ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Kava su IQ
Išskirtinis interviu
O. Sencovas: „Sapne dar esi laisvas žmogus, bet prabundi – tu kalėjime“
„Kalėjimas – labai gera gyvenimo mokykla, ir nesigailiu šios patirties. (...) Aš paprasčiausiai bandžiau likti žmogumi, nes kalėjimas žmones laužo, gadina labai stipriai“, – interviu IQ teigė Ukrainos režisierius ir aktyvistas Olegas Sencovas. Su juo Strasbūre kalbėjosi žurnalistas Evaldas Labanauskas.
Kultūra
Teatras
J. Koceli: „Statydamas antikinę pjesę jaučiuosi kaip archeologas“
 Prieš metus prasidėjusi slovėnų režisieriaus Jašos Koceli pažintis su Nacionaliniu Kauno dramos teatru (NKDT) išaugo į jau netrukus įvyksiančią spektaklio „Elektra“ premjerą. Prieš ją Viktorija Vitkauskaitė menininko klausė, ką savito jis rado garsiojoje tragedijoje.
Temos
Teatro nenuorama R. Icke'as senas tiesas daužo į šipulius
Robertas Icke’as – radikaliausias jaunosios kartos teatro režisierius. Laurai Barton jis pasakoja, kaip pritaikyti klasiką naujiesiems laikams.
Pramogos
Būdamas 51-erių mirė „Oskarui“ nominuotas režisierius J. Singletonas
Mirė žinomas, gerbiamas ir prestižiniam „Oskaro“ apdovanojimui nominuotas režisierius Johnas Singletonas, rašo Bbc.com. Jo šeimos paviešintame pranešime skelbiama, kad įtakingas kino filmų kūrėjas „iškeliavo ramiai“ beveik iškart po to, kai Los Andželo ligoninėje, kurios intensyvios priežiūros skyriuje jis buvo gydomas po patirto insulto, buvo atjungti jo gyvybę palaikantys aparatai.
Kultūra
„Floridos projekto“ režisierius S. Bakeris: būtų sunku kurti beprasmius filmus
Pernai Kanų kino festivalyje filmą „Floridos projektas“ pristatęs Seanas Bakeris pelnė vieno įdomiausių šiandienos nepriklausomų JAV režisierių vardą. Lietuvoje viešėjęs „Kino pavasario“ svečias teigė manantis, kad kinas gali pakeisti žmonių mąstymą ir net gyvenimą.
Kultūra
Mirė filmų „Skrydis virš gegutės lizdo“ ir „Amadėjus“ režisierius M. Formanas
Čekijoje gimęs kino režisierius Milošas Formanas, pelnęs „Oskarus“ už savo filmus „Skrydis virš gegutės lizdo“ (One Flew Over the Cuckoo's Nest) ir „Amadėjus“ (Amadeus), mirė būdamas 86 metų, pranešė čekų žiniasklaida.
Komentarai
Žaidžiame klasiką? Ar gyvename ja?
Viena sunkiausių dilemų mūsų dienomis tapo santykis su klasika. Kiekviena epocha unikali savo gyvenimo ir kultūros formomis, pasaulėjauta, santykiu su
Pasaulis
Nauja kalėdinė tradicija: puoškite nuomotą eglę
Jauni vokiečiai jau antrus metus prieš Kalėdas imasi raginti žmones namuose puošti nuomojamas egles. Jas šiais metais jau galima įsigyti ne tik Kelne, kaip pernai, bet ir Hamburge, Hanoveryje bei Brėmene. Idėjos ir verslo vystytojai tiki, kad ilgainiui tai taps gražia atsakingo vartojimo tradicija.
ŽYMA
REŽISIERIUS