ketvirtadienis, liepos 16 d.
Verslas
Tyrimas
Vadovai nelinkę didinti atlyginimų ir nejaučia nerimo dėl klimato kaitos
Lietuvos įmonių vadovų noras didinti atlyginimus darbuotojams vėsta, rodo įmonės „PwC“ atlikta Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio lyderių apklausa.
Anglijoje
Studijos Anglijoje: dabar arba niekada?
Ateinantys 2019-ieji bus ypatingi Jungtinės Karalystės istorijoje – šalis pasitrauks iš Europos Sąjungos, taip galimai apribodama užsieniečių galimybes studijuoti Anglijos universitetuose. Artimiausią pusmetį svetimšaliai juose dar gali pradėti mokslus be jokių trukdžių ir su valstybės pagalba, o kaip bus po „Brexit“ – nežinia. Todėl dabar galima tikėtis itin didelio stojančiųjų srauto ir milžiniškos konkurencijos, laimės tie, kurie paraiškas pateiks pirmieji, tikina specialistai.
Anglijoje
Kas laukia ES studentų Jungtinėje Karalystėje po „Brexit“?
Užsienio universitetuose studijuoja kiek daugiau nei 11 tūkst. studentų iš Lietuvos. Populiariausia kryptimi tarp aukštąjį mokslą ne gimtinėje besirenkančių šalies jaunuolių išlieka Jungtinė Karalystė (JK). UNESCO duomenimis, 2016 m. ten studijavo 4339 lietuviai.
Aktualijos
Valdžios pažadas: po „Brexit“ niekas nesikeis
Jungtinės Karalystės vyriausybės atstovas pareiškė, kad šaliai pasitraukus iš Europos Sąjungos jos piliečiai galės čia studijuoti pagal dabartines sąlygas.
Aktualijos
Emigracijoje lietuves prie svajonių priartino studijos
Dalis Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių bene didžiausiu šios šalies pranašumu laiko itin palankias sąlygas studijuoti ir įgyti išsilavinimą, atveriantį dar daugiau galimybių.
Aktualijos
ES piliečiai nerimsta: ar Brexit paveiks stojimo į Didžiosios Britanijos aukštąsias mokyklas tvarką?
Ne paslaptis, kad į aukštąsias mokyklas stojantieji Europos Sąjungos piliečiai vis dažniau renkasi studijas svečiose šalyse. Savo pasirinkimą jie grindžia galimybėmis praplėsti akiratį, pagyventi svetimoje kultūroje, patobulinti užsienio kalbos žinias, o kaip vieną svarbiausių argumentų jie įvardija platesnį aukštųjų mokyklų pasirinkimą. Iki šiol buvusi bene populiariausia studijų šalimi Didžioji Britanija studentus traukia ne veltui – ES studentams čia suteikiamos galimybės gauti studijų ir pragyvenimo paskolą, studijos vyksta anglų kalba, o aukštųjų mokyklų įvairovė bene kiekvienam studentui leidžia pasirinkti tinkamo lygio studijas.
Aktualijos
Palik Kalėdų Senelį ramybėje – studijos Anglijoje bus geriausia dovana!
Artėjant didžiausioms metų šventėms galima nekvaršinti Kalėdų Seneliui galvos su savo norais ir pasidovanoti sau studijas aukštojoje Jungtinės Karalystės mokykloje – investicijos į save ir įgytos žinios bus dovana, praversianti visą likusį gyvenimą.
Aktualijos
Po „Brexit“ vis daugiau lietuvių nori studijuoti Anglijoje
Žinia, kad po BREXIT Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė toliau teiks paramą ES studentams paveikė ir lietuvius – jie vis dažniau renkasi studijas šios šalies universitetuose.
Aktualijos
15 Anglijos universitetų, į kuriuos lengviausia įstoti
Interneto svetainė The Complete University Guide paskelbė britų universitetų reitingą pagal įstojimo sudėtingumą, nuo sunkiausio iki lengviausio. Sąraše 129 švietimo įstaigų. Lentelė padeda surūšiuoti juos pagal įvairius parametrus - nuo įstojimo slenksčio (UCAS points) iki pačių studentų mokymosi pasitenkinimo ir absolventų karjeros perspektyvų koeficiento. Be to, duomenys lentelėje yra rūšiuojami pagal 70 dalykus ir atskirai pagal regionus. Taip par yra prieinami ir ankstesnių metų duomenys. Meno kolegijoms ir konservatorijoms The Complete University Guide sukūrė atskirą lentelę.
Aktualijos
Finansinė parama studentams iš ES išlieka nepakitusi
Politiniai Brexit‘o procesai kelia nerimą JK gyvenantiems lietuviams. Tačiau JK valdžia pasirūpino, kad esamiems ir būsimiems studentams iš ES netektų be reikalo jaudintis. Tuo tikslu balandžio pabaigoje buvo paskelbta, kad 2018-2019 metais galimybės gauti finansinę paramą išliks tokios pat kaip buvo.
Verslas
Viso, Donatai. Labas, Siri
Automatizuoti procesai pakeis dalį prie kompiuterių dirbančių žmonių
Anglijoje
JKLJS pirmininkas Vladas Oleinikovas: „Didžiausią nerimą kelia JK švietimo perspektyvos”
Oficialiai prasidėjus „Brexit” procesui ne tik Jungtinės Karalystės (JK), tačiau ir daugelis Europos Sąjungos (ES) sektorių susidūrė su nežinomybe. Švietimas – vienas iš jų. Apie tai, kaip šalies pasitraukimas iš ES darys įtaką tolimesnėms studijoms ar čia jau studijuojančiam gausiam būriui lietuvių studentų, „Tiesa” kalbėjosi su Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos (JKLJS) pirmininku Vladu Oleinikovu.
Aktualijos
Vyriausybė patyliukais kelia mokesčius studentams
Be jokio išankstinio įspėjimo vyriausybėje paruoštais teisės aktais ruošiamasi padidinti mokestį už mokslą, kuris paliestų pusę milijono studentų.
Aktualijos
Studentai iš ES toliau laukiami išskėstomis rankomis
Nepaisant „Brexit“, nuo kitų metų rudens Jungtinės Karalystės aukštosiose mokyklose studijuoti norintiems Europos Sąjungos valstybių piliečiams mokslai kainuos tiek pat, kiek ir dabar, jiems bus suteikiamos ir paskolos studijoms.
Aktualijos
Nuo skolos britams nepabėgsi
Didžiosios Britanijos valdžia imsis griežtesnių priemonių prieš tuos, kurie ėmė paskolas studijoms ir vengia jas grąžinti. Bus intensyviau persekiojami visi, įskaitant ir užsieniečius.
Aktualijos
Sudie, kasininke
Internetas, socialiniai tinklai ir kitos technologijos keičia įprastus prekybos tinklus, tačiau į Lietuvą permainos neskuba. Per pastaruosius ketverius metus savitarnos kasų skaičius pasaulyje išaugo 136 proc. – daugiausia JAV, ES ir Japonijoje. Tačiau Lietuvoje naujovė plinta lėtai.
Pramogos
Aukštasis mokslas: brangus, bet dar prieinamas
Aukštojo mokslo sistema D. Britanijoje pastaraisiais metais sėkmingai išgyveno didelius pokyčius, kurie visuomenėje aptarinėjami jau antrus metus iš eilės; nuo tada, kai siekti aukštojo mokslo šioje šalyje tapo brangesniu, tačiau vis dar pasiekiamu malonumu.
Aktualijos
Nebrangios studijos ir geresnis darbas – lietuvių šansas D. Britanijoje
Ne vienas lietuvis, atvykęs į Jungtinę Karalystę, griebiasi pirmo pasitaikiusio darbo, kuris neatitinka jo kvalifikacijos, ir ilgus metus dirba už minimalų atlygį. Kad gautum gerai apmokamą darbą, turi būti baigęs vietinius universitetus. Pasak studijų Jungtinėje Karalystėje konsultantės Jelenos Kandratavičienės, lietuviai turi puikių galimybių baigti studijas JK ir įgyti reikiamą kvalifikaciją, kuri atvers duris į geriau apmokamą ir mėgstamą darbą.
Pramogos
Geriausi JK universitetai – ne vargšams
Naujausi duomenys rodo, kad Jungtinėje Karalystėje valstybines mokyklas pabaigę jaunuoliai vis sunkiau patenka į prestižinius universitetus, kur daugiau nei pusė vietų atitenka privačių mokyklų auklėtiniams, skelbė „Skynews“.
Aktualijos
Nebrangios studijos ir geresnis darbas – neišnaudotas lietuvių šansas D. Britanijoje
Ne vienas lietuvis, atvykęs į Jungtinę Karalystę, griebiasi pirmo pasitaikiusio darbo, kuris dažnai neatitinka jo kvalifikacijos ir ilgam nugramzdina viltį dirbti mėgstamą ir gerai apmokamą darbą. Dar nedaugelis žino, kad Europos Sąjungos piliečiai, pragyvenę Jungtinėje Karalystėje 2–3 metus, gali gauti valstybinę lengvatinę paskolą ir stipendijas studijoms, kurios atvers duris į geriau apmokamą ir mėgstamą darbą.
ŽYMA
PWC