trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Lietuva
Mirė režisierius E. Nekrošius
Antradienio naktį ligoninėje Vilniuje mirė režisierius Eimuntas Nekrošius, BNS patvirtino jo giminaitis parlamentaras Arvydas Nekrošius.
Pasaulio lietuviai
Filmo „Sengirė” režisierius M. Survila žmonėms norėjo suspėti parodyti seniausius Lietuvos miškus
Režisierius Mindaugas Survila filmą „Sengirė“ pirmą kartą žiūrovams pristatė pernai, bet, kaip pats prisipažįsta, ketverius metus užtrukęs filmavimas ir antra tiek pasiruošimo pareikalavusi kino juosta jo nepaleidžia iki šiol. Įspūdingo dokumentinio filmo, nufilmuoto paskutinėse senosiose Lietuvos giriose ant žemės ir po vandeniu, laukiama pasaulio kino salėse ir festivaliuose, o šių metų spalio 23-iąją bus pristatytas ir Londone.
Pramogos
Mirė filmų apie Džeimsą Bondą režisierius
Būdamas 97 metų mirė dešimtis filmų, įskaitant tris juostas apie britų superagentą Džeimsą Bondą, sukūręs režisierius Lewisas Gilbertas, patvirtino prodiuseriai.
Pramogos
Paskelbtas geriausias JAV kino režisierius
JAV režisierių gildija (Directors Guild of America, DGA) paskelbė apdovanojimą už geriausią režisieriaus debiutą – jis teko juostos „Pradink“ (Get out) režisieriui Jordanui Peele'ui, kuris sakė, kad dėl reakcijos į jo filmą šie metai jam buvo „geriausi gyvenime“.
Lietuva
Žymiausias Lietuvos kino režisierius apkaltintas seksualiniu priekabiavimu
Po aktorės Julijos Steponaitytės mestų kaltinimų, kad ją seksualiai pasinaudojo Šarūnas Bartas, būtina sulaukti ir paties kino režisieriaus paaiškinimų, sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.
Pramogos
Mirė lietuviškų šaknų turintis Holivudo režisierius
Sekmadienį, būdamas 77-erių metų, užgeso lietuviškų šaknų turintis JAV kino kūrėjas George'as A.Romero, kurio 1968-ųjų kultinė klasikinė siaubo juosta „Gyvų numirėlių naktis“ davė pradžią filmų apie zombius žanrui.
Pramogos
Režisierius E. Vėlyvis pateko į areštinę
Režisierius Emilis Vėlyvis trečiadienio vakarą atsidūrė areštinėje, nes siautėjo viename Vilniaus restoranų ir įsivėlė į muštynes.
IT ir transportas
Škoda Rapid/Spaceback
Nuosaikiai įkainotas hečbekas, atrodantis kaip sedanas. Siūloma ir universalo versija, kuri brangesnė lygiai 1 euru. Pasirinkite 1,2 litro variklį su
Pramogos
Susituokė režisierius E. Vėlyvis?
Šiandien pasklido žinia, jog vakar kino režisierius Emilis Vėlyvis susituokė su savo išrinktąją Olga Klickaja.
ŽYMA
RAPID/SPACEBACK