ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Pasaulis
Puerto Rikas lapkritį referendume nuspręs, ar taps 51-ąja JAV valstija
Puerto Rikos piliečiai pagal gubernatorės Wandos Vázquez pasirašytą įstatymą lapkričio 3 dieną įvyksiančiame referendume spręs, ar jų šalis taps 51-ąja
Lietuva
Rusija nusitaikė į Sausio 13-osios bylą
Pirmadienį Rusija pranešė apie tai, kad Sausio 13-osios bylą nagrinėjantys lietuviai patys yra įtariami nusikaltimais.
Lietuva
Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Kovo 11-osios proga
Brangieji, Kovo 11-ąją – kaip ir prieš šimtą metų – buvo vėl atkurta mūsų valstybė.
Anglijoje
Birminghame lietuviai diskutavo apie šalies ateitį (nuotraukos)
Vasario 17-ąją Birminghamo universiteto lietuvių bendruomenė kartu su kituose JK universitetuose studijuojančiais lietuviais paminėjo Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį šventinėje konferencijoje tema „Dešimtmečio vizija Lietuvai“.
Pramogos
Užsieniečiai linkėjimus Lietuvai siunčia lietuviškai
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursų studentai siunčia šventinius linkėjimus Lietuvai.
Pasaulio lietuviai
Jaunimui šimtametė Lietuva patraukli savo paveldu
Koks ryšys sieja anuomet, prieš šimtmetį, atkurtą valstybę ir po 1990-ųjų atgimusioje Lietuvoje gimusį žmogų, jaunosios kartos atstovą? Atrodo, sąlyčio taškų reikia gerokai paieškoti, bet jaunas lietuvis, ketvirtadalį savo gyvenimo Jungtinėje Karalystėje praleidęs Andrius Vaicenavičius tikino, kad pirmiausia ryšį su Tėvyne turime rasti patys, jis gali tapti asmeninio gyvenimo kokybės ir šalies ateities garantu.
Pramogos
Atidžiai dairykitės Londone – mieste netrūks lietuviškų akcentų
Žinia apie atkurtos Lietuvos šimtmetį Jungtinėje Karalystėje pasklis plačiai – nuo poeto Antano Šimkaus eilių Londono metro stotyse, beveik pusšimčio skaitmeninių ekranų, skelbiančių šalies Nepriklausomybės šventę, iki iškilmingo akordeonisto Martyno Levickio koncerto pačioje miesto širdyje ir Lietuvos vėliavos iškėlimo ceremonijos sostinės Barkingo ir Dagenhamo rajono savivaldybėje.
Lietuva
Tragiškos sausio 13-osios nakties įvykius prisiminus
Lietuviai visame pasaulyje mini tragiškos sausios 13-osios nakties įvykių metines – prieš 27 metus Vilniuje į taikius gyventojus ginklus nukreipė kariškiai, tačiau tai nesumažino tautos laisvę ginančių žmonių ryžto.
IT ir transportas
Atkurti mobiliojo ryšio tinklą Puerto Rike padės balionai
„Google“ kontroliuojanti kompanija „Alphabet“ ketina į Karibų dangų paleisti balionų, kad nuo uragano nukentėjusiame Puerto Rike būtų atkurtas mobilusis ryšys.
Aktualijos
Puerto Riko gyventojai pritarė prisijungimui prie JAV
Vakar Puerto Rike surengtame referendume buvo nubalsuota, kad sala tapų visateise 51-ąja Jungtinių Valstijų nare, tačiau savo nuomonę išreikšti atėjo vos penktadalis rinkėjų.
Lietuva
Vyras, Lietuvos nepriklausomybę gynęs vėliava prieš tankus
Kai 1991-ųjų sausį svarbiausius objektus bandė šturmuoti priešiškos jėgos, atsirado minios nepabūgusių agresijos ir taikiai stojusių prieš tankus. Tas akimirkas primena nuotrauka, kurioje beginklis žmogus su trispalve rankose drąsiai stovi tiesiai prieš tanką. Kokia šios nuotraukos istorija ir kas yra šis žmogus?
Lietuva
Berlyne rastas Vasario 16-osio akto originalas lietuvių kalba
Vokietijos diplomatiniame archyve Berlyne trečiadienį rastas daugiau nei pusę amžiaus prarastu laikytas Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas lietuvių kalba. Tai BNS patvirtino dokumentą radęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.
Pramogos
Nepriklausomybės atkūrimo šventė Čikagoje – kupina įspūdingų naujovių
Čikagos lietuviai kovo 12 dieną šventė savo tėvynės Nepriklausomybę, ir tai buvo ypatinga diena – centrinėmis miesto gatvėmis vingiavo 30 metrų trispalvė, kuri vidurdienį įnešta į pagrindinę Čikagos laisvalaikio ir pramogų erdvę „Navy Pier“. Ten aidint lietuvių liaudies muzikai, šokant tautiniais kostiumais pasipuošusiems šokėjams pradėtas jau šeštasis keturių valandų festivalis „Celebrate Lithuanian Independence“.
Pramogos
Londone paminėtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinės
Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos Respublikos Ambasada Londone, Lietuvos nepriklausomybės metinių proga pakvietė į įspūdingą koncertą.
Lietuva
Kovo 11-oji : skaičiai ir faktai
Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena
Lietuva
Vilniaus aikštes užtvindė patriotai
Iš sovietų gniaužtų Lietuva išsivadavo pries 25-erius metus. Mes buvome pirmieji trenkę durimis ir labai įsiutinę Sovietų Sąjungos tarnus. Dabar Lietuva švenčia laisvę! Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penkerių metų sukaktį!
Pramogos
Kovo 11-osios proga brazilas uždainavo lietuviškai
Filmą „Aleksandras Didysis” kuriantis režisierius Vytautas Puidokas teigė kone apstulbęs iš nuostabos vidury džiunglių atradęs lietuviškai dainuojantį brazilą.
Aktualijos
Lietuvos laisvę JAV šventė keturios lietuvių bendruomenės
Kitapus Atlanto vasario 21–22 dienomis vyko net keturių JAV Rytinės pakrantės lietuvių bendruomenių šventės, skirtos Lietuvos Valstybės atkūrimo ir Nepriklausomybės atkūrimo dienoms paminėti.
Lietuva
Barkinge ir Dagenhame plėvesavo Lietuvos vėliava
Minint Lietuvos nepriklausomybės dieną Londono Barking‘o ir Dagenham‘o rajono rotušės aikštėje tvyrojo pakili nuotaika, čia iškelta Lietuvos trispalvė. Vasario 16-osios šventę organizavo Londono lituanistinė ir holistinė asmenybės ugdymo mokykla „Mano pirmieji mokslai“. Mokyklą švęsti Lietuvos nepriklausomybės dieną rotušėje pakvietė rajono Tarybos pirmininkas Darren‘asRodwel‘as.
ŽYMA
PUERTO RIKAS