ketvirtadienis, sausio 21 d.
IT ir transportas
DI technologijos
Kova dėl dirbtinio proto
JAV ir Kinija aršiai varžosi kurdamos dirbtinį intelektą (DI), o Europa suka nuosaikesniu ir sunkesniu keliu. Ar „vėžlio“ strategija šiose lenktynėse pasiteisins?
Pramogos
Išsigydžiusi depresiją M. Šalčiūtė grįžo į viešumą ir atskleidė, kiek uždirba
Ilgi efektingos spalvos plaukai, priaugintos blakstienos, ryškus makiažas ir džemperis vietoj suknelės – socialinių tinklų žvaigždė Monika Šalčiūtė abejingų nepalieka. „Galite mane mėgti, galite manęs nekęsti, bet iš savo ryškaus įvaizdžio aš sugebu puikiai užsidirbti“. Monika patikina jau septynerius metus gyvenanti iš žinomumo ir netgi finansiškai padeda savo artimiesiems.
Sveikata
Šaltis ir tamsus paros laikas turi įtakos priklausomybei nuo alkoholio
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė, kad šaltuose regionuose, kuriuose yra mažai saulės šviesos, gyvenantys žmonės yra labiau linkę vartoti alkoholį ir turėti priklausomybę nuo jo.
Gyvenimas
Ar žinote, kaip atpažinti depresiją?
Depresijai būdingas vadinamasis „užburtas ratas“, kai prarandamas noras veikti. Kai nesistengiama išsiveržti iš gniuždančios būsenos, mažiau laiko praleidžiama su mylimais žmonėmis, vangiai sprendžiamos problemos, todėl prarandama viltis sulaukti geresnės ateities. Beviltiškumas maitina depresiją ir tempia žemyn. Kaip įveikti depresiją ir atgauti gyvenimo džiaugsmą? Leidyklos VAGA išleistoje amerikiečių psichiatro Jesse H. Wrighto ir psichologės Monikos Ramirez Basco knygoje „Penki depresijos gydymo raktai“ aprašoma veiksminga penkių žingsnių programa, padėsianti įveikti depresiją. Žingsnis po žingsnio sekdami knygoje dalijamais patarimais, susikursite išgijimo planą, kuris leis išsivaduoti iš ligos gniaužtų ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą. Autorių knyga paįvairinta autentiškais pokalbiais, vertingais pratimais ir strategijomis, kurie įkvėps ryžto ir stiprybės imtis veiksmų ir spręsti jus kamuojančias problemas.
Pramogos
Katy Perry prakalbo apie sunkią ligą, nuvylė gerbėjai
2017 metų birželį pasirodė ilgai lauktas ketvirtasis Katy Perry studijinis albumas „Witness“.
Pramogos
Žinoma atlikėja prakalbo apie sunkią ligą
Grupės „Destiny’s Child“ narė Michelle Williams pati kreipėsi į specialistus ir atsigulė į psichiatrinę ligoninę, praneša užsienio naujienų portalai.
Sveikata
Sumažėjęs seksualinis potraukis gali būti ir rimtos ligos požymiu
Prasidėjo pavasaris, o jus kamuoja nemiga ir vis stiprėjantis nerimas? Šie simptomai gali būti pavasarinės depresijos priežastimi. Depresijos gydymo centro klinikinio psichologo Antano Mockaus teigimu, šis depresijos tipas yra prilyginamas sezoniniam afektiniam sutrikimui ir net dešimtadalis žmonių, kurie jį patiria, paūmėjusius depresijos simptomus jaučia būtent pavasarį.
Pramogos
R. Williamsas: „Aš sunkiai sergu"
44-erių dainininkas Robbie Williamsas prabilo apie savo psichinę sveikatą. Jo teigimu, liga slypi jo galvoje ir „nori jį nužudyti“. Atlikėjas prisipažino jau ne kartą stovėjęs ant mirties slenksčio.
Pramogos
Modelis atskleidė, kodėl buvo praradusi norą gyventi
„Skambindavau mamai naktimis ir sakydavau, kaip nenoriu gyventi, kaip noriu kuo greičiau nutraukti šias kančias, nes tiesiog nežinau, kaip išeiti iš šios būsenos, kuri mane kankina... Ir tik dabar galiu pabandyti įsivaizduoti, kokią kančią aš jai sukėliau, todėl labai jos atsiprašau...“ – LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakojo tinklaraštininkė, „Mis Lietuva 2013” pirmoji vicemis Simona Burbaitė.
Pasaulis
Pogimdyvinę depresiją kentusi mama išžudė savo šeimą
Sent Luiso miestelį, JAV, Misūrio valstijoje sukrėtė kraupi šeimos tragedija. Pogimdyvinės depresijos išsekinta 32-ejų Mary Jo Trocey nežinia iš kur gautu ginklu nužudė savo metais vyresnį vyrą Metthew ir vos trijų mėnesių sulaukusią dukrytę Taylor Rose. Galiausiai, moteris nusišovė pati.
Pramogos
Mia prakalbo apie išgyventa depresiją ir šeimos santykių krizę
Dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia Naujuosius pasitiko su viltimi, kad šie metai bus geresni už praėjusius, nes, kaip pati sako, tokių juodų metų neturėjusi niekada anksčiau.
IQ Tema
Kai nugali baimė arba smalsumas
Centriniai bankai ir įstatymų leidėjai neturi vienos nuomonės apie kriptovaliutas
Gyvenimas
Liūdesys gali būti pavojingas
Liūdesys, kaip emocija yra tokia, kad laikui bėgant, o žmogui nieko nedarant, kad jis pasitrauktų, tik didėja ir pilka spalva nudažo vis didesnę žmogaus gyvenimo dalį. Tai nereiškia, kad reikia vengti liūdesio ar kitų neigiamų emocijų ar mėginti jas dirbtinai keisti, bet liūdesys neturėtų iš žmogaus atimti gyvenimo džiaugsmo ir suparalyžuoti.
Sveikata
Ką reiškia nuolatinis miego ir saldumynų norėjimas
Atšalus orui, o dienoms einant vis trumpyn, dažną iš mūsų pradeda kamuoti prasta nuotaika. Apie priežastis, kodėl keičiantis metų laikams gali pasireikšti vadinamasis sezoninis afektinis sutrikimas, ir apie priemones, padedančias jį įveikti, savo straipsnyje britų dienraštyje „The Guardian“ rašo mokslo ir sveikatos temų apžvalgininkas, Kembridžo universiteto neuropsichiatrijos tyrimų centro tyrėjas Davidas Coxas.
Pramogos
Selena Gomez – reabilitacijos klinikoje
Dainininkė Selena Gomez artimiausius kelis mėnesius ruošiasi praleisti reabilitacijos klinikoje dėl emocinių sutrikimų.
Pasaulis
Pabėgėlių vaikai Norvegijoje skęsta skurde
Norvegija netapo išimtimi – per paskutinius metus šalį užlpūdo didelė emigrantų banga. Paaiškėjo, kad net 36 proc. atvykusių vaikų gyvena skurde. Tai ypač didelis atotrūkis nuo vietinių gyventojų.
Pramogos
Supermodelis C. Delevingne papasakojo apie kovą su depresija
Viena žinomiausių šio meto manekenių C. Delevingne papasakojo, jog paauglystėje kentėjo nuo depresijos ir ją kankino mintys apie savižudybę.
Aktualijos
Pašalpų sankcijos veda prie savižudybių ir nusikaltimų
Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas, kaip socialinai remtini asmenys reaguoja ir bando susitvarkyti su Vyriausybės taikomomis pašalpų sankcijomis atskleidė, kad visuomenę tai veikia itin neigiamai.
Aktualijos
Į darbą – kaip į šventę. Tik ne Londone
Dirbti darbą, kuris teikia malonumą – daugelio svajonė. Tačiau milijoniniame Londone tik apie penktadalis visų dirbančiųjų gali pasigirti, kad savo darbe jaučiasi laimingi.
Pramogos
Šiandien oficialiai liūdniausia metų diena - Liūdnasis pirmadienis
Liūdnasis pirmadienis (angl. Blue Monday) – tai oficialiai liūdna diena metuose. Pasak specialistų, ši diena nustatyta pagal sudėtingą formulę ir paprastai tai būna trečiasis sausio pirmadienis.
ŽYMA
REGULIAVIMAI