šeštadienis, balandžio 10 d.
Pasaulis
ES ir Turkija
Nesutarimai: Turkija ES sankcijų planą vadina „šališku ir neteisėtu“
Turkija penktadienį „šališku ir neteisėtu“ pavadino Europos Sąjungos planą parengti Turkijos piliečių, kuriems bus taikomos sankcijos, sąrašą, reaguojant į Ankaros vykdomą gamtinių dujų žvalgybą Graikijos ir Kipro vandenyse.
Pasaulis
Juodoji jūra
Turkija: Juodojoje jūroje aptiktas dujų telkinys – ketvirtadaliu didesnis, nei tikėtasi
Turkija padidino dujų atsargų netoli jos krantų Juodojoje jūroje aptiktame telkinyje įvertį ketvirtadaliu – nuo 320 mlrd. iki 405 mlrd. kubinių metrų, pranešė valstybinė kompanija TPAO.
Pasaulis
Turkija
Turkijos teismas panaikino Švč. Išminties soboro muziejaus statusą, leido paversti jį mečete
Turkijos aukščiausioji teismo institucija penktadienį atšaukė Bizantijos imperijos laikų Švč. Išminties soboro (Hagia Sophia) turėtą muziejaus statusą ir atvėrė kelią vėl paversti šį VI a. statinį mečete, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.
Pasaulis
Perversmas
Nepavykusio Turkijos perversmo atomazga – kalėti iki gyvos galvos nuteistas 121 asmuo
Turkijos teismas penktadienį skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmes 121 žmogui, nuteistam už dalyvavimą nesėkmingame 2016 metų bandyme įvykdyti valstybės perversmą ir nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Pasaulis
RUSIJA IR TURKIJA
Santuoka iš išskaičiavimo: Rusijos ir Turkijos artimos draugystės pabaiga tampa vis realesnė
Kol nei viena, nei kita neprašo daugiau, draugauti Rusijai ir Turkijai apsimoka Priešininkės jos buvo nuo seno. Į pirmuosius karus tuometės
Politika
RUSIJA IR TURKIJA
Santuoka iš išskaičiavimo
Kol nei viena, nei kita neprašo daugiau, draugauti Rusijai ir Turkijai apsimoka Priešininkės jos buvo nuo seno. Į pirmuosius karus tuometės
Pasaulis
Derybos
Rusija ir Turkija susitarė nutraukti ugnį Sirijoje
Turkija ir Rusija pasiekė susitarimą, kad nuo penktadienio vidurnakčio Sirijos šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje bus nutraukta ugnis, po ketvirtadienį ilgai trukusių derybų Maskvoje pranešė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.
Pasaulis
Turkija
R. T. Erdogano ultimatumas: Europa privalo paremti Turkiją Sirijoje, jei nori sprendimo dėl migrantų
Europos šalys privalo palaikyti Turkijos „sprendimus“ Sirijoje, jei nori išspręsti migrantų krizę, trečiadienį pareiškė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas , apkaltinęs Europą „trypiant“ pabėgėlių teises.
Pasaulis
Ledų diplomatija: malonūs Rusijos prezidento gestai maskuoja įtakos siekį
Draugystė susideda iš įsipareigojimo vienas kitam ir simbolinių prielankumo gestų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tai puikiai žino. Ypač jei siekia ko nors mainais.
The Economist
Užsienio investicijos Afrikoje
Afrika vis labiau domina kitų žemynų galingąsias
Vakarų investuotojai seka paskui Kiniją, kuri žengė pirma
Pasaulis
Du paaugliai kaltinami lengvojo lėktuvo vagyste
JAV, Jutos valstijos rytuose šerifo pareigūnai areštavo du paauglius, kurie, kaip teigiama, privačiame aerodrome kaimo vietovėje pavogė lengvąjį lėktuvą, nuskrido maždaug 24 km ir sėkmingai nutūpė Vernalo regioniniame oro uoste.
Aktualijos
Vos pakilęs „Ryto“ lėktuvas turėjo leistis avariniu būdu
Juodkalnija „Ryto“ žaidėjų nutarė nepaleisti. Į Varšuvą išskristi turėjęs komandos lėktuvas vos pakilęs grįžo į Podgoricos oro uostą.
Pasaulis
Keleivis lėktuvo išėjimą supainiojo su tualetu
Indijoje vienas lėktuvo keleivis sukėlė paniką mėgindamas atidaryti lėktuvo išėjimo duris, tikriausiai palaikęs jas durimis į tualetą, pranešė oro bendrovė ir žiniasklaida.
Lietuva
Mirus keleiviui, Vilniaus oro uoste avariniu būdu leidosi lėktuvas
Antradienį Vilniaus oro uoste avariniu būdu leidosi lėktuvas, juo skridusiam keleiviui konstatuota mirtis.
Pasaulis
Dešimtys lietuvių įstrigo oro uoste
Atrodo, kad „Small Planet Airlines“ nesėkmės tęsiasi. Antalijos (Turkija) oro uoste įstrigę savo skrydžio namo laukia daug žmonių. Tokioje situacijoje jie atsidūrę jau nuo penktadienio popietės.
Pasaulis
Mechanikas iš oro uosto pagrobė lėktuvą ir išskrido
Tuščią keleivinį orlaivį iš Siatlo Takomos oro uosto vėlų penktadienio vakarą pavogė, kaip manoma, polinkį į savižudybę turintis mechanikas, kuris sugebėjo išskristi iš oro uosto, tačiau po trumpo skrydžio orlaivis nukrito.
Pasaulis
Nukritus lėktuvui nukentėjo 85 žmonės
Šiaurės Meksikoje per smarkią krušą antradienį nukritus kylančiam oro kompanijos „Aeromexico“ lėktuvui buvo sužeisti mažiausiai 85 žmonės, pranešė pareigūnai.
Pasaulis
Dėl įtariamo terorizmo pavojaus lėktuvas grąžintas į oro uostą
Kinų oro linijos „Air China“ ketvirtadienį pranešė, kad dėl „informacijos apie įtariamą terorizmą“ į Paryžių grįžo į Pekiną skridęs lėktuvas, tačiau Kinijos valstybinė žiniasklaida vėliau pranešė, kad pavojus veikiausiai buvo netikras.
Pasaulis
Keleivis nufilmavo paskutines minutes prieš lėktuvui rėžiantis į žemę
Praeitą savaitę prie Pretorijos miesto Pietų Afrikos Respublikoje sudužo lėktuvas. Du žmonės žuvo, abu pilotai buvo sunkiai sužeisti. Vienam lėktuvo keleiviui mobiliuoju telefonu pavyko įamžinti paskutines akimirkas iki tragedijos. Vaizdo įrašas paviešintas liepos 18 dieną, informuoja cbsnews.com.
Pasaulis
Lėktuvo keleiviai tapo mirštančios moters agonijos liudininkais
Patirtis, kurios netrokšta niekas: iš Londono į Australiją skridusiame lėktuve buvę žmonės buvo priversti stebėti, kaip miršta viena keleivė.
ŽYMA
RECEPAS TAYYIPAS ERDOĞANAS