antradienis, sausio 19 d.
Pasaulis
Įrengti specialūs „dezinfekciniai tuneliai“ V. Putinui apsisaugoti nuo koronaviruso
Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pripažino, kad siekiant apsaugoti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną nuo koronaviruso, jo asmeninėje rezidencijoje už Maskvos
Pasaulis
Putino portretą lifte pakabinęs tinklaraštininkas užfiksavo gyventojų reakcijas: jūs ką, rimtai?
Vienas Rusijos tinklaraštininkas nusprendė iškrėsti pokštą savo kaimynams ir daugiabučio lifte pakabino didelį šalies prezidento Vladimiro Putino portretą.
Pasaulis
V. Putinas paaiškino, kas yra santuoka
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pabrėžė, kad santuoka yra tik heteroseksualių asmenų partnerystė, taip pat pareiškė palaikąs siūlymą įtvirtinti tokį apibrėžimą ruošiamoje atnaujintoje šalies konstitucijoje.
Pasaulis
Rusija ir Baltarusija
V. Putinas ir A. Lukašenka sėdo prie derybų stalo
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį priėmė Baltarusijos lyderį dar vienam sunkių derybų dėl didesnės integracijos ratui, Maskvai didinant ekonominį spaudimą buvusiai sovietinei sąjungininkei.
Pasaulis
Rusija ragina JAV nepasitraukti iš „Atviro dangaus“ sutarties
Rusija perspėjo JAV nepasitraukti iš svarbaus „Atviro dangaus“ susitarimo, nes tai gali „pakenkti“ Europos saugumui ir priversti Maskvą reaguoti, praneša portalas Express.co.uk.
Pramogos
Britų premjeras perspėjo V. Putiną dėl Skripalių apnuodijimo
Britų premjeras Borisas Johnsonas per pirmą oficialų savo susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu perspėjo jį nekartoti 2018 metais įvykdytos cheminės atakos, vos nepražudžiusios buvusio šnipo Sergejaus Skripalio.
Pasaulis
Rusijos parlamentas svarstys V. Putino pasiūlytą kandidatūrą į premjerus
Rusijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį pradės svarstyti Vladimiro Putino pasiūlytą mažai žinomą kandidatūrą į šalies premjerus, prezidento pranešimui dėl svarbių konstitucinių reformų pakursčius kalbas apie jo ateities planus.
Pasaulis
Rusiškas kortų namelis: po V. Putino ketinimo suteikti daugiau įgaliojimų Dūmai atsistatydino šalies vyriausybė
Trečiadienį sakydamas kalbą parlamentui, Vladimiras Putinas pasiūlė perduoti Valstybės Dūmai dalį prezidento įgaliojimų: teisę tvirtinti šalies premjero kandidatūrą. Parlamentas gautų teisę tvirtinti ministro pirmininko, visų vicepremjerų ir federalinių ministrų kandidatūras. Netrukus po to pranešta, kad atsistatydino šalies vyriausybė. Apie tai pranešė Dmitrijus Medvedevas po susitikimo su prezidentu.
Pasaulis
Rusija buvo įsilaužusi į D. Trumpo apkaltos centre atsidūrusios bendrovės kompiuterius
Rusijos šnipai buvo įsilaužę į Ukrainos energetikos įmonės, atsidūrusios JAV prezidento Donaldo Trumpo apkaltos proceso centre, kompiuterius, pirmadienį paskelbė viena kibernetinio saugumo firma.
Pasaulis
Buvęs „Renault“ vadovas iš šalies paspruko violončelės dėkle
Finansiniu sukčiavimu apkaltintas Carlosas Ghosnas nelaukė teismo, kuris turėjo prasidėti šiais metais.
Pasaulis
Rusijoje – serija mįslingų grasinimų apie padėtas bombas
Serija mįslingų grasinimų apie padėtas bombas šiuo metu neleidžia atsikvėpti abiejų didžiausių Rusijos miestų tarnyboms. Vien tik pirmadienį, sulaukus anoniminių grasinimų, Maskvoje ir Sankt Peterburge evakuota dešimtys teismų, vaikų darželių, prekybos centrų ir gimdymo klinikų, pranešė Rusijos naujienų agentūros.
Pasaulis
Rusija švaistosi grasinimais Europos šalims: tapsite taikiniais
Europos valstybės, kur dislokuotos JAV vidutinio nuotolio raketas, potencialaus konflikto su Rusija metu galėtų tapti taikiniais, pirmadienį pareiškė rusų Strateginių raketinių pajėgų (RVSN) vadas Sergejus Karakajevas.
Pasaulis
Rusija suteikė pilietybę 125 tūkst. žmonių iš karo nusiaubtos Rytų Ukrainos
Rusija per pastaruosius septynis mėnesius suteikė pilietybę 125 tūkst. žmonių iš separatistų kontroliuojamų teritorijų Rytų Ukrainoje, pirmadienį pranešė Rusijos vidaus reikalų ministras Vladimiras Kolokolcevas.
Pasaulis
Putinas leido žurnalistus bei socialinių tinklų vartotojus priskirti prie „užsienio agentų“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pasirašė įstatymą, suteikiantį vyriausybei teisę tinklaraštininkus, žurnalistus ir socialinių tinklų vartotojus priskirti prie „užsienio agentų“.
Anglijoje
Johnsonas pavadino savo pagrindinį varžovą rinkimuose Putino šalininku
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas trečiadienį pareiškė, kad opozicinės Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas įvykus apnuodijimui Solsberio mieste reiškė palaikymą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.
Anglijoje
JK vyriausybė neigia bandanti nuslėpti tyrimo dėl Rusijos įtakos ataskaitą
Artėjant kitą mėnesį Jungtinėje Karalystėje vyksiantiems visuotiniams rinkimams ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausybė antradienį atmetė kaltinimus, esą ji sulaikė skandalą galinčią sukelti ataskaitą apie įtariamą Rusijos kišimąsi į 2016-ųjų „Brexit“ referendumą.
Pasaulis
Žiniasklaida: dėl skandalingo Trumpo skambučio Zelenskiui – naujos detalės
Aiškėja naujų detalių apie galimai skandalingą JAV prezidento Donaldo Trumpo pokalbį telefonu su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu.
Pasaulis
Putinui prieš Zelenskį krenta karūna
Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas visada didžiavosi kone dangų remiančiu populiarumo reitingu. Bėda ta, kad šalies gyventojai juo vis labiau nusivilia, o Ukrainoje labai sėkmingai savo pozicijas valdžioje tvirtina naujas šalies vadovas Volodymyras Zelenskis.
Pasaulis
Branduolinis incidentas Rusijoje – tik pradžia: kodėl Trumpas ir Putinas ėmė matuotis raketomis
Nepavykęs branduolinis bandymas, mažiausiai 5 žuvusieji, skuba įsigyti jodo tablečių Severodvinske, tyla, neigimas arba akių dūmimas iš Kremliaus. Tokios rugpjūčio 8-osios incidento Nionoksos raketų bandymų detalės rodo įsibėgėjančių ginklavimosi varžybų tarp JAV ir Rusijos pasekmes. Ir tai – tik pradžia, mat nė viena pusė, nepaisant prieštaringų signalų, regis, nelinkusi nusileisti – raketomis matuojamasi toliau, bet kodėl tai vyksta?
Pasaulis
Maskvoje per opozicijos demonstraciją policija areštavo per 800 žmonių
Maskvoje policija šeštadienį sulaikė daugiau kaip 800 žmonių, susirinkusių į opozicijos organizuotą nesankcionuotą protesto akciją, o Rusijos tarnybos dar labiau padidino spaudimą aktyviam Kremliaus kritikui Aleksui Navalnui, pradėjusi baudžiamąjį tyrimą dėl „pinigų plovimo“ jo įkurtoje antikorupcinėje grupėje.
ŽYMA
PUTINAS