antradienis, rugsėjo 29 d.
Sveikata
JAV Maisto ir vaistų administracija: IQOS sistema mažiau kenksminga nei įprastos cigaretės
Už visuomenės sveikatos apsaugą atsakinga JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) praėjusią savaitę pripažino, kad kaitinamojo tabako sistema IQOS yra
Lietuva
Lietuvos paaugliai – tarp daugiausiai rūkančių ir vartojančių alkoholį Europoje
Lietuvos paaugliai išlieka tarp daugiausiai rūkančių ir nesaikingai vartojančių alkoholį Europoje bei kai kuriose kitose pasaulio valstybėse, atskleidė Pasaulio sveikatos
Sveikata
Koronavirusas: rūkantiems gresia akivaizdžiai didesnis pavojus
Rūkaniems ir obstrukcinių plaučių ligų pacientams gresia didesnė rizika sunkiai susirgti ir mirti užsikrėtus Covid-19 virusu. Pirmieji tokią išvadą
Gyvenimas
E-cigaretė „it bomba“ sprogo kišenėje - 37 metų amžiaus tėtis patyrė trečio laipsnio nudegimus
37 metų amžiaus tėtis Richardas Binghamas sako, kad akimirka, kai jo elektroninė cigaretė susilietė su raktais, buvo tarsi bombos sprogimas - laimei tą dieną jis dirbo Whitingtono ligoninėje šiauriniame Londone.
Verslas
Tabakas
JAV mažina kvapniųjų elektroninių cigarečių prieinamumą
JAV uždraudė prekyba kai kuriomis skoninėmis elektroninėmis cigaretėmis, nes jų priklausoma tampa vis didesnė dalis paauglių.
Gyvenimas
Kasdien elektronines cigaretes rūkiusiai paauglei sukelta koma: jaunoji karta tapo bandymų triušiais
Kasdien elektronines cigaretes rūkiusi 18-metė amerikietė atsidūrė komoje. Mergina teigia, kad mediciniškai sukelta koma jai buvo po to, kai medikai pastebėjo, jog jos plaučiuose atsirado stiprus uždegimas. Dėl sveikatos pablogėjimo mergina kaltina elektronines cigaretes ir jų išpopuliarėjimą.
Verslas
Išpūstas reikalas: tabako rinkai patiriant virsmą, kontrabanda šalyje nežada išnykti
Mokesčiai ir kontrabanda visuomet buvo svarbiausi tabako rinkos veiksniai. Dabar įtaką ima daryti ir technologijos.
Pramogos
Parlamentarai nori didinti legalaus rūkymo amžių
Amžių, nuo kurio būtų galima įsigyti rūkalų, norima padidinti iki 21 metų, skelbia parlamentarai. Siekdami paskatinti jaunus žmones nerūkyti, grupė politikų ir jaunimo organizacijų atstovų siūlo parlamentarams didinti amžių, nuo kurio leidžiama teisėtai įsigyti ciageretes. Šiuo metu jos prieinamos visiems, kam yra 18 metų.
Gyvenimas
Vis daugiau vaikų rūko elektronines cigaretes
Per ketverius metus padvigubėjo vaikų, pradėjusių rūkyti elektronines cigaretes, skaičius, praneša Metro.co.uk.
Verslas
Šaltesnis dūmas: į elektronines cigaretes pasaulyje žiūrima skirtingai
Į elektroninių cigarečių erą žengianti tabako pramonė ne visose šalyse pasitinkama tik įtariais žvilgsniais
Pramogos
Dainininkas R. Williamsas su priklausomybe kovoja spalvindamas knygutes
Visame pasaulyje garsus atlikėjas Robbie Williamsas, norėdamas įveikti priklausomybę nuo rūkymo, ėmėsi neįprasto hobio – spalvinimo. Savo gerbėjams tiesioginės transliacijos instagrame metu vyras atskleidė, kad spalvoti pieštukai, flomasteriai ir švarūs popieriaus lapai jam padeda sutelkti dėmesį ir negalvoti apie rūkymą.
Sveikata
Vis daugiau elektroninių cigarečių vartotojų nori išsigydyti priklausomybę nuo jų
Kaip teigia didžiausia Londone dirbanti klinika, padedanti atsikratyti žalingo įpročio rūkyti, vis daugiau elektroninių cigarečių vartotojų taip pat nori atsikratyti šios priklausomybės.
The Economist
Tabako alkoholio ir kiti „nuodėmės“ mokesčiai yra ne tokie efektyvūs, kaip atrodo
Apmokestinus alkoholį, tabaką ir cukrų pasitaiso visuomenės sveikata. Bet tokie mokesčiai dažnai būna ne visai vykę.
Verslas
Nematau ir nerūkau
Nors vienas pastebimiausių šios Vyriausybės tikslų yra kova su alkoholio vartojimu, rūkaliai taip pat nebus palikti likimo valiai. Tiesa, dar ne visai aišku, ką sumažins planuojami pakeitimai – rūkančiųjų skaičių ar verslininkų pelną.
Verslas
Tabako rinkos virsmas: rūkorius pamažu keičia garintojai
Cigarečių gamintojų investicijos į elektronines cigaretes gali padėti ne tik išgyventi tradicinei tabako pramonei, bet ir susigrąžinti dalį vartotojų.
Aktualijos
Dėl rūkymo per metus pasaulyje miršta 7 mln. žmonių, sako Pasaulio sveikatos organizacija
Daugiau kaip 7 mln. žmonių kiekvienais metais miršta dėl rūkymo ir tabako vartojimo kasmet, skelbia Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Ši Jungtinių Tautų agentūra taip pat perspėja dėl didelio tabako gamybos, platinimo ir atliekų poveikio aplinkai.
Pasaulio lietuviai
Lietuvė Norvegijoje: „Pinigai nelemia mano gyvenimo kokybės“
Scenografė Simona Biekšaitė, šiuo metu, kaip pati sako, oficialiai „įsirengusi bazę“ Norvegijoje. Baigusi bakalauro studijas bei įpusėjusi magistrą mergina suprato norinti naujų iššūkių bei kitokio suvokimo apie teatrą, tad pasirinko mokslus Norvegijos teatro akademijoje. Juos baigus jai atsivėrė daugybė kelių viso pasaulio teatruose.
Pasaulio lietuviai
Paroda „Vieną kartą Lietuvoje“ - Gateshead mieste
Ambasadorė Asta Skaisgirytė Liauškienė atidarė „The Shipley“ meno galerijoje Gateshead mieste organizuotą lietuvių kilmės britų menininkės Naomi Alexander darbų parodą, kurioje eksponuojami tapybos, akvarelės ir grafikos darbai.
ŽYMA
RŪKYMAS