sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Pasaulis
Tamsiaodė aktyvistė apkaltino L. Jamesą rasizmu: jis turi baltaodį virėją, sodininką ir vairuotoją
Politinė aktyvistė ir tinklaraštininkė Candace Owens sukritikavo Los Angeles „Lakers“ krepšinio komandos puolėją LeBroną Jamesą ir apkaltino jį neseniai įvykusia
Pasaulis
Čekijos prezidentas: šūkis „Juodųjų gyvybės svarbios“ yra rasistinis
Čekijos prezidentas Milošas Zemanas antradienį pareiškė, kad šūkis „Juodųjų gyvybės svarbios“ („Black Lives Matter“, BLM) yra rasistinis. Prezidentas tai pareiškė praėjus
Anglijoje
BBC skelbia skirsianti 100 mln. svarų savo biudžeto „įvairovei“ užtikrinti
Jungtinės Karalystės visuomeninis transliuotojas BBC pirmadienį pareiškė, kad per ateinančius trejus metus iš savo biudžeto skirs 100 mln. svarų (110
Komentarai
Komentaras
Kuo vergovės tema svarbi Vidurio ir Rytų Europai?
Judėjimas „Juodųjų gyvybės svarbios“ buvusioms pavergtosioms tautoms gali atrodyti tolima problema, ir tą patį galima pasakyti žvelgiant iš priešingos pusės. Protestuotojai Jungtinėse Valstijose ir kitur galvoja, kad visi baltieji yra daugmaž vienodi. Vis dėlto žmonės iš šalių į rytus nuo Vokietijos neatliko jokio vaidmens europiečiams kolonizuojant Afriką, Aziją ir Lotynų Ameriką. Šios šalys negavo naudos iš prekybos vergais. Jų juodaodžių bendruomenės – nežymios.
Komentarai
Komentaras
Paminklų griovimo metai
Po George'o Floydo nužudymo įsibėgėjo paminklų griovimo banga. Pagrindinis taikinys – baltieji vyrai, pritarę ar dalyvavę juodaodžių, Amerikos indėnų, indų ir kitų trečiojo pasaulio nebaltaodžių gyventojų persekiojime ar diskriminavime. Azartas griauti iš JAV greit persimetė į kitas pasaulio šalis. Ten, kur nebūta tinkamų paminklų, demonstrantai reiškė savo pritarimą bendraminčių veiksmams kitur.
Pasaulis
Rasizmas
JAV neslūgsta įtampa policijai nušovus dar vieną juodaodį
Atlantoje baltajam policininkui nušovus dar vieną juodaodį paaštrėjo JAV apėmusios audringos diskusijos dėl rasizmo, o šiame pietiniame mieste į gatves vėl plūstelėjo žmonės ir reikalavo policijos viršininkės atsistatydinimo.
Pasaulis
Minias į gatves genanti statistika: ar tikrai JAV egzistuoja pareigūnų rasizmas?
Per pasaulį nuvilnijus „Black lives matter“ (liet. „Juodųjų gyvybės svarbios“) protestams JAV imta kalbėti apie JAV egzistuojantį institucinį rasizmą, pabrėžiant,
Kultūra
Filmai
Pramogų verslas peržiūri produkciją, „HBO Max“ iš sąrašo pašalino filmą „Vėjo nublokšti“
Vaizdo transliuotojas internetu „HBO Max“ laikinai pašalino filmą „Vėjo nublokšti“ (Gone With The Wind) iš transliuojamų filmų sąrašo, kad šią daug kritikos už vergijos romantizavimą pilietinio karo metais Amerikos pietinėse valstijose sulaukusią 1939 metų juostą galėtų įvilkti į istorinį kontekstą.
Pasaulis
Rasizmas
Po G. Floydo žūties Mineapolio miesto taryba pertvarkys vietos policijos tarnybą
Mineapolio policijos departamentas bus išardytas ir pertvarkytas, vėlai sekmadienį paskelbė šio JAV miesto tarybos nariai.
Lietuva
Vilniuje vyko eisena prieš rasizmą: siekiama parodyti solidarumą su protestuotojais JAV
Apie tūkstantį jaunuolių Vilniuje penktadienį susirinko į demonstraciją už juodaodžių teises, reikšdami solidarumą su protestais Jungtinėse Valstijose ir pasaulyje dėl
Pramogos
Dėl rasistinių komentarų atsistatydino JK vyriausybės patarėjas
Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono vyriausybės patarėjas Andrew Sabisky vėlyvą pirmadienio vakarą atsistatydino, iškilus jo komentarams, kuriuose jis susiejo intelektą su rase ir išreiškė paramą eugenikos principais paremtai politikai.
Pasaulis
Konservatyvus Estijos laikraštis apie darželio „Männy" poelgį: tai - rasizmas prieš baltuosius
Estijos žiniasklaida jau kelias dienas nerimsta dėl vietos darželio „Männy” poelgio: rašoma, kad darželio vadovybė pasidalino Kalėdinėmis nuotraukomis bei vaizdo įrašu, kuriose užfiksuoti tik juodaodžių bei maišytos rasės vaikai.
Aktualijos
Pamatykite: Londono metro juodaodį verslininką užsipuolę rasistai vaidino beždžiones
27-erių metų verslininką Mohammed Dirir užfiksavo rasizmo ataką Londono metro, Northern line. Šeši vyrai juodaodį užsipuolė dėl jo odos spalvos, šokinėjo ant metro sėdynių, kasėsi pažastis ir skleidė beždžioniškus garsus.
Komentarai
Sutikę Žmogų, Tautą ir Dievą
Pranciškus išvyko, o mes likome. Likome kiekvienas su savo tikėjimu ar netikėjimu, pasiėmę iš popiežiaus vizito tiek, kiek mums šią akimirką reikia arba kiek pajėgiame priimti.
The Economist
Penkiasdešimt metų po Martino Lutherio Kingo mirties – susiskaldžiusi Amerika
Atvirą rasizmą keičia klasių skirtumai. Tai turėtų skambėti kaip kvietimas veikti.
Pasaulis
Lėktuve užsidegė mobilusis
Kanados oro linijų lėktuve užsiliepsnojus mobiliajam telefonui nukentėjo viena keleivė, pranešė kompanijos „Air Canada“ atstovai.
Pramogos
Parduodamas naujasis „iPhone X“ žmonės eina iš proto (VIDEO)
Tūkstančiai žmonių visame pasaulyje stovi eilėse, kad vieni pirmųjų įsigytų naująjį „iPhone X“.
Aktualijos
Virdžinijoje – mūšiai su ultranacionalistais, žuvo trys žmonės
Virdžinijoje viena moteris žuvo šeštadienį automobiliui įsirėžus į minią per baltųjų nacionalistų eitynių dalyvių ir jų oponentų susirėmimus, privertusius JAV prezidentą Donaldą Trumpą pasmerkti „daugelio šalių neapykantą, fanatizmą ir smurtą“.
Pasaulis
Būkite atsargūs: vyras mirė vonioje naudodamasis telefonu
Londone įvyko skaudi nelaimė, per kurią naudodamasis išmaniuoju iPhone telefonu žuvo jaunas vyras. Jį mirtinai nutrenkė elektra.
ŽYMA
RASIZMAS