šeštadienis, sausio 16 d.
Kultūra
Kino apdovanojimai
Gera žinia kūrėjams: dėl „Oskarų“ galės varžytis ir kino teatruose nerodyti filmai
Dėl „Oskarų“ šiais metais galės varžytis ir kino teatruose nerodyti filmai, antradienį pranešė Kino meno ir mokslo akademija, reikšmingai pakeitusi taisykles dėl koronaviruso pandemijos.
Pasaulis
Turizmas
Italija kenčia dėl koronaviruso
Italijos turizmo verslo nuostoliai dėl Kinijoje prasidėjusios naujojo koronoviruso epidemijos gali siekti 4,5 mlrd. eurų, pranešė Italijos naujienų agentūra ANSA, remdamasi „Istituto Demoskopika“ atliktais tyrimais.
Kultūra
Kardinolo S. Tamkevičiaus titulinės bažnyčios globėja
Ant titulinės bažnyčios Romoje, kurioje sausio 26 dieną vyko kardinolo Sigito Tamkevičiaus ingreso apeigos, fasado lotynų kalba parašyta, jog ji dedikuota Angelei Meriči, 1474 metais šiaurės Italijoje gimusiai ir 1540-aisiais mirusiai šventajai. Sausio 27-ąją, jos mirties dieną, švenčiamas jos liturginis minėjimas.
Pasaulio lietuviai
Romoje vyks Litvakų dienos
Spalio 30 – lapkričio 10 dienomis vyks Lietuvos ambasados Italijoje organizuojamos Litvakų dienos Romoje.
Pramogos
Nepaaiškinamas žiaurumas, šuniukus išmetė viduryje autostrados
Du šuniukai rasti išmesti iš mašinos viduryje M25 greitkelio. Vienas iš jų žuvo vietoje, nes buvo partrenktas kelių mašinų, kitam vos ne vos pavyko pasiekti šaligatvį suluošintam, bet gyvam.
Pasaulis
Tėvai gavo baudas už tai, kad išsivežė vaikus atostogų
Vokietijos Bavarijos žemės policija Memingeno, Miuncheno ir Niurnbergo oro uostuose pradėjo skirti baudas tėvams, pasiėmusiems savo atžalas atostogų iš mokyklos pamokų metu, rašoma žurnale „Der Spiegel“.
Lietuva
Seimas tėvus nori auklėti baudomis
Lietuvos seime įregistruotas siūlymas piniginėmis baudomis bausti vaikų į priešmokyklinio ugdymo programas neleidžiančius tėvus.
Aktualijos
Tūkstančiai JK keliuose skirtų baudų – nepagrįstos?
Beprecendentė byla Jungtinėje Karalystėje leidžia daryti prielaidą, kad taisykles pažeidusias transporto priemones atpažįstančios ir fiksuojančios kameros gali būti netikslios, o tai leistų panaikinti tūkstančius skirtų baudų.
Pramogos
E. Dragūnas gavo dar vieną baudą
Vilniaus miesto apylinkės teismas muzikos grupės „Sel“ lyderiui Egidijui Dragūnui skyrė 1 tūkstančio eurų baudą už savavališkai pastatyto priestato fasado šiltinimo darbus.
Aktualijos
Bauda – ir viršijus greitį vos 1 mylia
Jungtinės Karalystės kelių policija nori griežtinti atsakomybę už leistino greičio viršijimą ir bausti net tuos vairuotojus, kurie nustatytą ribą pažeidė minimaliai.
Aktualijos
Ragina prigriebti mokesčio vengiančius užsieniečius
Garsus Jungtinės Karalystės teisininkas ragina kur kas griežčiau persekioti vairuotojus iš užsienio, kurie nesusimoka už pasinaudojimą Dartfortd’o pervaža.
Aktualijos
Sausros nualintoje Romoje ribojamas vandens tiekimas
Visi keliai veda į Romą. Vis dėl to vanduo šią vasarą jos nepasiekia net Antikos imperijos laikus menančiais vandentiekio vamzdžiais.
Lietuva
Įsiskolinę vairuotojai naujas teises galės pamiršti
Seimas priėmė pataisas, kurios numato griežtesnes sankcijas baudų nesumokėjusiems Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjams.
Aktualijos
Oro uoste automobilius palikę keliautojai gavo tūkstantines baudas
Iš atostogų grįžę poilsiautojai buvo šokiruoti sužinoję, kad už Heathrow oro uoste paliktus savo automobilius gavo nemažas baudas. Bendra baudų suma siekia 33 tūkst. svarų sterlingų.
Aktualijos
Nuo kitos savaitės baudos vairuotojams didės daugiau nei dvigubai
Jau nuo kitos savaitės Britanijoje greitį viršijančių vairuotojų laukia nauja staigmena. Keliuose viršijus leistiną greitį, baudos įspūdingai kils.
Pasaulis
JAE - griežti draudimai laukinių gyvūnų šeimininkams
Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), kur egzotiškų žvėrių laikymas kai kam yra statuso simbolis, buvo uždrausta privačiai laikyti laukinius gyvūnus.
Pramogos
Skelbia kovą su šiukšlintojais
Anglijos ir Velso savivaldybės pranešė, jog prieš Kalėdas ruošiasi kovoti su šiukšlintojais.
Aktualijos
Telefonus naudojantiems vairuotojams dvigubins baudas
Jungtinės Karalystės policija pradeda specialią kampaniją, kurios metu žada susidoroti su vairuotojais, naudojančiais mobiliojo ryšio telefonus.
Lietuva
Bandys drausminti seimo narius
Niekam ne paslaptis, kad ne visi seimo nariai sąžiningai atlieka savo darbą ir dalyvauja parlamento posėdžiuose.
ŽYMA
ROMA