sekmadienis, lapkričio 1 d.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija priėmė penkias rezoliucijas
Lapkričio 18–21 dienomis posėdžiavusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija baigiamojoje spaudos konferencijoje pristatė 5 rezoliucijas:
Lietuva
Dėl dvigubos pilietybės referendumo planuojama kreiptis į KT
Seimui priėmus nutarimą surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo, planuojama kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų referendumo atitikimą pagrindiniam šalies įstatymui.
Lietuva
Dviguba pilietybė: pailgino laikotarpį, skirtą referendumui organizuoti
Sprendimas penktadienį nenumatytame posėdyje priimtas beveik vienbalsiai – 67 balsavo už, vienas – prieš, šeši susilaikė.
Anglijoje
Dviguba pilietybė: siūlo žeminti referendumo kartelę visam Konstitucijos pirmajam skirsniui
Valdantieji siūlo žeminti referendumo kartelę visam Konstitucijos pirmajam skirsniui.
Anglijoje
Mažesnės kartelės referendumui dėl pilietybės išsaugojimo nebus
Seimas antradienį pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl anksčiau parlamento nustatytos mažesnės kartelės dvigubos pilietybės įteisinimo referendumui.
Lietuva
Vėl iškilo trukdžių dėl referendumo dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo
Darbo grupės siūlymas referendumą dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo rengti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka gali pažeisti Konstituciją, Lietuva gali apsijuokti taip organizuodama referendumą, teigia konstitucinės teisės specialistas Vytautas Sinkevičius.
Lietuva
Svarstys, kokius įstatymus būtina pakeisti dėl dvigubos pilietybės
Darbo grupė, atsakinga už pasirengimą referendumui dėl dvigubos pilietybės, trečiadienį svarstys, kokius įstatymus būtina keisti drauge su Konstitucija.
Lietuva
Apklausa: Referendume dėl pilietybės dalyvautų 57 proc. gyventojų, už būtų 71 procentas
Referendume dėl dvigubos pilietybės dalyvautų 57 proc. šalies gyventojų, už tokią Konstitucijos pataisą linkę pasisakyti 71 proc. gyventojų, rodo Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakymu atlikta apklausa.
Lietuva
Pasaulio lietuviai prašo Seimo atmesti prezidentės veto dėl mažesnės referendumo kartelės
Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) prašo Seimo atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl dvigubos pilietybės referendumo kartelę sumažinusių pataisų.
Anglijoje
Prezidentė pasisakė prieš referendumo dėl pilietybės kartelės sumažinimą
Prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai vetavo Referendumo įstatymo pataisas, kurios nuleido kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės.
Anglijoje
Premjeras ragina nesiblaškyti dėl dvigubos pilietybės – skelbti referendumą
Premjeras Saulius Skvernelis ragina nesiblaškyti dėl dvigubos pilietybės įteisinimo ir rudenį priimti sprendimą skelbti referendumą.
Anglijoje
Dviguba pilietybė: pasaulio lietuviai visas viltis deda į Konstitucinio teismo sprendimą
Pasaulio lietuviai tikisi teigiamo atsakymo iš Konstitucinio Teismo (KT) dėl nuleistos kartelės referendumui dvigubos pilietybės klausimu.
Anglijoje
Dviguba pilietybė: referendumo kartelės nenuleis be Konstitucinio teismo žinios
Seimas, sumažindamas kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės, pakeitimus iš karto paprašytų įvertinti Konstitucinio Teismo (KT).
Anglijoje
PLB: dviguba pilietybė – Lietuvai gyvybiškai svarbus klausimas
Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) pritaria Lietuvos Respublikos vadovų bei politikų šiuo metu daromiems žingsniams išspręsti pilietybės išsaugojimo problemą.
Anglijoje
Seimo pirmininkas: mažinti referendumo dėl dvigubos pilietybės kartelę nėra saugu
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad nėra saugu mažinti referendumo kartelę dėl Konstitucijos pirmojo skirsnio nuostatų, bet siekiant įteisinti dvigubą pilietybę tokias diskusijas reikia pradėti.
Lietuva
Siūlo sušvelninti referendumui dėl dvigubos pilietybės sąlygas
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Lietuvos socialdemokratų darbo partijos vadovai siūlo nuleisti kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.
Anglijoje
Dvigubą pilietybę siūlo išvykusiems į kitas NATO ir ES šalis
Seimo darbo grupė dėl referendumo dvigubos pilietybės klausimu siūlo Konstitucijoje įrašyti euroatlantinės krypties saugiklius.
Lietuva
Lietuvoje svarstomos referendumo dėl dvigubos pilietybės formuluotės
Seimo darbo grupė dėl dvigubos pilietybės įteisinimo svarsto dvi formuluotes, abi jos leistų išlaikyti gimimu įgytą Lietuvos pilietybę.
ŽYMA
REZOLIUCIJOS