šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Gyvenimas
3 psichologiniai pratimai tiems, kurie išsiskyrė, bet vis dar negali atsigauti
Kaip pamiršti buvusįjį? Šie paprasti pratimai skirti tiems, kurie nori „uždaryti“ savo buvusius santykius. Tiems, kurie neseniai išsiskyrė ir negali
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip jaučiatės? Taip jums ir reikia
Sveiki, susipažinkite su Jonu. Jam beveik 40 metų, gyvena Vilniuje. Jonas turi šeimą, darbą, draugų, santaupų, pomėgių. Turi mėgstamą barą ir
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip jaučiatės? Taip jums ir reikia
Sveiki, susipažinkite su Jonu. Jam beveik 40 metų, gyvena Vilniuje. Jonas turi šeimą, darbą, draugų, santaupų, pomėgių. Turi mėgstamą barą ir
Gyvenimas
Psichologinis pratimas moterims
Mielos merginos, siūlome jums atlikti šį pratimą ir suvokti, kokios meilės siekiate ir kokius žmones pritraukiate į savo gyvenimą. Iš pradžių
Gyvenimas
Mentalinis sargas: kaip veikia psichologinė gynyba
Informacija, kurią gauname iš išorinio pasaulio, įvykiai, troškimai, kurie gali išsipildyti – visata veikia mus. Ir čia į pagalba ateina
Gyvenimas
Patyčios ar pajuokavimas: skiriamasis bruožas – psichologinis skausmas
Pasak žinomo vaikų psichiatro Lino Slušnio, patyčios – tai žalingi ir aktyvūs nuolatiniai veiksmai žmogaus atžvilgiu. „Tokie veiksmai turi labai dažnai kartotis. Paprastai jais atkakliai siekiama kaip nors pakenkti kitam asmeniui, jį įskaudinti ar net kontroliuoti. Patyčios yra agresija, nukreipta į kitą asmenį“, – aiškina L. Slušnys.
Temos
Pokalbiai su žirgais
Ar esate girdėję apie žirgus, bendraujančius su užkalbėtojais iš Naujosios Zelandijos? Samantha Weinberg bando įsilieti į jų pokalbius.
Gyvenimas
Gyvenimas kito šešėlyje: 5 požymiai, kad prarandate save santykiuose
Kiekvienas žmogus svajoja apie sveikus santykius. Kartais pasitaiko taip, kad vietoj džiaugsmo jie sukelia diskomfortą. Tai reiškia, kad jūs prarandate save šalia mylimojo. Kokie požymiai patvirtina tai?
Gyvenimas
10 priežasčių, kodėl nuo jūsų nusigręžė sėkmė
Jeigu jums pradėjo reguliariai nesisekti, tai nėra atsitiktinumas ir nereikia kaltinti pasaulio, kad yra jums neteisingas. Priežasčių, anot psichologų, reikia ieškoti savyje.
Gyvenimas
Kaip kalbėti ir elgtis, kai vyras peržengia leistinas ribas
Dauguma moterų susiduria su tokia problema, kai pats artimiausias žmogus ima pulti ir užgaulioti. Moteris pasimeta ir nežino, kaip teisingai reaguoti, ką atsakyti. Ji nori išvengti konflikto, tačiau toleruoti grubaus elgesio su savimi taip pat negali.
Gyvenimas
Tėvai raginami auklėti ne vaikus, o save pačius
Graikų filosofo Sokrato metodais pagrįstus mokymus socialiniams darbuotojams, pedagogams, vaikams bei jų tėvams rengianti organizacija „Juoda avis“ Lietuvos miestuose pristato paskaitą „Vaikas jau yra žmogus“.
Gyvenimas
Ką moterims reiškia papuošalai?
Žmonės, kurie mano, kad papuošalų paskirtis padaryti gražias moteris dar gražesnėmis, klysta. Žinoma, visi tie žiedeliai, auskariukai, karoliukai mus puošia, tačiau jie atliekas ir kitas ne mažiau svarbias užduotis.
Gyvenimas
Tyrimas: net 80 proc. moterų dėvi netinkamo dydžio liemenėlę – kaltas nepasitikėjimas savimi?
Vieno apatinio trikotažo gamintojų užsakyto tyrimo duomenimis, net 80 proc. moterų nešioja joms netinkamo dydžio liemenėlę: 70 proc. dėvi per mažą, o 10 proc. – per didelę. Dalis neatitikimų gali pasitaikyti ir dėl nežinojimo ar klaidų, tačiau statistika aiškiai koreliuoja su savo krūtinės dydžiu bei forma nepatenkintų moterų skaičiumi.
Gyvenimas
10 mokslinių rekomendacijų merginoms, kaip patraukti vaikiną
Manote, kad jums nesiseka partnerio paieškose ir nežinote, ką daryti, kad patiktumėte vaikinams, pasinaudokite mokslo atradimais. Juk mokslininkai tyrinėja visas sritis, taip pat ir žmonių santykius.
Gyvenimas
Pelenės efektas, arba kaip naujas įvaizdis gali pakeisti jūsų gyvenimą
Norite kitokio gyvenimo? Tapkite patys kitokie.
Gyvenimas
Mažų vaikų emocijos – mįslė, kurią svarbu įminti visiems tėvams
Kasdien kiekvienas mūsų išgyvena visą paletę įvairių jausmų. Jie kaip antspaudai lieka vidiniame pasaulyje ir dar kurį laiką kartu su savimi juos nešiojame. Vaikų emocijos dažnai dar stipresnės, tiesa, greičiau besikeičiančios. Kokius jausmus gyvenimas sukelia vaikams ir kaip suaugę turėtų į juos reaguoti – dažnai diskutuojame su šeimomis. Kokia tėvų reakcija yra tinkama ir kokia trikdanti mažą žmogų bei kaip suvokti vaikų reiškiamas emocijas Jums pataria psichologė, knygų tėvams apie vaikų auklėjimą ir ugdymą bendraautorė, mokymų tėvams lektorė Asta Blandė bei visuminio šeimos ugdymosi studijos Family Lab Academy Kaune įkūrėja Jovita Starkutė.
Gyvenimas
Kaip suformuoti palankų aplinkinių požiūrį į save
Atsidūrę tarp nepažįstamų žmonių ar patekę į naują kolektyvą, mes visi stengiamės kuo greičiau pelnyti kitų žmonių palankumą. Deja, ne visada mūsų pastangos patikti aplinkiniams būna sėkmingos.
Gyvenimas
Diena ir naktis: patikimas būdas atsikratyti psichologinių problemų
Viskas blogai? Laikas kreiptis į psichologą? Neskubėkite! Galbūt jūs paprasčiausiai perdedate. Ar ne? Ar jūsų reikalai iš tikrųjų tokie prasti, kad atsidūrėte aklavietėje?
Gyvenimas
A. R. Maxonas paaiškino, kas yra išprievartavimas, taip, kad galėtų suprasti ir vyrai
Populiarus tviteryje autorius A. R. Maxonas kreipėsi į vyriškąją savo skaitytojų auditoriją pasitelkdamas įtaigų palyginimą. Prabildamas jiems suprantama kalba, rašytojas siekia padidinti vyrų empatiją moterų atžvilgiu ir perteikti ryškų supratimą apie tai, kaip jaučiasi dailioji lytis, patirdama seksualinį priekabiavimą.
Gyvenimas
10 požymių, kad kitiems atrodote nusivylusi ir vieniša
Po nesėkmingų pasimatymų ir pažinčių virtinės gali apimti panika, kad visam laikui liksite vieniša. Natūralu, kad kovodamos su šiuo jausmu stengiatės paversti save labiau prieinama ir atvira pažintims. Tačiau būkite atsargi, kad neperlenktumėte lazdos. Kitaip atrodysite nusivylusi ir atstumianti, o ne geidžiama. Štai dešimt požymių, kad reikia susimąstyti apie tai.
ŽYMA
PSICHOLOGIJA