šeštadienis, sausio 16 d.
Lietuva
Dėl išniekintų sovietų karių kapų pučiamas propagandos burbulas: steigs premiją įdavusiems kaltininkus
Internete plintant vaizdo įrašui, kuriame užfiksuoti raudonais dažais apterlioti sovietų karių kapai, Rusijos atstovai neslepia pasipiktinimo ir net žada piniginę
Aktualijos
Rusijos televizijos tinklas
Lietuvoje dėl ryšių su D. Kiseliovu uždraustos RT programos
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) uždraudė Lietuvoje transliuoti Rusijos televizijos tinklo RT programas dėl ryšių su Europos Sąjungos juodajame
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
J. Sartas: „Informacinė erdvė šiandien yra virtusi karo lauku“
Žmonėms vis sunkiau sprendimus priimti racionaliai, įsitikinęs NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro vadovas Janis Sartas. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo, kaip savo įtakai didinti viruso COVID-19 pandemiją išnaudoja Kinija ir Rusija.
Pasaulis
Propaganda
Latvija uždraudė Rusijos propagandinę televiziją RT
Remdamasi Europos Sąjungos sankcijomis pagrindiniu Kremliaus propagandos ruporu užsienyje laikomai Rusijos valstybės kontroliuojamai televizijai RT, Latvijos nacionalinė elektroninių žiniasklaidos priemonių taryba (NEPLP) nusprendė uždrausti retransliuoti septynis RT kanalus ir paragino kitas Bendrijos nares padaryti tą patį.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
J. Sartas: „Informacinė erdvė šiandien yra virtusi karo lauku“
Žmonėms vis sunkiau sprendimus priimti racionaliai, įsitikinęs NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro vadovas Janis Sartas. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo, kaip savo įtakai didinti viruso COVID-19 pandemiją išnaudoja Kinija ir Rusija.
Lietuva
Rusijos propagandistai griebėsi naujos taktikos: ėmė gailėtis Lietuvos
Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova spaudos konferencijos metu pareiškė, kad JAV verčia Lietuvą pirkti amerikiečių gaminamus koronaviruso testus. Kalba
Pasaulis
Koronavirusas ir liaudies medicina
Kaip užkirsti kelią naujoms pandemijoms? Pradėkime nuo gyvūnų prekybos
Kinija Europai padeda tvarkytis su koronaviruso krize. Tačiau ką Kinijai išties reikia padaryti, tai uždrausti prekiauti laukiniais gyvūnais. Kitaip kita
Komentarai
Koronavirusas ir ES
Pandemija sudavė smūgį Europos sanglaudai
Europos Sąjungos sanglauda yra ankstyvoji pandemijos auka. Galbūt poveikis netgi bus mirtinas.  Donaldas Tuskas, buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, apgailestavo: „Kinija ir
Komentarai
KOMENTARAS
Panikos užkratas plinta greičiau nei virusas
Paskutinėmis sausio dienomis apie pasaulinę ekstremalią situaciją dėl koronaviruso protrūkio paskelbęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas apie
Anglijoje
Pradinėse mokyklose rodytas torių propagandinis filmukas sukėlė skandalą
Leiboristų partijos parlamentarė Stella Creasy liepė Borisui Johnsonui pripažinti, kad pradinės mokyklos turėtų likti „zona be „Brexito propagandos””.
Gyvenimas
Ką daryti su santaupomis, kad jos nenuvertėtų? Specialisto patarimai
Vieno recepto, kur ir kaip taupyti pinigus, nėra. Tačiau aišku viena – į kojinę sudėti pinigai didelės naudos neatneš. Laikui bėgant pinigų vertė krenta. Todėl praėjus keleriems metams už tą pačią pinigų sumą vietoj naujo automobilio galėsite įsigyti tik naudotą. Norint išvengti pinigų nuvertėjimo, būtina juos investuoti ar kitaip stengtis gauti papildomų pajamų. Kaip ir kur tai padaryti, pataria SEB Baltijos šalių taupymo ir investavimo vadovas Gediminas Milieška.
Pramogos
Metus pradėkite planuodami savo pinigus
Pirmosios metų savaitės būna sunkios daugeliui iš mūsų. Tiek dėl vieno kito papildomo kilogramo pakilus nuo šventinio stalo, tiek dėl labiau nei tikėjotės suplonėjusios piniginės. O kur dar paskutinėmis metų dienomis vykę išpardavimai, kuriuose, žinoma, buvo sudalyvauta? Kaip čia neprisiminsi iki skausmo žinomo posakio, esą kaip sutiksi (ir pradėsi!) naujus metus, tokie jie ir bus. Tad pateikiame jūsų dėmesiui kelis patarimus, kaip per pirmąsias metų savaites padėti tvirtus pamatus savo asmeniniams finansams visiems likusiems metams.
Komentarai
Blunkančių ribų iššūkiai
Prisimenate pasaulį, suskirstytą į aiškias kategorijas? Pasaulis buvo arba kapitalistinis, arba komunistinis. Karai turėjo aiškias pradžias ir pabaigas. Priešai buvo žinomi. Geografija buvo svarbu. Vyriausybės ir verslas laikėsi atskirai. Šnipai veikė slapta. Naujienos buvo naujienos, o faktai buvo faktai.
Pramogos
7 patarimai, kaip išvengti finansinių nuostolių kelionėse
Įsibėgėjanti vasara žymi prasidedantį atostogų sezono įkarštį, ir nusprendusieji jas praleisti užsienio šalyse jau dėlioja būsimų kelionių maršrutus. Vis dėlto nereikia pamiršti, kad užsienio kelionės susijusios ne vien su malonių įspūdžių antplūdžiu, bet ir su įvairiais neplanuotais nutikimais. Šiuolaikinės bankininkystės priemonės ir pačių keliautojų atidi elgsena gali gerokai sumažinti nelauktų finansinių nuostolių tikimybę.
Kultūra
Atmintis be politikos
Atminties politikos apraiškos vis labiau nerimstančio pasaulio propagandos frontuose nenustoja dominti. Tai liečia visus: ir valdyti siekiančius, ir suprasti galinčius.
Aktualijos
Televizijos neatsisako propagandinės rusiškos produkcijos
Daugiausia Rusijoje sukurtų laidų ir filmų transliuoja „Lietuvos ryto“ televizija bei BTV, rodo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) tyrimas.
Komentarai
Netikrų žinių vartotojai privalo būti perspėjami
Kovoti su netikrais naujienų pranešimais yra ne mažiau keblu negu juos apibrėžti.
Aktualijos
Muzika – A. Hitlerio režimo įrankis
Trečiojo reicho laikais muzika tapo viena galingiausių propagandos priemonių, naciams siekiant vienus menininkus išaukštinti, o kitus – pažeminti ir sunaikinti.
Gyvenimas
Nelieka pinigų? Pravers šie patarimai
Geri įpročiai yra naudingi visose gyvenimo srityse, ypač kai kalba pasisuka apie finansus. Jei norite gyventi be streso, pirmiausia turėtumėte išmokti išleisti mažiau, nei uždirbate.
ŽYMA
PROPAGANDA