ketvirtadienis, spalio 22 d.
Anglijoje
Vytenis Andriukaitis apie referendumą: „išgyvename susvetimėjimo krizę”
Artėjant referendumui dėl pilietybės išsaugojimo vis daugiau žymių žmonių pasisako šia tema ir su ja susijusiais klausimais. Naujienų portalui Tiesa.com duotame interviu Vytenis Andriukaitis kalba apie užsienio lietuvių bendruomenes, artėjantį referendumą ir iškilusią pasitikėjimo krizę.
Anglijoje
„Jeigu laikai save pilietišku, tai pirmiausia turi eiti balsuoti” - sako gatvėje sutikti žmonės
Portalo tiesa.com žurnalistai išėjo į Vilniaus gatves, siekdami sužinoti praeivių nuomonę su pilietybės išsaugojimu susijusiais klausimais. Vienas jų - kas yra pilietiškumas? Tai - tokia plati sąvoka, bet, rodos, visi sutinka, kad balsavimas svarstant valstybei svarbius klausimus be abejonės į ją įeina.
Anglijoje
Praeivių istorijos: emigracija, asmeninės patirtys ir pilietybės išsaugojimas
Tiesa, kad kone kas antras gatvėje sutiktas praeivis bus spėjęs pagyventi užsienyje, o jau kiekvienas tikrai pažįsta bent po kelis užsienyje gyvenančius lietuvius. Kam tai - vaikai, kam draugai ar anūkai.
Anglijoje
Gatvės apklausa: ar reikalinga dviguba pilietybė
Portalo tiesa.com žurnalistai išėjo į Vilniaus gatves, siekdami sužinoti praeivių nuomonę su pilietybės išsaugojimu susijusiais klausimais.
Anglijoje
Emigrantei svajonių darbo siekti trukdo pilietybė: gaila, kad neatsižvelgia į gabumus
Jau dvylika metų Šiaurės Airijoje gyvenanti mokytoja Irma Latvytė juokiasi, kad iš gyvenimo bando pasiimti viską, kas įmanoma. „Mano svajonė yra mokyti anglų kalbos kur nors šiltuose kraštuose, tačiau tikriausiai ji neišsipildys“, – liūdnai prasitaria pašnekovė. Vos tik pabandžiusi eiti tikslo link, moteris netruko susidurti su skaudžia realybe – dirbti keliaujančia mokytoja ji negali, nes neturi anglakalbės šalies pilietybės.
Anglijoje
„Tai gi čia jiems reikia šito, ne mums" - praeivių mintys apie nesiregistravimą balsuoti referendume
Portalo Tiesa.com žurnalistai išėjo į Vilniaus gatves susipažinti su praeivių mintimis apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. Itin šį kartą parūpo, ką jie mano apie tai, kad iš kone milijono užsienyje gyvenančių lietuvių balsuoti užsiregistravo vos keliasdešimt tūkstančių. O kur dar garantija, kad tie užsiregistravę balsuos? Kaip paskatinti registraciją?
Anglijoje
„Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo nepraeis - prašau, atsibuskite” - sako Jurgis Didžiulis
Pasak Jurgio Didžiulio, pagal dabartinę trajektoriją, nėra nė menkiausio šanso, kad mes priimsim šitą svarbų sprendimą. Beje, taip mano ne tik Jurgis.
Anglijoje
Studentė apie referendumą: reikia pakelti užpakalį ir balsuoti
Anglijoje studijuojanti Ieva mano, kad balsuoti referendume - ypatingai svarbu.
Anglijoje
Kunigas Ričardas Doveika kviečia visus dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo
„Koks yra tas nematomas saitas susiejantis kiekvieną iš mūsų? Tai mūsų pilietybė“, - sako kunigas Ricardas Doveika ir kviečia visus dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo.
Anglijoje
„Balsavimas leidžia mums kurti ateitį, kokią norėtume turėti“, - sako Benediktas Vanagas
Gegužės 12 dieną organizuojamas referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo. Jame balsuoti užsienyje gyvenančius lietuvius jau kvietė daugybė iškilių visuomenės atstovų, o dabar prie jų prisijungė ir Benediktas Vanagas.
Anglijoje
Viskas, ką turite žinoti apie privilegijas, lengvatas ir prievoles, kurių sulauksite išsaugoję Lietuvos pilietybę
Gegužės 12 dieną organizuojamas referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (toliau – referendumas dėl pilietybės išsaugojimo).
ŽYMA
REFERENDUMAS DĖL PILIETYBĖS