šeštadienis, sausio 16 d.
Pramogos
Rytį Ciciną Turkijoje užklupo žemės drebėjimas
Viename iš Turkijos kurortų poilsiaujantis Lietuvos estrados princu vadinamas Rytis Cicinas patyrė, ką reiškia žemės drebėjimas.
Pasaulis
Japonijoje per žemės drebėjimą sužeista daugiau kaip 210 žmonių (atnaujintas)
Antrąjį pagal dydį Japonijos miestą Osaką pirmadienį rytinio piko valandą sukrėtė stiprus žemės drebėjimas, regione žuvo mažiausiai trys žmonės, tarp jų – vaikas, o dar dešimtys asmenų buvo sužeisti, pranešė šalies vyriausybė.
Aktualijos
Jungtinę Karalystę supurtė žemės drebėjimas
Praėjusį savaitgalį dalį Anglijos ir Velso supurtė ne itin stiprus žemės drebėjimas, apie nukentėjusiuosius nepranešta.
Pasaulis
Taivane – galingas žemės drebėjimas
Antradienį stiprus žemės drebėjimas supurtė Kinijai priklausančią Taivano salą, pranešama apie didžiulius padarinius, kol kas nėra informacijos apie aukas.
Pasaulis
Siaubingas žemės drebėjimas nusinešė daugiau nei 400 gyvybių (atnaujinta)
Regioną abipus Irano ir Irako sienos supurčiusio smarkaus žemės drebėjimo aukų Irane padaugėjo mažiausiai iki 445. Dar mažiausiai 7 400 žmonių buvo sužeisti per sekmadienio vakarą įvykusį 7,3 balo žemės drebėjimą, sakoma valstybinės televizijos pranešime.
Pasaulis
Žemės drebėjimas Meksikoje: nenumaldomai daugėja aukų
Daugiau kaip 220 žmonių žūtis buvo patvirtinta po antradienį Meksikai smogusio smarkaus 7,1 balo žemės drebėjimo, sugriovusio pastatų sostinėje ir sukėlusio paniką per niokojančių 1985 metų požeminių smūgių metines, pranešė šalies vyriausybė.
Pasaulis
Po galingo žemės drebėjimo Meksikai gresia didžiulis cunamis
Penktadienio naktį netoli Meksikos krantų kilus galingam žemės drebėjimui jį pajuto ir milijonai žmonių šalies sostinėje. Tačiau tuo nemalonumai nesibaigia – gresia ir cunamis.
Pasaulis
Italijos saloje – pražūtingas žemės drebėjimas ir stebuklas (nuotraukos)
Pirmadienį vakare prie Italijos krantų kilus žemės drebėjimui griuvėsiais virto įstabaus grožio turistų pamėgta sala, yra žuvusiųjų, o tikru stebuklu vadinamas kūdikio išgelbėjimas.
Lietuva
Žemės drebėjimas Turkijoje išgąsdino lietuvę
Bodrumo kurorte atotstogavusi lietuvė praėjusią naktį dar ilgai prisimins su siaubu. Moterį naktį pažadino judanti lova ir kaip ji pati pasakojo portalui delfi.lt, greit suprato, kas vyksta.
Kultūra
Ieškokit auklės
Opera vaikams yra vienas kebliausių žanrų scenos menininkams. Kaip jį sekėsi įveikti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro premjeros „Penki Merės stebuklai“ kūrėjams, Ieva Rekštytė-Matuliauskė teiravosi spektaklio muzikos vadovo ir dirigento Juliaus Geniušo.
Pasaulis
Sniego lavina Italijoje užgulė viešbutį – yra žuvusiųjų
Vėlų trečiadienio vakarą, centrinėje Italijoje sniego nuošliauža užgulė viešbutį. Vietinės gelbėtojų tarnybos patvirtino, kad aukų neišvengta.
Pramogos
Šiaurės Jorkšyrą supurtė žemės drebėjimas
3,8 balų stiprumo žemės drebėjimas supurtė Šiaurės Jorkšyrą.
Pasaulis
Žemės drebėjimas Italijoje žmonių netraiškė, naikino miestus
Italijoje po kojomis drebanti žemė be namų paliko dešimtis tūkstančių žmonių. Per tris mėnesius šalį supurtė jau keturi galingi drebėjimai. Teigiama, kad nuo rugpjūčio silpnesni ar stipresni smūgiai pasikartoja kone kasdien.
Pasaulis
Italiją supurtė stiprus žemės drebėjimas
6,6 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas supurtė Centrinę Italiją. Žemės drebėjimo epicentras buvo 68 km į pietryčius nuo Perugios miesto ir 132 km į šiaurės rytus nuo Romos esantis Norcios miestas.
Pasaulis
Mažas stebuklas: griuvėsių įkalinta katė išgyveno
Žemės drebėjimo suniokotoje centrinėje Italijoje tebesitęsiant gelbėjimo ir paieškoms darbams, ugniagesiams pavyko iš po griuvėsių ištraukti katę.
Pramogos
Žuvę britai griuvėsiuose rasti vienas kito glėbyje
Tarp pražūtingo žemės drebėjimo Italijoje aukų rasti ir sutuoktiniai britai, kuriuos mirtis užklupo miegant. Gelbėtojai aptikus vyro ir moters kūnus, jie buvo vienas kito glėbyje.
Pramogos
Karalienė Italijai skyrė asmeninę auką
Žemės drebėjimo aukoms centrinės Italijos regione asmeninę auką skyrė ir Jungtinės Karalystės valdovė Elizabeth II.
Pasaulis
Per žemės drebėjimą Italijoje žuvo mažiausiai 247 žmonės
Paskutiniais duomenimis žmonių, žuvusių žemės drebėjimo Italijoje metu skaičius išaugo iki 247. Naktį buvo jaučiami pakartotiniai žemės drebėjimo smūgiai, kurie sujudino griuvėsius.
Pasaulis
Žemės drebėjimas Italijoje: žuvo mažiausiai 120 žmonių, 360 sužeista
Centrinę Italiją sukrėtė stiprus, 6,2 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo netoli sostinės Romos.
Pasaulis
500 galingų požeminių smūgių griovė Ekvadorą
Ekvadorą ir toliau purto stiprūs požemiai smūgiai. Pirmasis žemės drebėjimas, kurio stiprumas siekė 6 balus pagal Richeterio skalę, įvyko vos prieš keturias dienas. Ketvirtadienį žemė vėl ėmė drebėti. Užfiksuotas 6,1 balo stiprumo drebėjimas.
ŽYMA
RAMINTA ŠERKŠNYTĖ