ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Pasaulis
Reisas MH17
„Malaysia Airlines“ katastrofos bylą teismas nagrinės be įtariamųjų
Nyderlanduose pirmadienį prasidėjus keturių vyrų, kaltinamų 298 žmonių nužudymu dėl Malaizijos lėktuvo numušimo virš Ukrainos, teismui, vienas teisėjų pareiškė, kad
Pasaulis
Ukraina
V. Zelenskis karą Rytų Ukrainoje tikisi užbaigti per penkerius metus
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pažadėjo užbaigti per 14 tūkst. gyvybių nuo 2014 metų jau pareikalavusį karinį konfliktą su Rusijos remiamais separatistais Rytų Ukrainoje.  
Komentarai
Quo vadis, Ukraina?
Gruodžio 9 d. Paryžiuje numatytas Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos vadovų susitikimas vadinamuoju Normandijos formatu. Tai pirmas kartas nuo 2016 m., kai valstybių vadovai mėgins tartis dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto sprendimo būdų. Vos po kelių dienų, gruodžio 12 ir 13 d., vyks Europos Vadovų Tarybos susitikimas Briuselyje, kur vėl bus sprendžiama, ar pratęsti 2014-aisiais įvestas ekonomines sankcijas Rusijai. Jos iki šiol buvo konsensusu pratęsiamos kas pusmetį.
Anglijoje
Londonas ir Briuselis pagaliau sutarė dėl ateities ryšių po „Brexit“
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį pranešė, kad Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija suderino politinę deklaraciją dėl jų ateities ryšių po „Brexit“.
Anglijoje
Briuselis atmeta Th. May „Brexit“ planą
Didžiosios Britanijos ministrei pirmininkei Theresai May gresia naujos bėdos – Europos Sąjunga (ES) atmeta pagrindines Theresos May parengto pasitraukimo iš bloko plano nuostatas, ir ši pozicija kursto baimę dėl vadinamojo kietojo „Brexit“ kaip tik tuo metu, kai vis garsiau imama kalbėti apie antrąjį referendumą dėl pasitraukimo iš Bendrijos.
Komentarai
Užmirštasis Donbasas
Šiuolaikiniai informacijos vartotojai negali išlaikyti dėmesio jokiam pasaulio įvykiui ar naujienai pakankamai ilgai. Kasdien esame nepertraukiamai bombarduojami daugiau ar mažiau svarbiomis žiniomis iš atokiausių pasaulio kampelių.
Aktualijos
Prie fronto Ukrainos rytuose atsidūrę gyventojai puoselėja taikos viltis
Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai neseniai pasirašius įstatymą dėl separatistų kontroliuojamų teritorijų reintegracijos, prie fronto linijos šalies rytuose ketvirtus metus gyvenantys žmonės tikisi pokyčių. Kol kas jie nuolat tebegirdi apšaudymus ir čia jiems net sunku pamatyti ukrainietiškas televizijos programas.
Anglijoje
Th. May ruošiasi atskleisti kas laukia šalies po „Brexit"
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May kitą savaitę pasakys kalbą apie jos šalies partnerystę su Europos Sąjunga po „Brexit“, aptarusi pasitraukimo iš Bendrijos planą su kabineto nariais per aštuonias valandas trukusį posėdį, ketvirtadienį pranešė jos biuras.
Aktualijos
Luhansko separatistų lyderis atsistatydino, paskirtas naujas laikinasis vadovas
Šią savaitę prasidėjęs sujudimas separatistų kontroliuojamame Luhanske baigėsi lyderio pasitraukimu. Regionui vadovavęs Igoris Plotnickis atsistatydino, pranešė šio regiono naujienų agentūra.
Aktualijos
NATO generalinis sekretorius Ukrainai durų neuždaro
Nors Ukrainos teritorijoje jau kelerius metus vyksta karas, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas neatmeta galimybės, kad ateityje šalis galėtų tapti aljanso nare.
Anglijoje
ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas rengiasi „galimai nesėkmei“
Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier sekmadienį sakė, kad rengia planus nenumatytiems atvejams, susijusiems su „galima nesėkme“, derantis dėl Didžiosios Britanijos išstojimo.
Anglijoje
Viltis vis dar gyva
Didžiosios Britanijos „Brexit“ derybininkas Davidas Davisas pareiškė, kad jo šalies išstojimo iš Europos Sąjungos sąskaita bus susieta su susitarimu dėl ateities ryšių su Bendrija, nors Briuselis tvirtina, kad pirmiausia reikia išspręsti piniginius klausimus.
Pasaulis
Pareigūnai apšaudė mašiną pilną sprogmenų
Briuselyje policijos pareigūnai persekiojo milžinišku greičiu skuodusį automobilį. Jam sustojus vairuotojas pranešė, kad mašinoje yra sprogmenys.
Anglijoje
JK pasirengusi sumokėti skyrybų su ES kainą
Didžioji Britanija yra pasirengusi apmokėti iki 40 mlrd. eurų išstojimo iš Europos Sąjungos sąskaitą.
Pasaulis
Ataka Briuselyje: per plauką nuo naujos tragedijos
Antradienio vakarą teroristas Belgijos sostinėje Briuselyje atakavo traukinių stotį ir buvo nukautas ten budėjusių saugumo pajėgų. Teisėsaugos pareigūnai neužtruko nustatyti jo tapaytybės – tai 36 metų Maroko pilietis.
ŽYMA
RYTŲ UKRAINA