šeštadienis, spalio 31 d.
Gyvenimas
Anglijoje užfiksuotas retas virusas: užsikrėtė ligoninėje
Vienoje Anglijos ligoninėje darbuotojui diagnozuotas vadinamasis beždžionių raupų virusas – liga, įprastai pasireiškianti tik Afrikoje.
Gyvenimas
Ligoninėje be penio likusiam britui – solidi kompensacija
Dėl infekcijos vienoje Jungtinės Karalystės ligoninėje lytinį organą praradęs vyras prisiteisė iš medikų šešiaženklę sumą.
Gyvenimas
Britų teismas pritarė mažylį žudančiam gydytojų planui
Šimtai žmonių išėjo į gatves po to, kai teismas pritarė Liverpool’io gydytojų planui atjungti gyvybę palaikančią aparatūrą sunkiai sergančiam berniukui.
Gyvenimas
Blogiausios Anglijos ligoninės: kur pagalbos laukti reikia ilgiausiai
Nėra nieko blogiau, kaip bėdai ištikus laukti ir nesulaukti pagalbos ligoninės priimamajame. Anglijoje ši problema – itin aktuali, o specialaus tyrimo metu nustatyta, kuriose šalies ligoninėse padėtis šiuo metu prasčiausia.
Gyvenimas
Perpildytoje ligoninėje mirė pagalbos nesulaukęs vyras
Iš Jungtinės Karalystės ligoninės nutekėjęs elektroninis laiškas atskleidė, kad jos laukiamajame miręs vyras – įstaigos perpildymo pasekmė.
Gyvenimas
Mirštantis mažylis gydytojų pagalbos priimamajame taip ir nesulaukė
Birmingham’o ligoninės priimamajame ant tėvo rankų mirė mažas berniukas, kuris pagalbos laukė ilgiau nei valandą ir tiesiog geso akyse.
Verslas
Geležinis lenkas grįžta – ar R. Kubica gaus vietą „Formulėje–1“?
Dėl beveik sutraiškytos plaštakos „Formulės-1“ piloto karjerą turėjęs baigti lenktynininkas iš Lenkijos Robertas Kubica šiandien po šešerių metų pertraukos sėdo prie „Renault“ bolido vairo. Oficiali komandos pozicija – bandymai turėtų parodyti, ar R. Kubica pasirengęs grįžti į čempionatą.
Gyvenimas
Londone pacientas mirė ligoninei nesuteikus lovos
Vienoje Londono ligoninių gydomas vėžio pacientas mirė po to, kai pablogėjus jo būklei ir prireikus skubiai perkelti į kitą ligoninę, joje vyrui tiesiog neatsirado laisvos vietos.
Gyvenimas
Iš ligoninės išrašytas vyras netrukus mirė
Dar vienas smūgis suduotas braškančiai Jungtinės Karalystės gydytojų reputacijai: Kento grafystėje esančios ligoninės daktaro sprendimu kaip pasveikusio namo išsiųsto vyro gyvybė netrukus užgeso.
Gyvenimas
Rado naują priežastį užsipulti imigrantus
Pasitraukimo iš Europos Sąjungos šalininkai vėl pirštu baksnoja į šalyje gyvenančius kitų šalių piliečius – šįkart dėl to, kad brangiai kainuoja vertėjavimo paslaugos sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigose.
Gyvenimas
Ligoninės pacientams kilo mirtinas pavojus
Vienoje šalies ligoninėje neaiškiomis aplinkybėmis buvo sugadintos lašelinėms naudojamų medikamentų pakuotės.
Gyvenimas
Ligoninėje neišnešiotas naujagimis paliktas mirti
Paaiškėjo, kad ligoninės darbuotojai neišnešiotą kūdikį prausykloje paliko vieną mirti, o kito nelaimingo atvejo metu nesugebėjo teisingai diagnozuoti kondicijos moteriai, kuri mirtinai nukraujavo.
Gyvenimas
Pacientas lovos ligoninėje laukė beveik dvi dienas
Vienoje iš Londono didžiausių greitosios pagalbos skyrių pacientas buvo paliktas vežimėlyje ligoninės lovos laukti beveik dvi dienas.
Gyvenimas
Gimdyvių mirčių serija ligoninėje sukėlė įtarimų
Vienoje iš didžiausių Londono ligoninių pradėtas tyrimas dėl gimdymo metu arba netrukus po jo mirusių keturių moterų. Spėjama, kad mirtys gali būti susijusios.
Gyvenimas
Miręs pacientas ligoninėje nepastebėtas išgulėjo 4 val.
Paaiškėjo, kad vienoje labiausiai apkrautų Jungtinės Karalystės ligoninių, greitosios pagalbos skyriuje miręs pacientas išgulėjo daugiau nei keturias su puse valandos iki tol, kol jį pastebėjo gydytojai.
Gyvenimas
Ligoninės darbuotojai mano, kad joje gydytis nesaugu
Šiaurės Middlesekso ligoninės priimamojo darbuotojai teigia, jog ligoninė yra nesaugi ir netinkama priimti pacientus. Pasak šaltinių, gydymas ligoninėje yra tokio prasto lygio, jog net joje dirbantys gydytojai nerekomenduoja savo šeimos nariams ir draugams toje ligoninėje siekti medicininės pagalbos.
Gyvenimas
Anglijos ligoninės namo išsiunčia vis dar sergančius pacientus
Naujausia nepriklausoma ataskaita atskleidė, kad Anglijos ligoninės pacientus išrašo per anksti. Namo siunčiami vis dar ligoti ir dėl savo būklės išsigandę ligoniai.Tokia išvada pateikta išnagrinėjus 211 praėjusiais metais gautų skundų dėl NHS veiklos.
Gyvenimas
Gimdyvės košmaras: žarnos rankose, kol greitoji važiuoja 40 minučių
Vos pagimdžiusiai mamai teko išgyventi košmarą po to, kai trūkus siūlei ant pilvo, jai teko pačiai laikyti savo lauk besiveržiančius organus. Greitosios pagalbos automobilis iki moters važiavo daugiau nei pusvalandį.
Pramogos
Anglijos ligoninėse – parazitų antplūdis
Jungtinės Karalystės (JK) Sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) pranešė, kad į šalies ligonines parazitų naikinimo tarnybos kviečiamos 600 kartų per mėnesį. 2013-2014-aisiais Anglijos ligoninėse parazitų naikinimo tarnybos naikinti žiurkių, tarakonų ir skruzdžių vyko daugiau nei 7 tūkst. kartų.
Gyvenimas
Sveikata Anglijoje: pacientai nenori mirti ligoninėse
Jungtinės Karalystės labdaros organizacijos Nacionalinei Sveikatos Tarnybai (angl. National Health Service, NHS) pasiūlė naują ir efektyvų pinigų taupymo būdą, kuris būtų naudingas ne tik NHS, bet ir nepagydomomis ligomis sergantiems ligoniams, - pranešė portalas the guardian.com.
ŽYMA
ROBERTAS KUBICA