šeštadienis, sausio 16 d.
Lietuva
I. Šimonytė sieks Lietuvos prezidento posto
Seimo narė Ingrida Šimonytė pirmadienį paskelbė, kad dalyvaus konservatorių pirminiuose rinkimuose, renkant kandidatą į Lietuvos prezidentus.
Lietuva
V. Ušackas paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose
Diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas trečiadienį paskelbė, kad dalyvaus kitų metų gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.
Lietuva
Paaiškėjo trys favoritai būsimuose prezidento rinkimuose
Premjeras Saulius Skvernelis dėl sumažėjusio pasitikėjimo juo iškrito ir pirmojo prezidentinių reitingų trejetuko, rašo delfi.lt.
Lietuva
Apklausa atskleidė būsimų Lietuvos prezidento rinkimų favoritus
Daugiausia galimybių laimėti kitąmet vyksiančius prezidento rinkimus turėtų ekonomistas Gitanas Nausėda, premjeras Saulius Skvernelis ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, rodo pirmadienį paskelbti apklausos rezultatai.
Lietuva
Aiškėja kandidatai į artėjančius LR prezidento rinkimus
Buvę diplomatai Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis penktadienį patvirtino planuojantys dalyvauti konservatorių pirminiuose kandidatų į prezidentus rinkimuose.
Pasaulis
Rusijos prezidento rinkimuose intrigos nebuvo
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išvakarėse vykusiuose rinkimuose užsitikrino ketvirtą šalies vadovo kadenciją ir Kremliuje praleis artimiausius šešerius metus, tačiau smarkiai pašlijus Maskvos ir Vakarų santykiams, pirmadienį su pergale jį pasveikino tik artimiausi sąjungininkai.
Lietuva
Tarp būsimų kandidatų į Lietuvos prezidentus – aiškus lyderis
Gruodžio mėnesio „Spinter tyrimų“ apklausoje dėl galimų kandidatų į prezidentus į priekį įsiveržė ekonomistas Gitanas Nausėda, pirmadienį skelbė naujienų portalas delfi.lt.
Aktualijos
Mirė Seimo narys Rokas Žilinskas
Eidamas 45-uosius metus, Vilniaus universiteto Santaros klinikose antradienį po sunkios ligos mirė Seimo narys konservatorius Rokas Žilinskas, patvirtino Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
E. Macron‘o pergalė Prancūzijoje laimėjimas ir Europai?
Prezidento rinkimai Prancūzijoje baigėsi Emmanuel‘io Macron‘o pergale, kuris savo oponentę Marine Le Pen nugalėjo surinkęs 66,1 proc. balsų. Naujasis šalies vadovas inauguruotas jau bus ateinantį sekmadienį.
Pasaulis
Prieš kandidatą į Prancūzijos prezidentus – programišių ataka
Kandidato į Prancūzijos prezidentus Emmanuelio Macrono kampanijos komanda, internete pasirodžius tūkstančiams vidaus susirašinėjimo dokumentų, penktadienį patvirtino, kad patyrė „didžiulę ir koordinuotą įsilaužimo ataką“, ir pasmerkė bandymą „destabilizuoti demokratiją“.
Pasaulis
Prancūzijos prezidento rinkimai: gresia „Frexit“?
Kraštutinių dešiniųjų kandidatė į Prancūzijos prezidentus Marine Le Pen demonstruoja tokį nusistatymą prieš Europos Sąjungą, kad prieš sutikdama duoti interviu vienai televizijai pareikalavo išnešti iš studijos Bendrijos vėliavą, o pagrindinis jos varžovas centristas Emmanuelis Macronas kitą dieną per savo kampanijos mitingą ES vėliava demonstratyviai mojavo nuo scenos.
Pasaulis
Terorizmas Prancūzijoje: suimti du įtariami išpuolio vykdytojai
Prancūzijos policija antradienį suėmė du vyrus, įtariama, planavusius „artimiausiu laiku“ įvykdyti ataką, nurodė šiam tyrimui artimi šaltiniai.
Pramogos
Daininkė Adele išsakė savo politines pažiūras
Dainininkė prisipažino, jog 100 proc. palaiko Demokratų partijos kandidatę Hilary Clinton.
Pasaulis
JAV: kandidatų grumtynės dėl posto intensyvėja
Amerikoje įtampa tarp kandidatų auga. Tarpinis finišas įvyko taip vadinamą Superantradienį, kovo 1-ąją, kai 11 valstijų pirminiuose rinkimuose savo valią bendruomenių sueigose pareiškė domokratai ir respublikonai.
Pasaulis
Mūšis dėl JAV prezidento posto prasidėjo
Hillary Clinton švytėdama pranešė apie savo artimiausius planus. O šie nėra paprastai įgyvendinami ir kuklūs – buvusi pirmoji ponia, senatorė ir valstybės sekretorė nusiteikusi laimėti JAV prezidentės postą. Toks jos sprendimas niekam didelės nuostabos nesukėlė. Mat daugelis politologų ir rinkėjų ją kaip pretendentę tikėjosi išvysti dar 2008-aisiais. Tačiau tuomet į pergalingą mūšį stojo dabartinis valstijų prezidentas BaracasObama.
Lietuva
Savo balsą rinkimuose galėsime atiduoti internetu
Lietuvoje balsavimas internetu pagaliau prasiskynė kelią. Seimas nedidele balsų persvara per trečią bandymą įteisino elektroninį balsavimą rinkimuose. Seimūnai patvirtino Teisingumo ministro Juozo Bernatonio parengtas įstatymų pataisas.
Lietuva
Rinkimai Lietuvoje: daugiausiai staigmenų socdemams
Lietuvoje baigėsi rinkimų maratonas. Sėkme džiaugiasi dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaite. Ji nugalėjo socialdemokratą Zigmantą Balčytį ir vadovaus Lietuvai dar penekerius metus. Prezidentė, išrinkta antrai kadencijai iš eilės, surinko 57,87 proc. balsų, o Z. Balčyčiui atiteko 40,14 proc.
Lietuva
Lemiamas kandidatų mūšis prasidėjo
Lietuvoje prasidėjo rinkimai į Europos parlamentą (EP) ir Prezidento rinkimų antrasis turas. Nuo savaitės vidurio žmonės gali balsuoti namuose ir paštu. O sekmadienį didžioji dalis šalies piliečių Lietuvoje ir užsienyje savo valią pareikš prie balsadėžių.
Pramogos
Prezidento rinkimuose – kritika emigrantams
Gegužės 25-ąją lietuviai visame pasaulyje sužinos, kas artimiausius penkerius metus vadovaus jų tėvynei. Šį kartą tauta rinksis jau iš dviejų kandidatų – Zigmanto Balčyčio ir Dalios Grybauskaitės.
Pasaulio lietuviai
Užsienyje balsuosiantys lietuviai kviečiami registruotis internetu
Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad Lietuvos Respublikos rinkėjai, gyvenantys užsienio valstybėse ar rinkimų dienomis jose būsiantys, gali registruotis balsavimui rinkimuose į Europos Parlamentą ir Respublikos Prezidento rinkimų pakartotiniam balsavimui, kurie įvyksgegužės 25 dieną.
ŽYMA
ROKAS ŽILINSKAS