siūlo įgyvendinti tautos patriarcho Jono Basanavičiaus idėją čia įkurti Tautos namus.
Pramogos
Populiarus serialas atskleidė požiūrį į imigrantus
Bene žiūrimiausios britų muilo operos kūrėjai sulaukė kritikos kai vienoje iš serijų buvo parodyta scena, kurioje atskleidžiamas dabartinis požiūris į svetimšalius.
Aktualijos
Liepta kalbėti angliškai arba dingti iš šalies
Jungtinėje Karalystėje ilgus metus gyvenanti lenkė parodė, kaip reikia reaguoti į tuos, kurie užgaulioja iš kitų valstybių kilusus žmones – paviešino ją iš šalies dingti raginusį vyrą.
Pasaulis
Norvegai deportuoja rumunus, lenkus ir lietuvius
Norvegijos valdžia praėjusiais metais neįgyvendino savo ambicingų planų. Buvo numatyta iš šalies deportuoti 9 tūkst. pabėgėlių, tačiau išsiųstųjų skaičius buvo šiek tiek mažesnis.
Aktualijos
Imigrantės name sudegė gyvos
Skaudi nelaimė vėlų trečiadienio vakarą įvyko Essexo grafystėje – gaisro metu žuvo dvi lenkės, motina ir dukra.
Aktualijos
Po kritikos imigrantams – pykčio protrūkis
Įtakingo turizmo objektų vertinimo portalo apžvalginė žinutė apie vieną Londono aludę sukėlė internautų įsiūčio bangą, mat apžvalgoje neigiamai atsiliepta apie lenkus.
Aktualijos
Dėl lenkų ateities JK tariasi aukščiausiu lygiu
Pirmadienį Jungtinės Karalystės (JK) ir Lenkijos vyriausybių vadovių susitikime Londone tariamasi dėl atvykėlių iš šios šalies likimo artimiausioje ateityje.
Aktualijos
Išpuoliai nesiliauja: nokautuotas už kalbėjimą lenkiškai
Dar vienas imigrantas iš Lenkijos buvo sumuštas iki sąmonės netekimo ir atsidūrė ligoninėje dėl to, kad viešoje vietoje kalbėjo savo gimtąja kalba.
Aktualijos
Nukentėjo dėl to, jog kalbėjo lenkiškai
Lenkas studentas Bartosz Milewski buvo sužalotas butelio šuke dėl to, jog kalbėjo lenkiškai. Į pagalbą atskubėję greitosios pagalbos medikai nukentėjusįjį nuvežė į ligoninę, kur žaizdai susiūti prireikė daugiau bei 12 siūlių.
Aktualijos
Lenkas vėl tapo rasistų gaujos taikiniu
Leedse sunkiai sužalotas jaunas imigrantas iš Lenkijos, beveik neabejojama, kad gauja jaunuolių vyrą sumušė dėl jo tautybės.
Aktualijos
Žodžiai peraugo į smurtą: užmušė, nes buvo lenkas
Po referendumo šalyje tiesiog pasipylę neapykantos nusikaltimai prieš kitataučius ligšiol apsiribojo įžeidžiančiais žodžiais, o pirmąja jų auka tapo jaunas vyras iš Lenkijos.
Aktualijos
Imigrantai kai kur laukiami su gėlėmis
Savaitgalį Rytų Anglijoje aptikus korteles su raginimais „lenkų parazitams“ važiuoti namo, socialiniuose tinkluose išplito dar viena žinia jiems.
Aktualijos
Mortos tiesa: „tikrų“ ir „netikrų“ lietuvių paradoksai
„Lenkas – šlekta!“, „Čio ty robiš!“„K…a, k…a...“ „Prakeiktas nevykėlis...“, „Rusas – putiloidas, niekingas ruskis!“, „Putino pakalikas...“
Aktualijos
Policija ieško metro užsirūkiusių lenkų „patriotų”
Po to, kai „Youtube” internetinėje svetainėje žaibiškai išplito video įrašas su grupe metro rūkančių vaikinų, Londono Transporto policija (angl. London Transport Police) paskelbė viešą jų paiešką.
ŽYMA
PROFSĄJUNGŲ RŪMAI