trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Komentarai
Makroschemos
Ateity lietuviai gyvens labai gerai. Bet yra papildoma sąlyga – jei buitiniai lietuvių robotai neskurs. Jei netrūks giedrų dienų saulės energijai nuo stogų absorbuoti į elektronines robotų venas, širdis ir kepenis.
Verslas
Skalpelis plieno rankoje: operacijos padedant robotams prigijo ir Lietuvos chirurgijoje
Robotų atliekamos chirurginės operacijos jau tampa kasdienybe ir Lietuvoje
Pasaulis
„Robotų taksi“: „Tesla“ planuoja iki 2020 metų pasiūlyti autoniminio taksi paslaugas
JAV elektromobilių gamintoja „Tesla“ pranešė planuojanti iki 2020 metų pasiūlyti „robotų taksi“ paslaugas bei pristatė atnaujintas technologijas, skirtas autonominiams automobiliams.
Verslas
Dirbtinio intelekto proveržis: kaip pasiruošti?
Naujosios technologijos sparčiai keičia mūsų gyvenimus. Itin didelių pokyčių, ypač kalbant apie pramoninę gamybą, transportą, sveikatos apsaugą ir statybas, galima laukti dirbtinio intelekto (DI) ir robotikos srityje.
Kava su IQ
Guillermo Velasco: „Smegenų dirbtinis intelektas neaplenks“
Pasaulyje, kuriame viskas skaitmeninama, liko dar neištyrinėtų žemynų. Vienas iššūkių – visiškai atkurti žmogaus smegenis kompiuteryje. Šiuo tikslu 2013-aisiais pradėtas dešimt metų truksiantis „Human Brain Project“ (HBP) – vienas ambicingiausių ES finansuojamų projektų. Prie jo Madrido politechnikos universitete dirbantis inovacijų ir technologijų perdavimo mokslinis vadovas dr. Guillermo Velasco IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui atskleidė projekto iššūkius ir paragino nesibaiminti dirbtinio (DI) intelekto viršenybės.
Verslas
Lietuvos robotikos industrija pasiruošusi augimo šuoliui: nuo mąstančių robotų iki išmaniųjų daiktų, gelbstinčių gyvybę
Robotikos ir skaitmenizacijos aktualijoms Lietuvoje skirtoje spaudos konferencijoje „Inovatyvi Lietuva: mokslo-verslo sprendimai ir žvilgsnis į 2019-uosius“ pristatyti naujausi Lietuvos verslo ir mokslo vystomi ir jau taikomi inovatyvūs produktai bei sprendimai. Joje gausiai dalyvavo verslo ir mokslo atstovai, kurie diskutavo apie šiandienos robotikos padėtį Lietuvoje ir pasaulyje, aptarė šios srities tendencijas bei prognozes, dalinosi savo patirtimi ir iššūkiais inovacijų taikyme.
Pasaulis
Lėktuve gaisrą sukėlė telefonas (vaizdo įrašai)
Paskutinę liepos dieną teko skubiai nutraukti kelionę pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ lėktuvu, kurio salone kilo gaisras.
Verslas
Ko nežino bosas?
Ketvirtoji pramonės revoliucija arba „Pramonė 4.0“ į Lietuvą ateina pačiu laiku. Ji gali išspręsti darbo rinką kamuojančias problemas, tačiau pradėti teks nuo įmonių vadovų švietimo.
The Economist
Protų mūšis
Technologijų milžinės investuoja milijardus į permainas kuriančią technologiją
The Economist
Atgimimas
Netrukus operacines pasieks naujos kartos chirurginiai robotai
Pasaulis
Barselonos atakos vykdytojas gyvas nepasidavė
Pirmadienį rastas pagrindinis Barselonos teroristinės atakos vykdytojas, kuris spėjo atimti gyvybę dar vienam žmogui bei buvo nukautas pats.
Pasaulis
(Ne)laimingoji turistė išgyveno jau trečiąją teroro ataką
Po Europą keliaujanti jauna Australijos pilietė buvo įvykių epicentre, kai teroristai surengė išpuolį Barselonoje. Ir tai trečiasis kartas, kai ji savo kelionės metu išgyvena tokį siaubą – prieš tai buvo Londonas ir Paryžius.
Pasaulis
Teroras Ispanijoje: antrosios atakos vykdytojai nukauti
Praėjus vos kelioms valandoms nuo teroristinio išpuolio Barselonoje, dar viena ataka surengta netoliese esančiame kurorte, tačiau žaibiškai sureagavus policijai teroristai ten buvo nušauti.
Pasaulis
Teroristai smogė Barselonai (nuotraukos, vaizdo įrašai)
Ketvirtadienį turistų pamėgtame Ispanijos mieste Barselonoje mikroautobusą vairavęs vyras specialiai nukreipė transporto priemonę į minią ir sužalojo bei nužudė ne vieną žmogų.
Pasaulis
Barselonoje – kruvina traukinio avarija (video iš įvykio vietos!)
Ispanijos mieste Barselonoje rytinio piko metu traukinys rėžėsi į platformą. Sužeisti mažiausiai 48 žmonės, penki iš jų sunkiai.
Verslas
Viso, Donatai. Labas, Siri
Automatizuoti procesai pakeis dalį prie kompiuterių dirbančių žmonių
Komentarai
Visuotinė skaitmenizacija – ar turėsime darbo ateityje?
Garo mašina, vidaus degimo variklis, elektros energija, radijas ir televizija, mobilusis ryšys, internetas. Šie atradimai nuosekliai gerino žmonių gyvenimo kokybę ir lėmė negrįžtamus pokyčius visuomenėje. Tačiau nepaisant įvairiapusės naudos jie išstūmė ir daug profesijų. Ar šis progresas vis dar vyksta? Be abejonės, ir sparčiau nei bet kada anksčiau.
Pasaulis
Naujos „Airbnb“ taisyklės Barselonoje – nuo gegužės
Būsto savininkai Barselonos centre (Ispanija) būsto nuomos svetainėje „Airbnb“ galės nuomoti tik vieną būstą.
Pasaulis
Skurstančių Ispanijos gyventojų istorijos kelia šiurpą
Nors iš Ispanijos vis dažniau pasigirsta žinios apie atsigaunančią ekonomiką, nemažai daliai šios šalies gyventojų skurdi kasdienybė marina paskutinę viltį. Pasibaigus šiltąjam metų laikui, žmonės ėmė drastiškai taupyti: gyvena tamsoje, nešildomuose būstuose, o prausiasi vos vieną kartą per savaitę.
Verslas
Algoritmų įkaitai
Dirbtinio intelekto (DI) ir robotikos pažanga audrina visuomenės vaizduotę, tačiau vis daugiau mokslininkų įspėja apie potencialiai katastrofiškus mokslo progreso padarinius. Ateityje gali išnykti ne tik mums įprastos profesijos, bet ir visa žmonija.
ŽYMA
ROBOTAI