ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Pasaulis
Škotija iki gegužės planuoja nuspręsti dėl naujo nepriklausomybės referendumo sąlygų
Škotija iki ateinančių metų gegužės nustatys naujo referendumo dėl savo nepriklausomybės sąlygas ir kalendorių, antradienį paskelbė šios Jungtinės Karalystės srities
Pasaulis
Naujoji Zelandija
Paskutinis dūmas: kodėl pasaulį turėtų dominti Naujosios Zelandijos referendumai
Naujosios Zelandijos premjerei Jacindai Ardern šalies parlamento rinkimus dėl koronaviruso iš rugsėjo 19 d. nukėlus į spalį, salų gyventojai gavo daugiau laiko pagalvoti ir dėl tuo pačiu metu vyksiančių referendumų. Vienu jų gali būti legalizuota eutanazija, kitu – kanapės.
Akcentai
Naujoji Zelandija
Paskutinis dūmas
Naujosios Zelandijos premjerei Jacindai Ardern šalies parlamento rinkimus dėl koronaviruso iš rugsėjo 19 d. nukėlus į spalį, salų gyventojai gavo daugiau laiko pagalvoti ir dėl tuo pačiu metu vyksiančių referendumų. Vienu jų gali būti legalizuota eutanazija, kitu – kanapės.
Pasaulis
Italijoje rudenį vyks referendumas dėl parlamentarų skaičiaus mažinimo
Italijoje rugsėjį vyks nacionalinis referendumas dėl abejų parlamento rūmų narių skaičiaus mažinimo, trečiadienį pranešė vyriausybė. Tuo pat metu šešiuose šalies regionuose
Pasaulis
Rusijos rinkėjų aktyvumas balsuojant internetu dėl Konstitucijos pataisų pasiekė 80 proc.
Rusijos rinkėjų aktyvumas dėl prezidento Vladimiro Putino pateiktų pagrindinio šalies įstatymo – Konstitucijos – pataisų pasiekė 80 procentų. Elektroninio balsavimo stebėjimo
Pasaulis
Vladimiras Putinas
Maskva: prieš referendumą – karinis paradas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį Maskvos Raudonojoje aikštėje priėmė didelį karinį paradą, skirtą paminėti Sovietų Sąjungos pergalės prieš nacistinę Vokietiją 75-osioms metinėms, turėjusį įvykti gegužę, bet atidėtą dėl koronaviruso pandemijos.
Pasaulis
Puerto Rikas lapkritį referendume nuspręs, ar taps 51-ąja JAV valstija
Puerto Rikos piliečiai pagal gubernatorės Wandos Vázquez pasirašytą įstatymą lapkričio 3 dieną įvyksiančiame referendume spręs, ar jų šalis taps 51-ąja
Pasaulis
Amerika
Puerto Rikas referendume spręs, ar tapti 51-ąja JAV valstija
Puerto Rikos piliečiai pagal gubernatorės Wandos Vázquez pasirašytą įstatymą lapkričio 3 dieną įvyksiančiame referendume spręs, ar jų šalis taps 51-ąja JAV valstija.
Pasaulis
Vladimiras Putinas
Referendumas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų bus perkeltas
Referendumas dėl Konstitucijos pataisų bus perkeltas iš balandžio 22-osios į vėlesnę datą, trečiadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Kreipdamasis į tautą
Anglijoje
Cameronas pripažino nepatogią tiesą: prašė karalienės paveikti referendumo rezultatus
Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas ketvirtadienį prisipažino prašęs karalienės Elizabeth II kaip nors paveikti referendumo dėl Škotijos nepriklausomybės rezultatus, rizikuodamas supykdyti paprastai neutralios pozicijos besilaikančią valstybės vadovę.
Anglijoje
Liberaldemokratai balsavo už tai, kad „Brexitas” būtų pilnai atšauktas
Nenumaldomai artėjant datai, kai Didžioji Britanija turėtų išstoti iš Europos Sąjungos (su susitarimu ar be jo), pasipriešinimas „Brexitui” kaip niekada gyvas.
Anglijoje
Buvęs britų premjeras Cameronas neatmeta antro „Brexit“ referendumo galimybės
Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas neatmeta antrojo referendumo dėl „Brexit“ galimybės. „Aš manau, kad to negalima atmesti, nes mes esame sudėtingoje situacijoje“, - pareiškė konservatorių politikas interviu „The Times“ Kartu jis sukritikavo dabartinio premjero Boriso Johnsono veiksmus.
Pasaulis
Škotija prašo naujo nepriklausomybės referendumo
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon naująjį Jungtinės Karalystės premjerą Borisą Johnsoną pasveikino „savaip“ – parašė laišką, teigiantį, kad su malonumu lauks galimybių diskutuoti dėl antrojo Škotijos nepriklausomybės referendumo, praneša portalas The Guardian.
Lietuva
L. Linkevičius: turime pradėti kalbėti apie vieną ar dvi atskiras Seimo rinkimų apygardas užsienio lietuviams
Gegužės 12 dieną vykusiuose Lietuvos prezidento rinkimuose, referendume dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo ir referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo jau balsavo 42,5 tūkst. užsienyje balsuoti užsiregistravusių Lietuvos piliečių.
Anglijoje
Pasaulio lietuvių bendruomenė skelbia pilietiškumo pergalę
Gegužės 12 dienos LR Prezidento rinkimuose ir Referendume dėl Pilietybės išsaugojimo buvo sulaukta beprecedenčio užsienyje gyvenančių LR piliečių aktyvumo. Preliminariais duomenimis prie balsadėžių Lietuvos diplomatinėse atstovybėse atėjo tris kartus daugiau rinkėjų nei  2016 m. Seimo rinkimuose. Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) sveikina šį istorinį proveržį, kuris gali tapti tvirtu pagrindu glaudesniam ir aktyvesniam lietuvių diasporos įsitraukimui kuriant sėkmės Lietuvą atvirame pasaulyje.
Lietuva
Referendumas dėl dvigubos pilietybės įvyko, bet Konstituciją pakeisti trūksta balsų
Seimo inicijuotas referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo įvyko – jame balsavo daugiau kaip 50 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių, bet Konstitucijos pataisai priimti trūksta balsų, rodo naujausi Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
Anglijoje
Nuomonės: balsuoti reikia, nes šiuo atveju nėra tokio dalyko, kaip „nedavė", bet yra toks dalykas, kaip „nepasiėmiau"
Su portalo Tiesa.com žurnalistais pabendrauti sutikęs Ignas teigia, kad jį stulbina viešosiose erdvėse skambantis tautiečių skundas „nedavė”. Vaikino teigimu, jeigu yra suteikta galimybė balsuoti, negali būti jokio „nedavė”, tačiau tikrai gali būti „nepasiėmiau”.  
Anglijoje
Specialus interviu su Daina Bilevičiūte: apie  „Brexit”, referendumą bei pilietybės išsaugojimą
Portalui Tiesa.com duotame interviu Daina Bilevičiūtė atskleidė, kodėl nebijo  „Brexito”, kodėl, jos nuomone užsienio lietuviai neskuba registruotis balsuoti ir asmenines patirtis emigracijoje.
Kava su IQ
H. McEntee: „ES tapo taikos Airijoje garantija“
„Brexitas“ nesukuria nė vieno laimėtojo, tik pralaimėtojus, įsitikinusi Airijos Europos reikalų valstybės ministrė Helena McEntee. IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė domėjosi, kokių iššūkių Airijai kelia didžiosios kaimynės kaprizai ir kodėl airiai vis tiek remia narystę ES.
Anglijoje
Baigėsi registracija balsavimui paštu
Užsienio reikalų ministerija dėkoja visiems aktyviems Lietuvos piliečiams, kurie užsiregistravo balsuoti paštu.
ŽYMA
REFERENDUMAS