pirmadienis, gegužės 17 d.
Pramogos
„Chanel“ atsisako krokodilų ir gyvačių odos
„Chanel“ antradienį paskelbė nebenaudosiantys egzotiškų gyvūnų odos ir tapo pirmais prabangios mados namais, atsisakiusiais krokodilų ir gyvačių odos.
Sveikata
Kaip atgaivinti odą po vasaros karščių
Rekordiškai karšta vasara jau eina į pabaigą, tačiau jos pasekmės odai – išlieka. Kaitri saulė ir jos vonios išvargina odą, lemia jos raukšlėjimąsi ir elastingumo mažėjimą. Todėl pastaruoju metu odos priežiūros ekspertai vis garsiau ima kalbėti apie vitaminą C – itin stiprų antioksidantą, kuris padeda apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio.
Pramogos
Garsios aktorės prakalbo apie tai, kokią kosmetiką naudoti žiemą
Atėjus žiemai ir vis labiau spaudžiant šalčiui ne retas imasi labiau rūpintis savo oda. Nekokybiški kremai ir kosmetika, nesveikas maistas, per mažas kiekis išgeriamo vandens – visa tai atsispindi ir mūsų išvaizdoje. Odos priežiūra itin svarbi ir televizijos aktorėms, kurias kasdien iš arti stebi tūkstančiai žiūrovų.
Gyvenimas
Odos priežiūra atvėsus orams: ką žinoti svarbiausia?
Daugelis žino, kad oda šaltuoju sezonu reikalauja ypatingos priežiūros. Dėl šalčio, vėjo ir temperatūrų skirtumų ji netenka drėgmės, šerpetoja, parausta, išryškėja ir saulėtos vasaros padariniai.
Kultūra
Herojus kaip ir mes
Austrų kilmės rašytojo Roberto Seethalerio knyga „Visas gyvenimas“ – pasakojimas apie paprasto žmogaus gyvenimą – kritikų lyginama su Johno Williamso ar Ernesto Hemingway’aus kūriniais. Ką tik pasirodžius romano vertimui į lietuvių kalbą, IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė klausia autoriaus apie jo stiliaus ir knygos herojaus autentiškumą.
Sveikata
Kaip prižiūrėti odą žiemą?
Oda nemėgsta žiemos žymiai labiau negu vasaros, todėl turėtume žinoti, ko jai reikia. Kai oro temperatūra nukrinta apie nulį, odai gresia ypatingas pavojus. Tokiomis sąlygomis oda išskiria žymiai mažiau riebalų, o jos natūralus apsauginis sluoksnis tampa lengvai pažeidžiamas.
Gyvenimas
Odos priežiūra šaltuoju sezonu
Šaltos žiemos dienos kartu su savimi atneša kur kas daugiau nei tik paraudusius skruostus... Šaltukas kaip mat gali nemaloniai išsausinti veido, pilvo, rankų, net pėdų odą! Kartais ši problema perauga į pleiskanojimą, trūkinėjimą ar odos uždegimą – egzemą.
Sveikata
Aknė. Kaip su ja kovoti?
Spuogai yra bendra odos būklė, kuri neaplenkia daugelio žmonių vienu ar kitu gyvenimo momentu. Neretai jie sukelia randus, dažniausiai ant veido, nugaros ir krūtinės. Žymės ant odos gali likti nuo inkštirų ar raudonų, didelių spuogų, kurie dažnai yra giliai odoje, uždegiminio pavidalo su pūliniais ir cistomis, ko pasekoje, visa gali peraugti į ilgalaikę problemą.
Gyvenimas
Ar žinote, koks Jūsų odos tipas?
Svarbiausias žingsnis gražios odos link yra žinojimas, koks yra jūsų odos tipas. Būtina suprasti, ar jūsų oda yra riebi ar normali, sausa ar mišri. Ne viena iš mūsų klystame: naudojame netinkamą priežiūros rėžimą ir produktus, taip sukeliant bėrimus, alergijas ar netgi odos infekcijas.
Gyvenimas
Septyni žingsniai sveikesnės odos link
Nors kaukės ir kremai, kuriuos mes naudojame, turi įtakos odos būklei, – oda yra kur kas sudėtingesnis darinys ir neretai atspindi mūsų sveikatą iš vidaus. Visgi tam tikri odos priežiūros būdai, mums padeda sustangrinti odą ir išlaikyti ją skaistesne.
Gyvenimas
6 priežastys, kodėl mylėtis yra naudinga
Jei didysis O nėra pakankama priežastis pasimylėti, tuomet turime gerų žinių ‒ seksas suteikia daugybę kitų naudingų dalykų, kurie galbūt jus nustebins. Norite turėti gražesnę veido odą, sumažinti riziką susirgti vėžiu, širdies ligomis ar imtis prevencijos prieš kitus negalavimus?
Sveikata
Patarimai, kaip padėti dietos nuvargintai odai
Dažna moteris, norėdama atrodyti jaunesnė, pirmiausia griebiasi pamėgtos priemonės – dietos. Juk liekna, vadinasi, graži. Bet beatodairiškai siekdamos grožio galime sulaukti priešingų rezultatų. Mat mūsų odai dietos yra pats pikčiausias priešas.
Gyvenimas
Vandens gudrybės odai
Vanduo – universali gėrybė, kurią mums teikia gamta. Norėdami būti sveiki ir gražūs, mes turime mokėti pasinaudoti visomis jo teikiamomis privilegijomis.
Gyvenimas
Grožis... virtuvėje
Ar žinote, kad keletą puikių odos priežiūros priemonių kiekviena galite surasti tiesiog savo virtuvėje? Pabandykite.
Gyvenimas
Apsauginė mantija
Pats švelniausias žmogaus rūbas yra rūgštinė apsauginė odos mantija, sudaryta iš riebalų ir prakaito. Iš išorės ji apsaugo kūną nuo ligų sukėlėjų: virusų, bakterijų, grybelių, lengvesnių chemikalų. Kiekvieną kartą prausiantis arba maudantis ši mantija pašalinama. Reikia dviejų–keturių valandų, kol ji vėl atsistato. Sutrikus odos funkcijoms, ji kompensuoja jas tik iš dalies. Tose vietose, kur mantijos nėra, oda neapsaugota, todėl lengviau pažeidžiama. Dėl to kyla odos ir plaukų problemos (nešvari, sausa ar pleiskanojanti oda), tad labai svarbu atsižvelgti į odos rūgštingumą.
ŽYMA
ROBERTAS SEETHALERIS