ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Pasaulis
Hakeriai paskelbė Lenkijoje radiacijos pavojų
 Dvi Lenkijos vyriausybinių institucijų interneto svetainės trečiadienį buvo nulaužtos ir jose trumpam buvo patalpinta melaginga informacija apie neegzistuojančią radioaktyvią grėsmę,
Aktualijos
Radiacija
Černobylio miškų gaisro dūmai neturėtų pasiekti Lietuvos, ramina Radiacinės saugos centras
Radiacinės saugos centras sekmadienį pranešė stebintis susidariusią situaciją dėl Černobylio zonos miškuose siaučiančių gaisrų. Pasak centro, Lietuvoje šiuo metu radiacinis
Pasaulis
Seulas susirūpinęs dėl pranešimų apie galimą radiacijos nuotėkį Šiaurės Korėjoje
Pietų Korėja analizuoja vandens mėginius, surinktus prie jūrinės sienos su Šiaurės Korėja, žiniasklaidai paskelbus pranešimų apie galimą radioaktyvių atliekų nuotėkį iš kaimyninės valstybės urano gamybos įmonės į Geltonąją jūrą, trečiadienį pranešė Suvienijimo ministerija Seule.
Pasaulis
Medikai, gydę radiacija per sprogimą apsinuodijusius rusus: „per trisdešimt tris metus mūsų valdžia neišmoko nieko”
Vieno iš gydytojų, gydžiusių per sprogimą Archangelsko srityje nukentėjusius asmenis, raumenyse rasta itin pavojingo, radioaktyvaus izotopo Caesium-137. Jis izotopiniu branduoliniu kuru varomo reaktoriaus bandymų metu nukentėjusius asmenis gydė Archangelsko ligoninėje.
Pasaulis
Šiaurės Norvegijoje netoli Rusijos aptikta radioaktyvaus jodo pėdsakų
Norvegijos branduolinės saugos tarnyba ketvirtadienį pranešė aptikusi nedidelius radioaktyviojo jodo kiekius su Rusija besiribojančiame šiauriniame regione po sprogimo rusų karinių jūrų pajėgų raketų bandymų poligone.
Pasaulis
Po sprogimo Rusijos kariniame poligone – keisti manevrai
Rusijos kariškiai antradienį paragino vieno kaimo, esančio netoli karinių jūrų pajėgų bandymų poligono, gyventojus evakuotis, bet po kelių valandų šį nurodymą atšaukė.
Pasaulis
Karinė Černobylio paslaptis: mano vyrai šveitė tuos prakeiktus gelžgalius, kol krisdavo iš nuovargio iki kraujo nutrintomis rankomis
Buvo jau gerokai po vidurnakčio, kai kolona pagaliau pasiekė Kijevą. Trisdešimt vilkikų, gabenančių trisdešimt zenitinių raketų, lėtai slinko miesto centru. Tuo metu galimybės apvažiuoti miesto centrą nebuvo, tad ir važiavo visa ši procesija, apsigobusi aksomine balandžio naktimi, per pačią Ukrainos sostinės širdį. Pačiame kolonos priekyje važiavo UAZ visureigis su vyresniuoju karininku. Jų niekas nelydėjo. Ir tai nebuvo nei karinio parado repeticija, nei kokių nors beprotiškų manevrų dalis. Tai buvo superslapta trisdešimties „žemė-oras“ klasės raketų perkėlimo (kitaip tariant – evakuacijos) operacija iš slaptos pozicijos Černobylio rajone į kitą karinę bazę prie Boryspilio. Iš trisdešimties pervežamų raketinių kompleksų S75-M4 „Volchov“ trys egzemplioriai buvo aprūpinti branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, rašo svoboda.org.
Pasaulis
Rusijai nepavyko nuslėpti branduolinio incidento: po raketos bandymo padėtis primena Černobylio tragediją
Nedidelis incidentas, kuro nutekėjimas, keli sužeisti, padėtis kontroliuojama. Taip dar ketvirtadienį aiškino Rusijai Gynybos ministerija, komentuodama netoli Severodvinsko esančiame laivyno poligone įvykusį sprogimą. Tačiau aiškėja, kad tikrasis nelaimės mastas slepiamas ir kur kas rimtesnis, o ir priežastis – branduolinės raketos bandymas paaiškina radiacijos nuotėkį.
Pasaulis
Pamirškite Černobylį ar Fukušimą: šis rojaus kampelis yra labiausiai užteršta vieta Žemėje
Po branduolinio reaktoriaus sprogimo Černobyllio atominės elektrinės stogas buvo pramintas pavojingiausia vieta Žemėje – juk ant jo pabuvus bent dvi minutes gyvenimo trukmė sumažėdavo per pusę. Per pastaruosius dešimtmečius radiacijos kiekis Černobylyje nukrito, o teritorija atvira turistams, kuriems virš 18 metų. To nebūtų galima pasakyti apie dalį Maršalo salų. Susipažinkite – šios Ramiajame vandenyne esančios salos yra labiau užterštos radiacija nei garsusis Černobylis, rašo businessinsider.com.
Pasaulis
Penki faktai, kurių nežinojote apie Černobylio katastrofą ir jos padarinius
1986 metais – prieš daugiau nei tris dešimtmečius – nugriaudėjo sprogimas Černobylio branduolinėje jėgainėje.
Pasaulis
Mokslininkai tyrinėjo raudoną Černobylio mišką: aptikome labai pavojingų židinių
Praėjo 33 metai nuo Černobylio branduolinės elektrinės sprogimo, po kurio radiacija pasklido dideliu spinduliu aplink. Per šį laiką daug kas pasikeitė, tačiau Černobylio zona tebėra viena labiausiai radiacija užteršta teritorija pasaulyje.
Pramogos
Karalienės Elizabeth II kalėdinis sveikinimas
Britų karalienė Elizabeth II savo kalėdiniame sveikinime pagerbė Londono ir Mančesterio atsaką į šiais metais įvykdytas baisias ekstremistų atakas.
Lietuva
Dalios Grybauskaitės sveikinimas šalies žmonėms šv. Kalėdų proga
Atėjus šventoms Kalėdoms Lietuvos žmones tradiciškai sveikina šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Temos
Evakuacijos zona
Pustrečio tūkstančio kvadratinių kilometrų plotas su savomis taisyklėmis, apleistais miestais, technikos kapinynais ir radiacijos kišenėmis. Černobylį lankanti Dalia Smagurauskaitė užrašo čia likusių daiktų papasakotas istorijas.
Pramogos
Kalėdinėje kalboje karalienė nepaminėjo „Brexit”
Kalėdinėje kalboje Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II sakė, jog „tūktstantis mažų, bet gerų darbų” gali pakeisti pasaulį, kad ir kokios didelės pasaulio problemos atrodytų.
Pramogos
Šventinis „Tiesos“ sveikinimas skaitytojams
Mieli skaitytojai, „Tiesos” kolektyvas sveikina visus skaitytojus su Šv. Kalėdomis ir ateinančiais Naujaisiais Metais!
ŽYMA
RADIACIJA