ketvirtadienis, gruodžio 3 d.
Pramogos
Niujorke paskelbti prestižinių „Tony“ apdovanojimų laimėtojai
Per sekmadienį įvykusią JAV teatro apdovanojimų „Tony“ įteikimo ceremoniją amerikiečių miuziklas „Orkestro apsilankymas“ (The Band's Visit) aplenkė pripažintą spektaklį „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“ (Harry Potter and the Cursed Child), susišluodamas daugiausiai – 10 – statulėlių, tarp kurių yra apdovanojimas už geriausią miuziklą.
Pramogos
Aktorius A.Mickevičius atskleidė, kodėl aktorystės antrą kartą tikrai nesirinktų
Kvapų meistras, aktorius ir renginių vedėjas Aistis Mickevičius prisipažįsta, kad jeigu galėtų laiką atsukti atgal, aktorystės kaip profesijos tikrai nesirinktų. LNK laidoje „Kitu kampu” garsus vyras atvirai prabilo apie sunkiausius savo gyvenimo periodus.
Aktualijos
Įsigaliojo 9 proc. PVM lengvata šildymui
Prieš šildymo sezono pradžią įsigalioja mažesnis – 9 proc. pridėtinės vertės mokestis (PVM) centralizuotam šildymui. Nuo birželio iki spalio jis siekė 21 proc., tačiau rugsėjį Seimas grąžino lengvatą, kuri galios 3 mėnesius – iki kitų metų sausio.
Aktualijos
PVM lengvatos gali tikėtis ir besišildantieji namus malkomis
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasirengęs apsvarstyti galimybę pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinį tarifą taikyti ne tik centralizuotai tiekiamai šilumai, bet ir individualiuose namuose naudojamam kurui, pavyzdžiui, malkoms.
Aktualijos
Nuomonę dėl lengvatinio PVM tarifo šildymui dydžio pareiškė konservatorių lyderis
Susitarimą su valdančiaisiais „valstiečiais“ dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centriniam šildymui sugrąžinimo sudaręs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis mano, kad lengvatinis tarifas turėtų siekti 9 procentus.
Aktualijos
R.Šimašius: mieste bus 22 tūkstančiai paramos prašytojų
Savivaldybę užplūs dvigubai daugiau paramos gavėjų, sako Vilniaus meras liberalas Remigijus Šimašius. Tai esą lems valdančiųjų sprendimas panaikinti PVM lengvatą šildymui. Mero teigimu, savivaldybė tokiems pokyčiams nėra pasiruošusi.
Lietuva
Dar vienas R. Karbauskio sumanymas – nemokami muziejai ir teatras
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, Seimo Kultūros komiteto vadovas Ramūnas Karbauskis turi dar vieną idėją.
Lietuva
Garsaus režisieriaus nuomonė sukėlė skandalą Lietuvoje
Režisierius Rimas Tuminas sukėlė tikrą audrą. Tik šį kartą menininkas dėmesio sulaukė ne dėl savo naujo spektaklio pastatymo, o išsakytos nuomonės apie Rusiją ir jos prezidento Vladimiro Putino režimą.
Pramogos
Lietuvos aktoriai: apie pratęstas sekso scenas ir užkulisių paslaptis
„Atsidaro uždanga, aktorė scenoje uždega žvakes, tuo metu turi pasirodyti šeši kolegos ir staiga nieko nėra. Kolegės akys stulpu, o mano pasirodymas turėjo būti vėliau, po 20-ies minučių. Tada aš išbėgu į sceną ir gelbėju kolegę, bet teksto neatsimenu“, televizijos laidoje „Valanda su Rūta“ apie darbo užkulisius kalbėjo garsus aktorius Adolfas Večerskis. Ir tai buvo tik vienas iš daugelio smagių ir nelabai smagių nutikimų per visą jo karjerą.
Pramogos
Lietuvės šokio spektaklis pakerėjo Indijos publiką
Indijos kultūros sostinėje Kolkatoje Loretos Juodkaitės spektakliu „Salamandros sapnas“ prasidėjo tarptautinis teatrų festivalis „Kalindi Bratyajon“.
Pramogos
Išdalinti prestižiniai teatro apdovanojimai
„Hario Poterio“ sagos aktoriai Danielis Radcliffas ir Rupertas Grintas pagerbti statulėlėmis „What‘s on Stage“ apdovanojimų ceremonijoje. D. Radcliffas nustebino susirinkusiuosius plaukų kupeta, kurią užsiaugino besiruošdamas naujam vaidmeniui filme „Frankenšteinas“.
Pramogos
Londone įgriuvusios teatro lubos sužeidė beveik šimtą žiūrovų
76 žmonės sužeisti po to, kai Londono Apollo teatre įgriuvo lubos. Vykstant pasirodymui apie 20:15 žmonės išgirdo traškesį, kurį manė esant šou dalimi ir vos po kelių akimirkų žiūrovų salė buvo padengta dulkėmis ir nuolaužomis.
Pramogos
K. Smoriginas scenoje rūkė ir žegnojosi (daina iš spektaklio)
„Sūnus sako man: „žiūrėk, tėveli, dėdė žemę glosto“. Neištvėriau. Sakau – į šūdą dėdė įlipo, šuns šūdą geriausiu atveju. Ir staiga pasigailėjau. Juk vaikas į viską žiūri pozityviai.“, - tokiais žodžiais Kostas Smoriginas pradėjo mono šou „Purvas“, lapkričio 15 ir 16 d. Pristatytą Anglijos publikai.
Pasaulio lietuviai
Lietuvė Norvegijoje: „Pinigai nelemia mano gyvenimo kokybės“
Scenografė Simona Biekšaitė, šiuo metu, kaip pati sako, oficialiai „įsirengusi bazę“ Norvegijoje. Baigusi bakalauro studijas bei įpusėjusi magistrą mergina suprato norinti naujų iššūkių bei kitokio suvokimo apie teatrą, tad pasirinko mokslus Norvegijos teatro akademijoje. Juos baigus jai atsivėrė daugybė kelių viso pasaulio teatruose.
ŽYMA
PVM LENGVATA ŠILDYMUI