trečiadienis, sausio 27 d.
Anglijoje
Premjeras ragina nesiblaškyti dėl dvigubos pilietybės – skelbti referendumą
Premjeras Saulius Skvernelis ragina nesiblaškyti dėl dvigubos pilietybės įteisinimo ir rudenį priimti sprendimą skelbti referendumą.
Lietuva
Lietuva užsimojo apriboti darbuotojų imigraciją
Lietuvos vyriausybė žada įvesti apribojimus nekvalifikuotiems ir pigiau apmokamiems darbuotojams iš trečiųjų šalių.
Lietuva
Vidutinė alga Lietuvoje – tūkstantis
Lietuvos premjeras prasitarė, kad jau kitais metais šalyje vidutinis mėnesio darbo užmokestis gali pasiekti keturženklę sumą.
IQ Tema
Valstybė – tai aš!
Apleista platforma jūroje, upės sala, lopinėlis dykynėje, pagardinti humoru ir fantazija, pasauliui padovanoja neįprastų šalių būrį
Lietuva
Lietuvoje norėtų mažinti šešėlinę ekonomiką
Šešėlinė ekonomika Lietuvoje mažėtų, jeigu visuomenė būtų geriau informuojama apie jos žalą, o valstybės institucijos griežčiau kovotų su pažeidėjais, sako premjeras. Vyriausybės kanclerė sako, jog jei valstybei pavyktų surinkti apie 2 mlrd. eurų slepiamų mokesčių, ji galėtų padvigubinti pensijas bei išlaidas sveikatos apsaugai.
Lietuva
Seimas linkęs leisti mišrioms šeimoms pasuose rašyti nelietuviškas pavardes
Seime ir, žinoma, visuomenėje, jau kelis metus netyla diskusijos dėl nelietuviškų raidžių rašymo asmens dokumentuose.
Lietuva
S. Skvernelis praranda gyventojų simpatijas
Premjero postą užimančiam Sauliui Skverneliui ir jo vadovaujamai Vyriausybei Lietuvos gyventojai simpatizuoja vis mažiau.
Lietuva
Valdžia žada paramą šeimoms ir ruošia botagą nelegaliam verslui
Vyriausybė užsimojo kitąmet, kaip sakė premjeras Saulius Skvernelis, „ištraukti pinigus iš šešėlio“ ir paremti skurdžiai gyvenančias šeimas puse milijardo eurų.
Lietuva
Premjeras S. Skvernelis: „Teroras D. Britanijoje – priminimas apie vidaus saugumą“
Lietuvos vadovai po teroristinio išpuolio Jungtinės Karalystės (JK) Mančesterio mieste išreiškė palaikymą ir užuojautą nukentujusių ir žuvusių šeimoms, o šalies premjeras Saulius Skvernelis atkreipė dėmesį, kad šią savaitę įvykusi ataka – tai dar vienas priminimas, jog reikia stiprinti vidaus saugumą.
Lietuva
Pažadai: maža alga – maži ir mokesčiai
Smulkūs ir vidutiniai verslininkai nuolat skundžiasi dėl didelių, juos smaugiančių mokesčių. Politikai reformas žada, tačiau kol kas jos nėra įgyvendintos. Dabar finansų ministras Vilius Šapoka pažadėjo, kad įgyvedins reikalingą nuostatą: mažiau uždirbantys mokes mažesnius mokesčius.
Lietuva
Vyriausybė problemas žada išspręsti ateityje
Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis pristatė savo darbo ataskaitą ir sulaukė labai daug kritikos dėl neveiklumo. Daugiausiai dėl to jį kritikavo opozicijoje esantys konservatoriai, bet karčių žodžių nepagailėjo ir Seimo narė Aušra Maldeikienė.
Lietuva
Naujas Darbo kodeksas: kas laukia dirbančiųjų nuo liepos
Darbo santykius liberalizuojantis naujasis Darbo kodeksas (DK) įsigalios šių metų liepą. Nors jis buvo priimtas dar kadenciją baigusio Seimo, jo įsigaliojimas buvo atidėtas.
Lietuva
S. Skvernelis: Vyriausybė turi emigracijos stabdymo planą
Anot premjero Sauliaus Skvernelio kalbos apie susitarimus, kaip sustabdyti emigraciją, kaip ir kalbos, yra nereikalingos. Mat visos reikalingos priemonės jau numatytos Vyriausybės programoje, kurią tereikia įgyvendinti.
Lietuva
Lietuvą ne juokais gąsdina Baltarusijoje pastatyta atominė
Lietuva sunerimusi dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) saugumo, todėl ieško sąjungininkų užsienyje, kurie sutiktų blokuoti jėgainėje gaminamą elektros energiją.
Anglijoje
„Brexit“ sekretorius važiuoja į Lietuvą
Antradienį Jungtinės Karalystės vyriausybės paskirtasis „Brexit“ sekretorius David’as Davis’as atvyksta į Lietuvą – manoma, jog britai nori užsitikrinti lietuvių paramą būsimosiose derybose su Europos Sąjunga.
Lietuva
Lietuva pasauliui pristatoma svetimų valstybių nuotraukomis
Turzimo departamentas sulaukė pašaipų ir kritikos lavinos žiniasklaidai paviešinus faktą, kad internetinėje platformoje „Real is beautiful“ (Tikra yra gražu) naudojamos ne Lietuvoje darytos iliustracijos.
Lietuva
Nauja Lietuvos vyriausybė: vardai – mažai girdėti
Ketvirtadienį Lietuvos seimui ir prezidentei pateiktas sąrašas kandidatų, kurie užimtų ministrų postus naujoje vyriausybėje.
Lietuva
Būsimas premjeras S. Skvernelis: tai bus ne revoliucija, o pokyčiai (atnaujinta)
Saulius Skvernelis sulaukė daugumo Seimo narių pritarimo tapti Vyriausybės vadovu. Jo, kaip premjero kandidatūrą, jau patvirtinto prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašydama dekretą ir leisdama suformuoti Vyriausybę.
Lietuva
Socdemų ir „valstiečių” derybos baigtos: politikai pasidalino postus
Po rinkimų Lietuvoje, valstiečiai žalieji ir socialdemokratai pasirašė susitarimą dėl koalicijos sudarymo ir tuo pačiu baigė postų dalybas. „Valstiečiai“ vadovaus seimui ir vyriausybei, o socdemai gana lengvai išsiderėjo norimas ministerijas.
Lietuva
Darbo kodeksas naujai valdžiai nepatinka
Naujasis Darbo kodeksas, kuris Lietuvoje turėtų įsigalioti nuo kitų metų pradžios, greičiausiai bus taisomas. Apie tai prabilo rinkimuose antrąją vietą užmusios „Valstiečių ir žaliųjų partijos“ lyderis Ramūnas Karbauskis.
ŽYMA
RESPUBLIKA